Leze česnek



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 102.37 (?)
11.3.2014 20:31

Tak ja som svoj Dukát, Záhorský a Staník Sulkou nemoril. Je to zbytočné. Novú sadbu neprikupujem, riziko hádiatka nehrozí. K sadbe vyberám iba pekné a dostatočne tlsté strúčky. Textíliou neprikrývam. V tomto roku som striekol Reldan, verím že tento zásah proti fúzavke bude stačiť. Vnať je sýto zelená, granule kravského hnoja pri výsadbe začínajú zrejme účinkovať. Možno tento mesiac ešte "pricukrujem" liadok alebo síran amonný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.3.2014 5:43

Dukát, Unikát, Karel IV, vysazen začátkem prosince vylezl nádherně všechen, nemořil jsem ničím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.65 (?), 11.3.2014 7:53

Mně vylezl nádherně, sázel jsem koncem listopadu a mořil v sulce. Ted už mám asi tři týdny bílou textilii, protože mi to poslední roky neco vždy napadlo, zřejmě houbomilka. Vždy deformace listů i stroužků, žloutnutí a hniloba a konec. Doufám, že to letos bude lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 102.37 (?), 11.3.2014 20:31

Tak ja som svoj Dukát, Záhorský a Staník Sulkou nemoril. Je to zbytočné. Novú sadbu neprikupujem, riziko hádiatka nehrozí. K sadbe vyberám iba pekné a dostatočne tlsté strúčky. Textíliou neprikrývam. V tomto roku som striekol Reldan, verím že tento zásah proti fúzavke bude stačiť. Vnať je sýto zelená, granule kravského hnoja pri výsadbe začínajú zrejme účinkovať. Možno tento mesiac ešte "pricukrujem" liadok alebo síran amonný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.209 (?), 11.3.2014 20:42

Nechci Vám do toho kecat, ale když síran, tak síran draselný. Hnůj se na česnek nedává a to ani granulovaný.Sází se do druhé, spíše do třetí tratě.Živiny bere významně ze staré síly. Ledek je dobrý LAD27.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 11.3.2014 20:59

Síran amonný, proč ne. Je to dusíkaté hnojivo, jako ledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 102.37 (?), 11.3.2014 22:07

Nekecáte. Každý názor je užitočný. Granuľovaný hnoj je od termínu výsadby už dávno rozležaný, najmä po tejto zime- nezime. A nedával som ho na cesnak, ale defacto pod nej. Vďaka nemu majú strúčky po zime parádny štart. Je to vidieť na farbe vnati. Čo nevyženiete "na svetlo Božie" pomocou dusíka teraz, počas suchej jari už nedohoníte. To je zas moja teória. V júli- pri zbere palíc uvidíme, do akej miery som sa mýlil. Draslík som dával na jeseň pri rýľovaní pred sadbou a pred mesiacom som ešte poprášil celý riadok viniča a cesnaku drevným popolom z krbu. Oveľa horšie cesnaku urobíte, keď ho napr. sadíte stále na to isté miesto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 16.3.2014 17:55

Kdy použít na přihnojení česneku ledek vápenatý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 16.3.2014 18:11

V pátek jsem LV n česnek hodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 192.71 (?), 16.3.2014 20:29

Liadkom som hnojil cesnak vo štvrtok. Bolo suché a teplé počasie. Sem tam prekopnutá burinka za chvíľu na slnku zvädla. Pokopaním okolo zeleného cesnaku sa časť liadku zapravila do pôdy. Cez víkend drobne a výdatne napršalo. Modlenie prinieslo výsledky.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.242 (?), 11.3.2014 21:19

Mně už taky vylézá. Dneska jsem si toho poprvé všiml. Zatím jen tak každý třetí. Tak 1-1,5 cm, šedohnědozelené špičky. 550 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika