Příspěvky uživatele - Paľo.

Roubování, 9.3.2014
Klasickú priehľadnú PVC pásku používam aj na očkovanie starých kmeňov viniča o hrúbke do 5 cm. Tam je potrebný sakramentsky silný ťah na stiahnutie narezaného tvrdého dreva. Trocha citu je však potrebná, pásku nie je problém, najmä za nízkych teplôt,... celý příspěvek >
Štepenie sliviek /roubovani/, 9.3.2014 Obsahuje fotku
Tak ako som pred zimou plánoval vo vlákne Trojica najlepších, pred týždňom som sa konečne pustil do prevrúbľovania nevydarenej slivkoviny Angeleno. Korunu o dĺžke cez meter som zosadil na štvrťmetrové kýpte a do nich som po precíznom reze jednoduchým... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 8.3.2014 Obsahuje fotku
Pred mesiacom som v našom Kauflande narazil na novinku- mutáciu odrody Pinova, ktorá ma pred časom lákala k jej pestovaniu. Po ochutnaní plodov moje nadšenie mierne pohaslo. Neviem, či je na vine manipulácia s marketovými plodmi alebo sú všetky... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 8.3.2014
Rád by som sa vyjadril k chuťovým zážitkom p.Petra vo vlákne Breuhahnovo: "Výraznější příchuť je právě to, co mi chybí v podobně sladkých odrůdách, jako je např. Pinova." K tomu sa dá povedať zas iba to isté ako už veľakrát: Čo jeden považuje za... celý příspěvek >
Odroda stolova aj na víno, 8.3.2014
Platovskyj naozaj veľmi skoro dozrieva- na Záhorí skôr ako IO. Výhodou je rezistencia. Pokiaľ p.Marek nemá na Košicku problémy so zimným mrazom a nebojí sa striekať, odporúčam IO, MM, z modrých: Dornfelder, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe. Sú to... celý příspěvek >
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 8.3.2014
Páči sa mi príspevok p.Vladislava. Jeho cenné informácie a najmä skúsenosti s pestovaním vo vyšších polohách potvrdzujú, že nie je nevyhnutné v okrajových lokalitách používať iba bujné a na zloženie pôdy menej náročné podpníky, ktoré majú, na druhej... celý příspěvek >
Výsadba sazečky, 5.3.2014
Cibuľa, hrach, petržlen, mrkva... to všetko už môže ísť do pôdy v predjarí. V tomto roku vlastne ani zima nebola. Najhoršie je, že od r.1921 namerali najmenej zrážok. Hladiny vodných tokov a nádrží sú nízke. Ak bude suché horúce leto a spodná voda... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 5.3.2014
Používajú spolu s olejovou emulziou fungicídy na báze dvojmocnej medi?
Výsadba sazečky, 5.3.2014
Vlani som skúsil sadiť sadzačku už vo februári. A to bola tuhšia zima ako táto. Aká parádna cibula, a takmer bez kvetov, mi narástla, je vidieť na snímkach z minulého leta.
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 5.3.2014
Samotné spory parazita Taphrina deformans sú voči fungicídu odolné. Meď ničí ich vegetatívne štádia- vlákna (hyfy), ktoré vrastajú do zárodkov listov. Preto má predjarný zásah zmysel. Počas studeného a mokrého júna však na februárový zásah meďou... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 5.3.2014
Áno, pane Georgi, správne ste to vysvetlil. Vrúbľovaná prostokorenná sadenica je staršia ako čerstvo zakorenený rezok z PETky. Mala už v minulej sezóne vytvorenú "korunku", na ktorej prirodzene nikto nevystrihoval výhonky. Preto pri výsadbe takýchto... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 5.3.2014
"A mám přes léto suchou půdu--myslíte, že dospělý stromek bude prosperovat bez zálivky. Průmerné srážky za rok jsou tady : 200-300mm ve vegetačním období + 350mm v zimě."(vlákno Pink Lady) Máte pravdu, zabudol som na tie zimné zrážky. Slnka... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 4.3.2014
Teším sa spolu s Vami, pane Tibore, na prvé plody Admiralu. Som tiež zvedavý na to, do akej miery budú jablká postihnuté fyziologickou škvrnitosťou, ku ktorej je táto novinka podľa popisu vnímavá. Osobne nie som priaznivcom opakovaného striekania... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 4.3.2014
Kuprikol alebo Champion, v obsahu účinnej medi žiadny rozdiel. Striekal som broskyne pred príchodom zimy a na jej konci- vo februári. Myslím si, že viac postrekov netreba. Tohtoročným krátkym zmladzujúcim rezom broskýň odstránim na jar viac ako... celý příspěvek >
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 4.3.2014
Tak ja už si dnes môžem tiež mädliť dlane. Vinohrad aj stoláky pri dome sú nielen ostrihané, ale aj vyviazané k drôtenke- suma sumárum 270 viničových koreňov. Nič neplakalo. Stihnúť tieto práce ešte do polovice marca bolo dôležité z 3 dôvodov: 1.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika