Příspěvky uživatele - Paľo.

Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 11.3.2014
To je pravda, u Meteoru popisujú tlstejšiu šupku, vďaka ktorej má výhodné skladovateľské vlastnosti. Hrubá šupka ruší pôžitok z konzumácie. Pokiaľ p.Danielu zaujíma prioritne chuť, odporúčam Karneval. Je to kríženec kvalitnej odrody Pink Lady, ktorá... celý příspěvek >
Padlí révové, 11.3.2014
Prezimujúce štádiá múkovky na viniči po zime najúčinnejšie zlikviduje Karathane.
Jantar, 11.3.2014
Zdravím Vás pane Vladislave! Východniari v Čaklove síce nemajú až tak bohatý výber, ale majú medzi jabloňkami veru aj zopár "špekov". Napr. odroda Wellant sa mi páči. Pevná a súčasne šťavnatá, navyše silne aromatická dužnina je niečo na moje gusto.... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 11.3.2014
Dobrý deň pani Daniela! Veru je to ťažké rozhodovanie, všetky 3 majú výbornú chuť. Skladovateľnosť Meteoru a Karnevalu je o niečo väčšia ako pri odrode Sirius. V mojích podmienkach na Záhorí mi Sirius dlho v pivnici nevydrží. Karneval a Meteor... celý příspěvek >
Leze česnek, 11.3.2014
Tak ja som svoj Dukát, Záhorský a Staník Sulkou nemoril. Je to zbytočné. Novú sadbu neprikupujem, riziko hádiatka nehrozí. K sadbe vyberám iba pekné a dostatočne tlsté strúčky. Textíliou neprikrývam. V tomto roku som striekol Reldan, verím že tento... celý příspěvek >
Mrazy, 11.3.2014
Zdravím pane JK! Postup protimrazovej záchrany úrody v pomerne veľkej korune Leskory som vtedy komletne popísal. Prímrazok cez veľkonočné sviatky meteorológovia vtedy predpovedali. Najprv som v predstihu použil zálievku boraxom. Potom postrek... celý příspěvek >
Roubování, 11.3.2014
Pri páske šírky 25 mm bude záverečné uzlovanie problematické. Tam je lepšie použiť trik s podsunutím pod posledný závit popísaný p.Milošom. Používajú ho v škôlkach, kde za smenu musia v časovom limite oviazať stovky štepovancov. Uzlovanie by... celý příspěvek >
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 10.3.2014
Zdá sa, že aj názor p. Miloše je vceľku zmysluplný. Ani ja nechcem byť otrokom striekania pesticídov a kalciových preparátov. To sa však týka samotnej voľby odrody, u ktorej je náročnosť na postreky daná geneticky. Keď však porovnáme podpníky, na... celý příspěvek >
Mrazy, 10.3.2014
Na inom princípe ako meďnaté konglomeráty- krystalizačné jadrá- funguje použitie bóru vo forme vhodne načasovanej zálievky a postreku dokonale rozpusteným vodným roztokom boraxu alebo kyseliny boritej. Ideálna je aspoň malá listová plocha, aby bór... celý příspěvek >
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 10.3.2014
Zdravím pane Vladislave! Nerád by som opäť niekoho z "horalov" vytočil svojím názorom, nakoľko bývam v nížine a z toho "logicky" vyplýva, že "nemám právo" radiť pri výsadbe jabloní vo vyšších polohách. Myslím si, že človek nemusí bývať na... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 10.3.2014
Vosk plávajúci na hladine má zrejme výhodu v malej spotrebe- voskový film je tenúčky. Očká, aj keď spiace, by som však dlho v 80- stupňovej vode ponorené nenechával. Mohlo by to obmedziť ich životaschopnosť. V Moravskej Novej Vsi mali termostaticky... celý příspěvek >
Plané stromky, 10.3.2014
"Soused má na zahradě několik jabloní a švestek, Tyto stromy nejsou plané. Pod těmito stromy ve velkém množství začali rašit malé stromky." V prvej rade je potrebné pomocou krompáča zistiť, či sú to semenáčky, alebo koreňové výmladky. V druhej... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 10.3.2014
Keď som pred 26 rokmi vyrábal prvú vtáčiu búdku do prvej záhradky, urobil som u nej vynímateľné dno zaistené odspodu 4 obrtlíkmi. Vnútri som drevené dno vylepšil nalepením polystyrénového hniezdočka v tvare plytkej jamky. Dôležitý bol priemer... celý příspěvek >
Roubování, 9.3.2014
Pásku nechávam niekedy až 2 roky. Keď vidím, že zaškrtenie robí drevu problémy, pásku pozdĺžne narežiem. Predčasne uvolnená páska pri jednoduchom spojkovaní môže zaviniť vylomenie spojených častí.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 9.3.2014
O použití boraxu v protimrazovej ochrane v čase kvitnutia aj počas májových Zmrzliakov som tu v sekcii Meruňky písal pred viac ako 2 rokmi. Priložil som snímky marhule zachránenej pred marcovým mrazom. Nalistujte si v starších vláknach podrobnosti a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika