klíšťata na zahradě



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 118.227 (?) 
7.3.2009 9:04

Očkovat v plne sezoně to je už velke riziko, nejlepe již v zimnich měsicich. Aplikuji se 3 davky. A to nejdřive po dvou a pěti měsicich. Po posledni davce je učinnost asi 80%. Přeočkovani je po třech letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.7 (?), 3.6.2009 16:00

Ja ockovana jsem a zkusenosti - nevim co myslite, nemela jsem zadne reakce ci problemy. Ad ockovani celkove - lide se toho boji, ale vyberte si - chvilkova zatez pro organismu pri ockovani, nebo riskovat vaznou az smrtelnou nemoc? Pro me je volba jasna. Kdyz jsem jezdila cestovat do exotickych krajin, dala jsem se ockovat proti vsemu moznemu, protoze je to vzdy X-krat lepsi nez se nejakym neradem nakazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 4.6.2009 6:38

Boreliózu to neřeší a té je v mém okolí čím dál víc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 4.6.2009 9:33

Důležité je zase si sledovat "vpich" a v případě pochybností zajít za lékařem, udělá Vám odběr krve na boreliozu a v případě nakažení se přelečuje docela úspěšně antibiotiky. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.133 (?), 25.5.2008 17:54

I proti klíšťatům v přírodě je možné do určité míry bojovat. Například pokud chcete snížit výskyt klíšťat kolem chaty. V USA se k tomuto účelu průmyslově vyrábí prostředek Damminix. Jedná se o plastové válečky, do kterých je umístěna vata napuštěná permethrinem (válečky slouží jako ochrana vaty před nepřízní počasí). Válečky se umístí v okolí chaty a myši - hlavní hostitelé klíšťat, si tuto otrávenou vatu natahají do svých pelechů. Pro ně je tato vata celkem neškodná, ale zahubí klíšťata, která na nich sají. Když vezmeme v úvahu, že jedna plně nasátá samice klíštěte naklade kolem 3000 vajíček, tak je to celkem přínos. U nás se myslím zatím nic takového nevyrábí, ale co by nezmákli zlatý český ručičky. Kus záchodové trubky, nějaká ta vata, trochu permethrinu bez odpuzovače z drogérky (je v mnoha prostředcích proti hmyzu) a Damminix je na světě :-). Dobrý klíště = mrtvý klíště! 

http://www.borelioza.cz/cs/prevence/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 25.5.2008 20:22

Hlasuji: toto je kvalitní příspěvek včetně hesla a orientálního nadpisu . Dávám sto bodů! Díky (bez ironie). H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.114 (?), 12.6.2008 12:06

Začiatkom sezóny som vyberala psovi aj 10 kliešťov denne, potom ma to prestalo baviť a kúpili sme obojky pre neho aj pre mačky. Musím povedať, že odvtedy máme úplný pokoj. Mačky majú také tenučké obojky Bolfo a znášajú ich veľmi dobre. Videla som sotva jedného kliešťa na psovi, aj ten už bol mŕtvy. Deti sú poučené, že si majú po kontakte so zvieratami poriadne umyť ruky. Keď sme v lese alebo na lúke, moje deti si kontrolujú novy - nohavice, veru tak zabránime mnohým potulujúcim sa kliešťom prisať sa. A to mám malé deti, ale chápu to a častokrát ma samé upozorňujú na kliešťa na šatách. A miesta na záhrade, kde sa často zdržujú a hrajú musia byť skosené nakrátko, hoci u nás je to 20 árov. Večer sa vždy prezeráme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.251 (?), 12.6.2008 13:12
Tedy vím že je to blbý, (na mně klíšťata vůbec nejdou) ale co je v těch obojcích pro zvířata, že to zapuzuje klíšťata. Třeba by stačilo dát si takový objek na nohu a mohlo by to pomoci aby na člověka nešly ta potvory také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.136 (?), 12.6.2008 16:47

V obojcích, sprejích, pipetkách apod. jsou látky chemicky příbuzné nebo i totožné s těmi, co se používají v zemědělství /organofosfáty, karbaryl, pyretroidy, inhibitory růstu.../ Látka se váže na tukovou vrstvu položky a chlupů. Klíště neodpuzují, ale mají /teoreticky/ zabránit přisátí nebo klíště co nejdříve usmrtit. Proti blechám jsou tyto přípravky spolehlivější. Obojky někdy páchnou a některé stále "pudrují", dráždí - nic moc do bytu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.109 (?), 12.6.2008 17:37

Bohužel je třeba si různé druhy obojků pro zvířata vyzkoušet. Jiným způsobem než pokus a omyl či pokus a výhra to asi nejde. Máme kokra v bytě. Párkrát se nám podařilo koupit špatný obojek. Ted už po zkušenostech 3-4 roky víme jaký je potřeba. Jsem alergik a astmatik a potíže nemám ani když je pes přímo u mě. Klíště se občas nějaké objeví, ale bývá to skutečně minimum, možná do 10 v roce. A to se psem bývám cca polovinu týdne v bytě, polovinu na chalupě, kde je celý den venku. Míla R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika