Roubování



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 102.37 (?)
11.3.2014 19:48

Pri páske šírky 25 mm bude záverečné uzlovanie problematické. Tam je lepšie použiť trik s podsunutím pod posledný závit popísaný p.Milošom. Používajú ho v škôlkach, kde za smenu musia v časovom limite oviazať stovky štepovancov. Uzlovanie by prirodzene zdržiavalo. Môj uzlíkový systém má však výhodu v tom, že ak chcem po čase pásku odstrániť (odmotať) a nemám práve pri sebe nožík, stačí uchopiť medzi palec a ukazovák dvojuzlík, potiahnúť až sa páska pretrhne a potom pásku v kľude odmotať.wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 1.3.2014 17:13

Zaujimalo by ma, ci sa da u nas kupit, to co pan pouziva vo videu aj u nas, pripadne ako sa to u nas nazyva. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.1 (?), 3.3.2014 1:36

Podoba sa to na parafilm pasku. Dajte si do google "Parafilm grafting tape". Da sa kupit na ebay len to postovne z USA :-((.

Pouzil som ju na forkertove ockovanie a dobre sa s nou pracuje, lepsie ako v PVC, alebo elektrikarskou. Mam len polpalcovu (vo videu je asi 1 palcova) a treba si zaciatku trochu davat bacha lebo sa lahsie trha, ale po chvilke si clovek na to zvykne.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.211 (?), 8.3.2014 23:00

Na této stránce by se vám objevit stránka s adresou japonského výrobce a distributorů. V Evropě je to distributor v Anglii a je tam jeho e-mailová adresa. Možná by někdo podnikavý mohl japonského výrobce kontaktovat a prodávat to rovnou tady. Japonci tuto pásku používají už delší dobu a je určitě bezvadná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.202 (?), 9.3.2014 16:55

Ojednával som tie pásky.Cena za 3 ks 23€ včetne pošty na Slovensko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.3.2014 22:47

Mně teda klasická PVC páska naprosto vyhovuje. Pracuje se s ní snadno a riouby se ujímají. Nevidím důvod,  proč shánět nějakou jinou drahou zahraniční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.22 (?), 9.3.2014 23:02

"Mně teda klasická PVC páska naprosto vyhovuje. Pracuje se s ní snadno a riouby se ujímají. Nevidím důvod,  proč shánět nějakou jinou drahou zahraniční."

Dobrý den. Jestli myslíte klasickou nelepíci, můžete mi prosím říct, jak jí ukončujete? Děkuji. Mějte se fajn. j. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 150.229 (?), 9.3.2014 23:23

Klasickú priehľadnú PVC pásku používam aj na očkovanie starých kmeňov viniča o hrúbke do 5 cm. Tam je potrebný sakramentsky silný ťah na stiahnutie narezaného tvrdého dreva. Trocha citu je však potrebná, pásku nie je problém, najmä za nízkych teplôt, neúmerným ťahom pretrhnúť. Pri začiatku omotávania stačí pásku krížom preložiť cez prvý závit a utiahnutím je tento cca 4- centimetrový kúsok pásky fixovaný, nevyvlečie sa. Po omotaní až na koniec spájaných plôch či zasunutého očka sa pod neustálym ťahom pásky vraciam späť na začiatok. Dva uzlíky (začiatok a koniec pásky) zakončia celý "chirurgický" zákrok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.3.2014 7:04

můžete mi prosím říct, jak jí ukončujete? Děkuji. Mějte se fajn. j.

Ovázání ukončuji tím nejjednoduším způsobem. Konec pásky podvleču pod poslední otáčku a utáhnu. Aby páska při dotahování nedrhla, její konec nasliním. Že se páska sama nerozpadne, spíš vítám. Beztak kontroluju rašící pupeny každý týden a nejsem zvědavý na zbytky pásky poletující po zahradě.
     Zkoušel jsem lýko, lepicí izolační elektropásku, nastříhanou strečovou folii, ale vrátil jsem se k pásce.  Jediný problém je u přeroubování hodně silných větví - spotřeba pásky je velká a někdy je třeba utahovat víc než páska dovolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.22 (?), 11.3.2014 0:02

Děkuji. Mám pásku širokou 15 a 25 mm. 25mm je i o něco tlustší, takže jí lze utáhnout dost velkou silou. Návin má průměr asi 30 cm, takže myslím, že mi vydrží nějakou dobu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 102.37 (?), 11.3.2014 19:48

Pri páske šírky 25 mm bude záverečné uzlovanie problematické. Tam je lepšie použiť trik s podsunutím pod posledný závit popísaný p.Milošom. Používajú ho v škôlkach, kde za smenu musia v časovom limite oviazať stovky štepovancov. Uzlovanie by prirodzene zdržiavalo. Môj uzlíkový systém má však výhodu v tom, že ak chcem po čase pásku odstrániť (odmotať) a nemám práve pri sebe nožík, stačí uchopiť medzi palec a ukazovák dvojuzlík, potiahnúť až sa páska pretrhne a potom pásku v kľude odmotať.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika