Rozkvétání meruněk v letošním roce



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 150.229 (?)
9.3.2014 23:32

O použití boraxu v protimrazovej ochrane v čase kvitnutia aj počas májových Zmrzliakov som tu v sekcii Meruňky písal pred viac ako 2 rokmi. Priložil som snímky marhule zachránenej pred marcovým mrazom. Nalistujte si v starších vláknach podrobnosti a spôsobe aplikácie bóru, koncentráciách boraxu či kyseliny boritej... Sortiment prípravkov zvyšujúcich odolnosť ovocnín aj zeleniny pri náhlych poklesoch teplôt sa stále rozširuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.3.2014 17:28

Dnes v rádiu říkali, že do týdne meruňky na jižní Moravě rozkvetou. Mně u neznámé začínají pukat poupata. Goldrich je o pár dnů opožděn. Tak uvidíme. Champion mám. Párkrát jsem ho už použil a snad funguje. I když mráz nebyl nakonec nikdy moc silný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.3.2014 18:30

KUKY a z jaké so oblasti? Mě už taky začínají pukat poupata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 9.3.2014 18:40

Co naděláme. Teď zbývá jen doufat, že teplé jižní proudění vydrží co nejdéle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.3.2014 18:42

Hradec Králové, cca 220 m. Mám to ve jménu, když ho rozkliknete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.3.2014 19:04

Aha, no já mám polohu 240 m.n.m, oblast Holešovsko, takže to jsme na tom plus mínus stejně. Uvidíme jak to dopadne :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.3.2014 19:06

A ještě jesm se chtěl zeptat, ikdyž to tady možná moc nepatří, ale zajímalo by mě, jak a kdy a kolikrát ročně aplikujete Borax? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.3.2014 19:25

zrovna vcera jsem rikal, ze do deseti dnu merunka vykvete a to nemam ani Leskoru ani Velkopavlovickou-které pochopitelně kvetou dříve, ani nejsem z Moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.3.2014 20:32

Borax kvůli bóru? Tak jednou za 5 let posypem na jaře ke všem plodinám. V dávce uvedené na balení. Ale asi stačí i jen plné hnojivo s mikroprvky (Cererit, Hydrokomplex.....).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 150.229 (?), 9.3.2014 23:32

O použití boraxu v protimrazovej ochrane v čase kvitnutia aj počas májových Zmrzliakov som tu v sekcii Meruňky písal pred viac ako 2 rokmi. Priložil som snímky marhule zachránenej pred marcovým mrazom. Nalistujte si v starších vláknach podrobnosti a spôsobe aplikácie bóru, koncentráciách boraxu či kyseliny boritej... Sortiment prípravkov zvyšujúcich odolnosť ovocnín aj zeleniny pri náhlych poklesoch teplôt sa stále rozširuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 13.3.2014 13:53

Dobrý den, pane Palo, Borax jsem koupila, Vaše články v předchozích vláknech jsem nastudovala včetně termínů a koncentrací. Nicméně co letos? Moje meruňky Kioto, Pinckot i Lejuna jsou letos obalené květními pupeny a vypadá to, že rozkvetou zanedlouho - postřik vydrží 20 dnů, což by odpovídalo ošetřit koncem dubna či začátkem května, aby to chytilo i ldové muže, ale vypadá to, že letos budou kvést opravdu podstatně dříve než kdykoli jindy - u nás bohužel noční teploty jsou stále od nuly do minus 3 st.C. Ošetřit Boraxem tedy již nyní, pokud se rozhodnou kvést a budou teploty pod nulou? A pak tedy již neopakovat, abych je nepředávkovala? Nebo nyní spíše ošetřit mědí a s boraxem počkat až na uvedený termín?Prosím o radu kohokoli, kdo má s Boraxem zkušenost. Děkuji J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika