Příspěvky uživatele - Paľo.

Množení vinné révy, 4.3.2014
Keď budete, pane Georgi,  po Zmrzlých vysádzať kontajnerky na trvalé miesto, nezastrihujte nič, aj keby Vám vyrástlo z rezku viacero zelených výhonkov. Čím väčšia bude listová plocha, tým viac sa vytvorí asimilátov, tým mohutnejší koreňový... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 2.3.2014
Zdravím do Poštornej, Mirku! Prevrúbľovanie ste spravil bezchybne. Aj termín je správny. Čistota a hygiena práce je dôležitá, napr. v dáždi sa nedá robiť ani očkovanie. Dobré je, namočiť vrúble pred narazením do rázštepu v roztoku fungicídu (Rovral,... celý příspěvek >
Vychovny rez, 2.3.2014
Pane Aloisi, pokiaľ máte uležaný kravský hnoj- ešte z minulého či predminulého roka, nebojte sa ho pridať do výsadbovej jamy. Broskyne sú spomedzi kôstkovín najnáročnejšie na dusík. Uležaný maštalný hnoj spolu s ílovitými minerálmi v pôde predstavuje... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 1.3.2014
Pri presádzaní rezkov s krehkými 2- centimetrovými korienkami dajte, pane Georgi, veľmi dobrý pozor na hustotu substrátu, manipuláciu pri zasypávaní aj na samotné zalievanie. Keď som začínal s takto narašenými prvými rezkami od Bredíka, väčšinu som... celý příspěvek >
Houbomilka česneková, 27.2.2014
V nedeľu 23.2. bolo u nás mimoriadne slnečné a bezveterné počasie. Tak som tento príjemný čas využil nielen k dostrihaniu révy, ale prvý raz v histórii som preventívne zasiahol Reldanom proti fúzavke. Predsa len tohtoročná zima je netypicky teplá a... celý příspěvek >
Kdo poradí výchovný řez slivoně stanley?, 25.2.2014
Dobrý deň! Na snímke je vidieť jasná absencia letného rezu. Žiadna tragédia! Ostré záhradné nožnice a trocha odvahy aj rozmýšľania všetko napraví. V čase začiatku kvitnutia (máj) by som odstránil cca 1/4 dvojročného dreva- najme to vodorovné, čo... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 22.2.2014
Dnes som pri strihaní egrešov, a viniča pozeral na moju Leskoru. Kvetné puky sa nalievajú, ale nie je to počiatok kvitnutia. Cez zimu pôda nepremrzla, vodný turgor v pletivách je silný, navyše občas sprchne. Predpovedať termín kvitnutia sa nedá, ale... celý příspěvek >
Topaz, 22.2.2014
Dobrá úvaha. Zmenšená asimilačná plocha by mohla viesť k nedokonalému vývinu plodov. Ibaže p.Marián žiadne príznaky choroby údajne nepozoroval. Navyše odstup 10m nie je až taká vzdialenosť, aby sa vírus časom nedostal pomocou vošiek aj na druhý... celý příspěvek >
Řez třešně - dvoupatrová koruna, 22.2.2014
Ja si myslím, že terminál bol odosielateľom odstránený úmyselne, zrejme aby sa po zasadení a ujatí stromku podporil rast spodného patra. Inak by z prvého patra ostali iba tenké halúzky. Iba tá výška kmienika sa mi nepozdáva. Tam by pri oberačke aj... celý příspěvek >
Jak napravit řezem tuto révu, 22.2.2014
Keď sa pane wimpi pozriete na moje snímky Nera v starších vláknach, zistíte, že na dlhom rodivom dreve (oblúkoch) vo veľkosti strapcov nie je medzi 4. a 8. očkom žiadny rozdiel. Krystal však nie je Nero. Musím to teda špeciálne pre vás znovu... celý příspěvek >
Čiernavka škodca sliviek z azie, 21.2.2014
Chcačky nechcačky, Milan, budeme zrejme musieť predsa len vytiahnúť z chemického arzenálu smradľavé insekticídy a striekať po odkvete preventívne. Rakúsy nie sú od nás ďaleko.
Neujali sa všetky vrúble, 21.2.2014
K pánovi 83.198:  Ktorou z týchto mnohých rád sa budete riadiť a ako zasiahnete do úspešne prevrúbľovanej slivečky, záleží nakoniec len a iba na Vás. Za najcennejšiu považujem poznámku o Zahnovom pravidle. Bol by som smutný z toho, keby ste sa o... celý příspěvek >
Jak napravit řezem tuto révu, 21.2.2014
Viac by som veril slovám skúseného odborníka doc.Pavlouška. Pokiaľ pri odrode Krystal odporúča "Odrůdu lze pěstovat na středním a vysokém vedení s řezem na dlouhé tažně.", potom z toho logicky vyplýva, že "delší čípky a polotažně" doporučované... celý příspěvek >
Bílá plíseň na dřevě, 21.2.2014
James Grieve je pre vlnačku (vošku) krvavú zrejme špecifický hostiteľ. Mával som ju dosť často v predchádzajúcej záhradke, ale výhradne iba na tomto kultivaru. Nenarobila mi žiadne škody, ani kôra nebola poškodená.
Neujali sa všetky vrúble, 21.2.2014
Máte pravdu, Stando. Ale na druhej strane, nie je trávnik ako trávnik. Ten prídomový krátko kosený a 2x ročne hnojený je škoda vynášať do kontajnera. Po rozložení nakosenej šťavnatej travičky v kompostéri sa človeku investícia do hnojív v podobe... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika