Příspěvky uživatele - Paľo.

Odrůda Míšeňské, 16.3.2014
"Ráta pán aj Írsko?" Až tak ďaleko na západ od českých pohraničných hôr prirodzene ísť nemusíme, stačí keď ostaneme v Sassku. Práve túto krajinu s bohatou históriou pestovania a šľachtenia jabloní som mal na mysli. Skutočnosť, že popisy chuti... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 16.3.2014
Z krajiny na západ od Krušných hôr pochádza veľa kvalitných odrôd, aj tých modernejších. Pri Míšeňskom je zaujímavé, ako sa vzájomne rozchádzajú popisovači chuti tejto prastarej šťavnatej sorty. Od priemernej cez vínovo korenistú s jemnou kyselinkou... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 16.3.2014
Predstavte si, pane P, že sú ešte na svete takí predajcovia, ktorým je jasné, že po výsadbe sa koruna musí skrátiť a teda ostane "odpad", ktorý sa dá využiť. Záleží na konkrétnom prístupu k zákazníkovi. A na profesionalite predávajúceho. Prirodzene,... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 16.3.2014
Či je skoré kvitnutie marhuľového kultivaru výhodou, alebo nie, ťažko povedať. Záleží na vývoji marcových teplôt v danom ročníku. V každom prípade však je výhodnou vlastnosťou odrody, ak jej kvety rozkvitajú postupne a celé kvitnutie- od prvého... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 16.3.2014
Snímka plodov
Odrůda Míšeňské, 16.3.2014
Zdravím Vás, pán Juraj! Odrodu naších pradedov Míšeňské ponúkajú na podložke A2 v Uherskom Ostrohu. Treba tam zavolať, či nie je vypredaná. Ak nie, a potrebujete menej bujný podpník, istotne Vám radi odstrihnú vrúblik.
Jakou stolni odrudu, kde sehnat, 14.3.2014
K múčnatke (padlí) sú vnímavé aj mnohé intešpecifické veľkoplodé moderné sorty. Preto by si mal p. 11.146 dobre preštudovať stránky bredwine, zahradnictvolimbach či vine.com.ua, aby sa dozvedel, ktoré sorty ponúkané na predaj nemajú s múčnatkou... celý příspěvek >
Řez slivoně, 14.3.2014
Riešenie miernej úpravy vypestovanej vejárovitej palmety na snímke p.Rostislava považujem za optimálne riešenie. Strom vstupuje do plodnosti, ktorá sama o sebe pribrzdí bujnosť rastu. Preto výrazný zásah do koruny a odstránenie väčšieho množstva... celý příspěvek >
Opadání plodů meruňky, 14.3.2014
Semenáč Leskory som systémom na spojku prevrúbľoval ešte pred 2 týždňami. Použil som vrúbeľ Orangered od Libora z Bratislavy. Vrúbľovanie na spojku v čase kvetu sa mi v minulosti neosvedčilo, ujateľnosť sotva 10%. Na marhuli p.Bláži by som teraz nič... celý příspěvek >
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 14.3.2014
Príjemné slnečné bezveterné počasie v posledných dňoch priam vyzývalo k práci v záhradke a vinohrade. Včera som oškriabal oceľovou kefou cez 200 starých kmienkov. Na niektorých už narástol lišajník. Sulka aplikovaná na začiatku rašenia viniča potom... celý příspěvek >
Jakou stolni odrudu, kde sehnat, 13.3.2014
Nemám síce skleník, ale ak by som ho mal, dám do neho stredne neskorú až neskorú sortu, ktorá nie je vnímavá k múkovke. Zbaviť sa múkovky, ktorá sa zahniezdila v skleníku, je obrovský problém. Skoré a stredne skoré sorty dozrejú u mňa aj v horších... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 13.3.2014
Zdravím Vás paní J.! Pokiaľ, ako píšete, vo Vašej polohe pretrvávajú ranné prímrazky a skoré marhule Vám začínajú rozkvitať, neváhajte s ošetrením zálivkou boraxu pod korunu. S použitím meďnatých prostriedkov do kvetu nemám skúsenosti. Tam by... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 13.3.2014
Zdravím Vás pani Daniela! Trochu som si na nete zalistoval v popisoch 3 kandidátov na výsadbu Vašej poslednej jablone, najmä v tých webových stránkach, ktoré vychádzajú z vlastných skúseností s pestovaním a nie iba z opisovania textu autorov odrody.... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 12.3.2014
Z komunikácie so skúsenými ovocinármi viem, že ak sa do rázštepu vedľa vrúbľa napatlá vosk, balzám či iné "ucpávadlá", ktoré sa časom roztekajú, výsledky v ujímaní sú horšie. Najlepšie je rázštep utesniť omotaním páskou či lykom a prípadne pretrieť... celý příspěvek >
Leze česnek, 11.3.2014
Nekecáte. Každý názor je užitočný. Granuľovaný hnoj je od termínu výsadby už dávno rozležaný, najmä po tejto zime- nezime. A nedával som ho na cesnak, ale defacto pod nej. Vďaka nemu majú strúčky po zime parádny štart. Je to vidieť na farbe vnati. Čo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika