Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?)
21.11.2013 16:05
No tak nedelejte tajnosti a doplnte to. At se poucime. Jsem zvedav kde tam vemete to stopove mnozstvi kyanovodiku. Ale mam takovy dojem, xe renesancni vseumel standav nema tuseni, jak vypada molekula kyanovodiku.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2013 12:56

Dusíkaté vápno je teoreticky bez zápachu, ale již vzdušná vlhkost z něj uvolňuje stopová množství kyanovodíku, který je typický svou vůní po hořkých mandlích (tam vzniká rozpadem amygdalinu). Jak již bylo uvedeno, krtek má dobrý čich. Proto, pokud toho dáte mnoho, brání se rozšíření obtěžujícího zápachu zahrnutím příslušných chodeb.

V tomto případě je "méně dá více". Toxický účinek kyanovodíku spočívá v blokování enzymů tkáňového dýchání. Transport kyslíku v krvi je zachován, ale nastává tkáňová hypoxie. To znamená, že krtci musí vdechovat stopová množství kyanovodíku po dlouhou dobu (třeba týden dva) aniž by věděli, kde přesně mají jeho zdroj.

Maximální aplikační dávka jako hnojiva se udává 30 g/m2/rok. Já dávám asi 10g/ar/týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.11.2013 13:30

Opravdu dusíkaté vápno uvolňuje stopová množství kyanovodíku? Uz tu nekdo psal ze se z nej uvolnuje kyanamid coz neni totez. Podle mne je to ptakovina a silne pochybuji, ze to funguje, jinak by to uz davno kazdy pouzival, nejen u nas, ale i v zahranici. Pouzivam klestovou past, mam 2, licim porad ve stejne spojovaci chodbe mezi kompostem a zahony, uplne to staci na primerene potlaceni populace. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2013 14:07

kyanamid vápenatý je účinná složka dusíkatého vápna. To co koupíte je směs sazí, oxidu vápenatého a kyanamidu vápenatého. Hašením dusíkatého vápna dochází k rozkladu/přemněně složek... 

Opravdu nedokáži říci, co je účinnější - jestli kočky nebo DV. Aplikuji na zcčátku jarní migrace a na začátku podzimní migrace krtků a vždy mám na 1/2 roku pokoj nebo tak jednoho přeživšího krtka na okraji sadu. V sadu, když rozhrabuji do 2-3 krtin týdně mi krtek nevadí a kdyby se přiblížil k dvorku, tak nalíčím klešťovou past.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.11.2013 14:24

A kde jste vzal to stopove množství kyanovodíku ? A kde je psano, ze to stopove mnozstvi krtkovi nejak vadi? U mne krtci migruji porad, jakmile se mi podari chytit 2 (par), tak do cca 2, max.3 tydnu mam od sousedu novou dvojici. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2013 14:42

myslím si, že u Vás je to případ na ty klešťové pasti nebo jakéhokoliv psa typu teriér/jezevčík.

máte pravdu, váhal jsem jak definovat ot množství, kdy ještě krtek nebrání svůj životní prostor aktivně zahrnováním zapáchajících chodeb (a nebo nereaguje útěkem) a množstvím, které je zase pro "plíživou smrt" nedostatečné. Poraďte mi vhodnější obrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.11.2013 15:06

Dekuji za radu, byt jsem o ni nezadal. Dusikate vapno bezne kupuji v baleni 3 kg, pouzivam ho ke smysluplnejsim ucelum. Uz jste nekdy osobne videl krtka, ktereho zastihla "plíživa smrt" stopovym mnozstvim kyanovodiku? A z jakeho duvodu by se melo z dusikateho vapna uvolnovat byt nejake mnozstvi kyanovodiku? Kyanovodik snad vznika pri horeni (nevim jakych latek), proc by se mel uvolnovat z dusikateho vapna po pokropeni vodou? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 21.11.2013 15:18

Pochopitelně se tam kyanovodík neuvolňuje, ale co můžete chtít po tak renesančním člověku jako je StandaV, který rozumí všemu, ale ničemu pořádně. Zřejmě se řídí heslem že 100x opakovaná blbost je pravda. A tož to tu bude furt hustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.194 (?), 6.1.2014 0:58

Léta se potýkám s krtky a zatím bohužel prohrávám. Rád bych vyzkoušel tu expanzní past a jako správný kutil si ji chci vyrobit sám. Najde se někdo kdo vlastní originál W2 a změřil celkový průměr toho hlavního válce a potom průměr výtokové trysky? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2013 15:47

... nemám čas exhumovat mrtvé krtky.

Reakce (hydrolýza), co se děje s DV po pokropení vodou si najděte na netu sám... vzorec bude obsahovat Ca(CN)2 + H2O =>... nebo C2CaN2 + H2O =>...

Hlodavec uhynulý po nadýchání kyanovodíkem je pro psy a kočky zdravotně nezávadný (ale oni stejně nežerou ani uloveného motykou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 21.11.2013 16:05
No tak nedelejte tajnosti a doplnte to. At se poucime. Jsem zvedav kde tam vemete to stopove mnozstvi kyanovodiku. Ale mam takovy dojem, xe renesancni vseumel standav nema tuseni, jak vypada molekula kyanovodiku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika