Příspěvky uživatele - Paľo.

Rozkvétání meruněk v letošním roce, 19.3.2014 Obsahuje fotku
Dnes sa nám počasie rapídne zhoršilo. Studený vietor a preháňky bránia včelám a čmeliakom, aby pokračovali v práci. Napriek tomu Leskora pokračuje v otváraní kvetných pukov. Deformácie kvetov popisované v tomto vlákne som zatiaľ nezbadal. Jedinou... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 19.3.2014
Krásne a poučné, pane Mimmo! Kôstkoviny majú tu výhodu, že z trojočiek na vrúbľoch môžete vydroliť snadno rozpoznateľné nežiadúce kvetné puky. Pri viniči sa však nedá predpovedať, čo z očka vyraší. Spravidla vyrastie výhonok a potom je to "v suchu."... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 18.3.2014
Každý z nás, ak chceme, časom vypozorujeme vnímavosť svojích ovocných miláčikov k rôznym chorobám. A pretože nemáme všetci rovnaké podmienky pestovania s rovnakou teplotou, vlhkosťou a infekčným tlakom pôvodcov chorôb, nie je rozumné a šetrné k... celý příspěvek >
Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 18.3.2014
Trochu sme od čistenia záhradného náradia odbočili do mäsiarčiny, ale ani to nie je na škodu. Nevieme, komu a kedy sa nové poznatky časom môžu hodiť. Hlavne, že sa vzájomne rešpektujeme. Proti gustu žiadny dišputát, pane tomaste. Písal som o svojích... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 18.3.2014
Zdravím Vás pán Juraj! Máte pravdu, pri spomienke na Váš príspevok z 15.3. som si v povedomí zamenil starodávnu sortu Smiřické s ešte staršou odrodou Míšeňské. Pokiaľ som potešil pánov Wimpiho a Petra z P., nebol môj preklep márny a priniesol... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 18.3.2014
Zdravím Mirku! Na Záhorí sme výrazne pozadu, aj keď je to od vás čo by cez rieku kameňom dohodil. Zatiaľ nám nič neraší. Břeclavsko je klimaticky teplejšie, okresné mesto má aj svoju mikroklímu a navyše južná fasáda, ako píšete, sála teplo. Na každý... celý příspěvek >
Hnojení broskvoní, 18.3.2014
Na hnojenie organickými hnojivami by zdravé broskyne nemali reagovať negatívne, práve naopak. Problém slabého rastu bude v niečom inom. Nepreťal ste veľa koreňov pri zarýľovaní kompostu? V akom období roku ste rýľoval? Silná chloróza, vďaka... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 18.3.2014 Obsahuje fotku
Úrodná Leskora ani v tomto roku nesklamala a vejárovitá koruna o priemere niekoľkých metrov je opäť zasypaná násadou kvetov. Výrazné oteplovanie napomáha nielen otváraniu kvetov, ale poobede- keď sa spoza mrakov usmialo na nás slniečko- koruna... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 18.3.2014
Jablká z planéty Mars naši potomci istotne dlho konzumovať nebudú, iba že by ich tam pestovali z dovezeného pozemského materiálu. Verím, že skôr nastane situácia, keď budú konzumovať odolných krížencov, ktorí v svojom genofonde ponesú napr. gény z... celý příspěvek >
Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 18.3.2014
Pokiaľ niektorí mäsiari (řezníci), ako píše p. tomast, neumývajú nože horkou vodou, porušujú prinajmenšom zásady správnej hygienickej praxe a firemný plán HACCP. Mali by rýchlo prehodnotiť svôj názor a svoje návyky skôr, ako ich pristihne úradná... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.3.2014
"Pincot už jede, tak jsem ho dnes postříkal Horizontem, nezmrzne?" Ja si myslím, že Horizon nemá protimrazové účinky. Pokiaľ je striedavo oblačné počasie, občas zaprší a teploty dokonca mierne stúpajú, je to v pohode, mrazov sa nebojím. Horšie by... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 17.3.2014
Porovnanie tržných cien jabĺk z r.1910 je veru zaujímavé. Vysoko bol napr. hodnotený Kalvil biely, o ktorom sme diskutovali vo vlákne Odrody naších dedov a pradedov. Na druhej strane Míšeňské sa predávalo za ľudovejšiu cenu. Po 400 rokoch od zrodu... celý příspěvek >
Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 17.3.2014
Slivovičku je rozumnejšie využiť na dezinfekciu hrdla. Polievať záhradné nožnice slivovicou? No neviem, čo by na to povedal Bolek Polívka? Ak sú nožnice, žabka či vrúbľovací nôž znečistené, stačí mi vrelá voda z kohútka. Hrdza nehrozí, nápis na... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 16.3.2014
Bolo tu popísané, kde sa v ČR tieto staré jablone Míšeňského nachádzajú a kde sa- ešte aj po 500 rokoch- dajú kúpiť nové. To nestačí?
Leze česnek, 16.3.2014
Liadkom som hnojil cesnak vo štvrtok. Bolo suché a teplé počasie. Sem tam prekopnutá burinka za chvíľu na slnku zvädla. Pokopaním okolo zeleného cesnaku sa časť liadku zapravila do pôdy. Cez víkend drobne a výdatne napršalo. Modlenie prinieslo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika