Kokosová palma



radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?)
9.6.2010 11:21
Dobry den, mnohokrat Vam dekuji za odpoved a hlavne fotky - NADHERA, myslim si, ze jste me 100% presvedcil :-) Ted uz jen koupit dalsi metrovy truhlik a naky kokosy.Uz me zacina rust Fejchoa, Tamarillo, citron, zrejme i kumquat a chystam se zasadit dalsi 3 druhy palem z semen, ktere dle navodu byly 2 dny ve vode, tak to by bylo aby me aspon jeden "cesky" kokos nenaklicil.Koukam na stavajici palmu z Tesca a vpodstate hnedne vsechno, listy, stonek... :-(Jsem zvedav zda mi vyklici i mango jako cca po 6 mes me tchyni.Bohuzel jsem jej mel v lednici a opet jsem cetl nazor, ze pak Mango vetsinou nevyklici, tak uvidime :-) Btw, jeste jeden dotaz : daval jste do truhliku na dno keramzit a pak teprve substrat pro palmy nebo jste postupoval jinak? Rad bych co nejblize napodobil podminky jake jste mel Vy.Dekuji za radu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 117.119 (?), 2.6.2010 14:51

Koukám, že u vás se daří rostlinkám krásně. Jen tak dál!

Datlová palma, vám v takových to podmínkách brzo zabere celou izbu.

A máte srdce na pravém místě, já bych nikdy nekoupil chřadnoucí rostlinu z obchodního řetězce, jednak by mi bylo líto peněz a jednak v obchodních řetezcích mají být rostliny vytální, svěží a připravené k prodeji, ty špatné rostliny by vůbec neměli jít na trh, jsou pak prblémi s reklamacemi. Ale jen tak dál, když se vám daří, nejsem proti.

Nechci být skeptit, ale časem pokud opravdu nemáte silnou rostlinu, přídete o všechny listy, je to přirozený proces kdy se listy obnění tak aby jim bylo co nejlépe v našich podmínkách. Ale to oprvdu až rostlina zakoření a bude na tento proces připravená. Tak snad se jí u vás bude dařit i nadále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
macka - (11) - 81.230 (?), 4.6.2010 8:23

Dobrý deň

tak som tu znova, mám nové fotky, tak sa chcem s vami o ne podeliť.Novú mám aj palmu, momentálne ma nenapadne ako sa volá (je to napísaneé na kvetináči),skôr by ma zaujímalo, ako sa o  ňu starať, predpokladám,že podobne ako o kokosovú a ine palmy a zaujímalo by ma aká veľká by mi mohla narásť v interiéri.Kokoska sa má dobre, stále rovnaká, zajtra budem oslavovať, že už u mňa prežila 2 týždne.

Posielam aj fotku toho môjho banánovníka, teda vlastne je to len také miminko, ale čochvíľu sa mu otvorí tretí list, keď som ho kupovala, tiež nevyzeral najkrajšie (v BAUMAXE ),ale nemala som čas dlho si vyberať, lebo muž už platil pri pokladni.Ten list na pravo bol trochu ohlodaný a ešte mi doma z neho odhryzla aj jedna z mojich mačacích šeliem .Možno ste čakali, že mám banánovník od podlahy po strop, to nie, ja si väčšinou kupujem rastlinky menšie a lacnejšie, aby toľko neutrpela moja peňaženka, keď to neprežijú.Napríklad v spomínanom obchodnom reťazci som si kúpila už veľa kvetín, hlavne tie, čo tam majú za 1 euro a čuduj sa svete, žijú a ešte k tomu aj rastú... som na ne hrdá.Ešte chcem na jednej fotke poukázať na to, že v obývačke + kuchyni máme merače vlhka, jeden ukazuje vlhkosť vzduchu 66 a druhý 81 %,môže tam toľko byť?A každý ukazuje inak... Mne sa to moc nezdá, keď to porovnám s vlhkom, aké bolo v Tunisku alebo Egypte... fakt neviem.

Ale dosť bolo slov, pokúsim sa pridať fotky.A za odpoveď vopred ďakujem.

odhryznutý banánovník :-)
odhryznutý banánovník :-)
nová palmička
nová palmička
moja
moja "džungľa"
naľavo je ďatlová palma
naľavo je ďatlová palma

"merače vlhka"
príklad toho,ako mi rastú kvetinky za 1 euro,vrchné zelenšie dlhšie listy narástli všetky doma :-)
príklad toho,ako mi rastú kvetinky za 1 euro,vrchné zelenšie dlhšie listy narástli všetky doma :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 4.6.2010 19:45

Nová palma sa nazývá Livistona rotundifolia, v dospělosti opravdu obrovská palma, její listy mohou mít povrch velký až několik metrů čtverečních.

Takovou vlhkost tam určitě nemáte, to jsem měl já ráno v zimní zahradě, při teplotě asi 21 stupňů a 81%. vlhkosti. To by se vám doma pařily okna a měla by jste plíseň na nábytku.

Džungly máte teda perfektní! To jsem nečekal, ale je to správný postup jak úspěšně pěstovat rostlinky, díky jejich velkému množství tam máte bezvadné mikroklima, ta vhkost se tím zvýší zhruba o 10%, tedy reálné by to bylo kolem těch 60%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 5.6.2010 16:35
Mineno jako reakce na prispevek : host - xxx.xxx.117.119 (?), 2.6.2010 0:13 Sorry, ale delate si doufam srandu??? To je prece blbost, vsude se docitam, ze klicivost kokosu je v te slupce, ktera se sunda a pak se ty hnusny nechutny hnedy tvrdy kokosy co by se jinde ve svete neprodaly poslou do CR kde si je s radosti a nadsenim zalevno koupime.Pak je obvykle vyhodime, pac v nich neni zadne mleko a jsou kolikrat i nakysle, takze nepozivatelne... Dokud neuvidim fotku opravdu "ceskeho" kokosu jak z nej jde aspon maly klicek, tak neuverim!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 5.6.2010 21:52

Já vás přesvedčovat nebudu, naklíčit jde každý kokos, který má v sobě mléko, lecky jsou už v těch marketech naklíčené.

Zrovna teďka si nechávam v truhlíku naklíčit 4 kokosáky a jeden už má klíček. O Vánocích jsem zasadil jeden kokos ten vyrostl do 20 cm, ale sežrali mi ho půdní potvory. Nakličování kokosů není věda, nejdřív by jste to měly zkusit než začnete tvrdit že to nejde. A mimochodem ve slupce není nic klíčivého, to nevím co jste slišel, já čtu pořád někde něco ale takovou blbost jsem ještě nečetl, to až od vás. Nevím který hnědý nechutný kokosy máte na mysli, ale to je normální kokos, který jiný už nebude a ještě nakonec až uvidím někdy levný kokos, tak si ho nakoupím doforoty, za 1 kokos od 15 do 30 korun je podle mě vyděračina, dobře o vánocích a při slevách i za 10, ale leda tak na moravě kde končí veškerý exotický export.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 7.6.2010 15:59
Cetl jsem to v tomto, ale i jinem foru.Jako blbost se me to zprvu jevilo, prave proto, ze bych cekal tu klicivost uvnitr kokosu, kde klicek vyrazi jednim ze 3 otvoru.Nicmene vzhledem k tomu, ze jsem koupil palmu i s tou slupkou na kokosu a v patricnych lokalitach spadne cely kokos vcetne slupky na zem a posleze se dostane i pod zem a v takovem stavu vyklici, tak mne to az tolik neprekvapilo a vzal jsem takovy nazor za fakt.Take jsem o nikom v CR neslysel, ze by vy pestoval palmicku z kokosu z Tesca... Muzete sem do Vaseho prispevku prilozit fotku Vami zminovaneho truhliku?Fakt bych to rad videl, byt zahalene igelitkou, protoze se drzim hesla "If You can do it - I can do it " :-).Navic moje palma stavajicim tempem smeruje zcela jasne do... :-(a pokud je sance tady vypestovat nejakou vlastni palmu vice odolnou na nase podnebi a podminky, tak budu jedine rad.Tim hnedym nechutnym kokosem myslim vetsinu kokosu, ktere jsem za posledni dobu koupil - vsechny jsem vyhodil, pac mleko bylo nykasle a stejne tak i bily vnitrek kokosu.Bratr se prochazel v Indii po pisecnych plazich a zcela jasne mi potvrzoval, ze to co je u nas je spis jako spatny vtip ci emulace kokosu a popisoval jak vypada a chutna pravy kokos :-) Je to neco jako KIWI z Recka o velikosti brambory vs chcipak co tu koupime.Docela by mne zajimala jak bude vypadat palma z Tesca, pokud vyklici a vyroste.Pred tydnem jsem nechal chladne stratifikovat v pisku do lednicky 2 seminka Butia capitala - vych Brazilie s nazvem Kokos australsky.Netusil jsem, ze Sydney a Rio De Janeiro jsou "kousek" od sebe :-), nicmene tato palma dle fotky vypada uplne jinak, nez "bezny kokos ci moje kokosova palma z Tesca... Musim se jeste podivat na Vas predchozi prispevek, ale zajimalo by mne (snad uvidim z fotky) jak bude ten kokos posazeny na zeminu ci jak hluboko v zemine.Zajimaji mne prave ony 3 otvory.Predpokladam, ze se nepropichuji a ze lze pouzit zeminu pro palmy.Nebo pro nakliceni kokosu pozivate kombinaci pisku a raseliny 1:1 ci jiny pomer nebo jiny substrat?Jeste by mne zajimalo podle ceho vybirate "vhodny kokos" a jak dlouho trva, nez se objevi prvni klicek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 7.6.2010 18:27

Já vám rozumím, ale na druhou stranu bráním to co je pravda. Donesl se mi názor, že se schválně všude píše, že kokosy z marketů nejsou klíčivé, proto aby si je lidi doma nepěstovaly. Ale kupovaly si ty rychlokvašky, které celý národ s úspěchem skupuje hned jak se někde oběví.

O tom, že je kokos normálně klíčivý už vím nějakou dobu, ale nedávno jsem projel chorvatské fórum a jen tak si tam jeden člen nakoupil kokosy a všechny mu vyklíčili a teď z nich má pěkné dekorace doma, domácí kokos vydrží až několikrát víc než ten z hypermarketů, snese jak míň světla tak i menší vzdušnou vlhkost. Protože si na to navykne od toho vyklíčení.

Fotky vložím, ale opravdu nechci, nejsem zastánce vkládat neustále někde svůj email. Ale když to někomu pmůže a přesvědčí ho to...

A sází se měkkou dirkou nahoru, jako by plaval v substrátu, měkká dirka se dá zjistit nehtem, já jsem právě takhle už odrejp kus kíčku, když jsem to sázel do toho truhlíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
117.119 - (8) - 117.119 (?), 7.6.2010 22:23

Tady jsou ty fotky, v truhlíku kokos úplně na pravo už má asi 0,3 cm klíček. A ten naklíčený kokos, jsem akorád dneska vyhodil uhnil mi, jak už jsem říkal.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
macka - (11) - 81.230 (?), 8.6.2010 11:05

Dobre to vyzerá, tie zasadené kokosy... možno to vyskúšam aj ja .Už je tomu viac ako mesiac, možno už skoro dva, čo som  "len tak" postrkala do zeme k iným kvetinám kôstky z ďatle, čo sme kúpili na Vianoce.Zatiaľ nič, som zvedavá, či z toho niečo bude... Čítala som tu na fóre, že sa môžu dať aj do vody, ale už ich asi nebudem vyhrabávať.Len neviem, ako hlboko majú byť tie ďatle v hline, možno som ich dala moc hlboko...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 9.6.2010 11:21
Dobry den, mnohokrat Vam dekuji za odpoved a hlavne fotky - NADHERA, myslim si, ze jste me 100% presvedcil :-) Ted uz jen koupit dalsi metrovy truhlik a naky kokosy.Uz me zacina rust Fejchoa, Tamarillo, citron, zrejme i kumquat a chystam se zasadit dalsi 3 druhy palem z semen, ktere dle navodu byly 2 dny ve vode, tak to by bylo aby me aspon jeden "cesky" kokos nenaklicil.Koukam na stavajici palmu z Tesca a vpodstate hnedne vsechno, listy, stonek... :-(Jsem zvedav zda mi vyklici i mango jako cca po 6 mes me tchyni.Bohuzel jsem jej mel v lednici a opet jsem cetl nazor, ze pak Mango vetsinou nevyklici, tak uvidime :-) Btw, jeste jeden dotaz : daval jste do truhliku na dno keramzit a pak teprve substrat pro palmy nebo jste postupoval jinak? Rad bych co nejblize napodobil podminky jake jste mel Vy.Dekuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika