Kokosová palma



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
macka - (11) - 81.230 (?) 
25.6.2010 11:44

Zdravím, všetko vám to tam pekne v tej vašej "škôlke"  rastie. Budem vám aj naďalej držať palce.

Ja by som v poslednej dobe tiež všeličo možné sadila a zakoreňovala, aj to, čo sa nedá... Včera som pre zmenu sadila odrezky popínavých ruží a oleandre, som zvedavá, či sa chytia.A mojou srdcovou záležitosťou je bugenvillea, odrezky z nej som tiež strčila do hliny a zakryla PET fľašou, tak som zvedavá...

Ale keďže táto porada je na tému Kokosová palma, chcem ešte dodať, že som si prečítala aj diskusnú tému ROSENÍ, ktorá je tiež o nej a s tým umelým rosením máte asi pravdu, tá voda steká po listoch a stonke na kokos a mám taký nepríjemný pocit, že mi trošku odhníva (!),takže STOP postrekovaniu, nechám to miesto kde vyrastá stonka trochu vyschnúť a uvidím, čo mi na to povedia listy. Myslím, že keď mi odhnije kokos, tak môžem celú rastlinu akurát tak zahodiť... Len tak mimochodom, v stredu bol mesiac, čo som ju kúpila, tak som veľmi zvedavá, či budeme spolu oslavovať aj 2-mesačné výročie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 25.6.2010 12:30
Pekny den... no moje palma se sice tesne, ale 2 mesicu u me nedozila... podle me ta palma muze fungovat po nekolika letech (3-5?) uz bez kokosu, ktery se rozpadne a palma jej dal uz nepotrebuje, ale jako hlavni problem vidim prave to uhnivani u toho klicku hned u kokosu.Prohledal jsem puvodni fotky po zakoupeni a jsem si jist, ze hned v miste vykliceni byl stonek tvrdy a zeleny, nikolv hnedy, mekky a mokry, tak doufam, ze jste nasla prave ten okamzik, kdy palma nebude dale u klicku vlhkem meknout a hnit... Oleandr mam taky nekde z Italie privezen, aspon myslim, ze je to Oleandr, akorat mam dojem zda to neni jedovate - aby to neco neprovedlo nasemu mnoukadlu.Ted jsem zkusil prisadit dalsi semena ze Salaku k tem ostatnim a tak jsem prijemne zjistil, ze se tam neco deje, viz fotka.Ta Bugenvillea vypada nadherne, no chtelo by to zahradu :-o...
Salak - stupne vyvoje POMALEHO rustu po min 2-3 mesicich
Salak - stupne vyvoje POMALEHO rustu po min 2-3 mesicich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 27.6.2010 23:38
Tak prinasim prvni fotku pestovani palmy z kokosu koupeneho v CR :-) Z peti kokosu je prvni, kde se nco pozitivniho deje, z dalsiho vyteka mleko a sine se lehky zapach a zbyle tri zatim nic... zvidime dal... :-)
Prvni fotka pestovani z kokosu koupeneho v CR :-)
Prvni fotka pestovani z kokosu koupeneho v CR :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.127 (?), 30.6.2010 17:40

Dobrý den, je pravda, moje palma vodu nevidí někdy i dva tři dny, stojí u okna v ložnici, kde na ni svítí slence a květináč je podložený takže nestojí na podlaze. Jaro a léto prožila loni v bytě, stejně jako letos. Nikam se stěhovat nebude.Starší listy jsou flekaté i jeden nový (nejstarší), ale nové rostou a to je hlavní.Rosím ořech i stonek od listů po ořech.Jak bude příležitost tak vložím foto. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 3.7.2010 16:53
No asi jsem rosil moc :-o. Kazdopadne klicek z jednoho kokosu vypada pozitivne, asi 5-6 mm, tak uvidime co bude dal :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 19.7.2010 15:56
tak dva tydny uplynuly.Z 5 kokosu v truhliku zatim je k palme nejblize jeden klicek zatim vodorovny s polozenym kokosem ma asi tak centimetr, bila barva a na vrchu hnedny, tvrdy.Zbyle kokosy zadan slava.Jeden vypada, jakoby mekky otvor zarustal kurou, dalsi je naopak promackly, ale voda v nem stale cvachta a zkrz kokos netece, tady to vypada nadejne.Zbytek bida.Minimalne ve 2-3 se pod mekkym ovorem objevily bili cervici, z jednoho kde jich bylo asi nejvic vytekalo po otoceni mleko a byl citi puch.Takze 5 kokosu jsem po umyti 4 podezrelych zredukoval na 4 a uvidime co bude dal.Zatim je vse pod igelitem na jizni strane a ve vlhkem substratu :-o Kokos z palmy a ten co zacal teci jsem provrtal, na jedne strane 3 otvory a na druhe protilehle jeden velky.Cilem bude nejakou palmu nebo NECO zasadit do kokosu, 1-3 rostliny pujdou vrchem a korinky spodem, mozna bude lepsi varianta 1 rostlina vrchem a korinky spodem tremi dirami.Takze az sem prilozim fotku pampelisky vyrustajici z kokosu, tak mne nekamenujte, ze to nepatri do tohoto vlakna :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 26.7.2010 21:58
Dalsi tyden a jeden kokos prasknul, mleko z nej jeste castecne tece, zatim zadny smradek.Zbyle dva budto syci nebo nic a ten nejlepsi zatim hnedne (tvrdne, nehnije) kminek... tak uvidime... Zacinam experimentovat s ananasem :-o Halo lidi, je tu vubec nekdo??? :-o
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
macka - (11) - 81.230 (?), 28.7.2010 11:33

Ja som tu a sledujem vaše nové príspevky ako sa vám darí.A držím potichu palce.Čo sa týka mojej kokosovej palmy, rozvinul sa jej najnovší list, ten,ktorý mala v čase kúpenia ešte zatvorený.Je trochu kratší, neviem,možno vyrastie.A kúpila som jej kamarátku - ešte jednu kokosovú palmu, výškovo je ako predošlá, len má užšie listy.Pravdou je, že si ich už radšej moc nevšímam,1-2 krát týždenne polejem dažďovou vodou, sem tam postriekam orech a listy nepostrekujem.

Pripájam foto.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 2.8.2010 14:04

No z Vasi fotky je videt, ze se palme dari a vubec vsemu, nadherne prosvetlena mistnost, to je parada.Ja pomalu prestavam pokusu s klicenim orechu verit.Jasne fotky nakliceneho orechu jsme videli, takze vime, ze to jde a hodne zavisi na podminkach.Ten nakliceny kokos, prijde me ze ten klicek pomalu chcipa, je skoro cely hnedy, jakoby zcvrkly a pritom pokud se s nim kousek hybne tak z kokosu jde zelena barva u klicku, ale samotny klicek nikdy zeleny nebyl.Byl bily a postupne zacal hnednout.Tak nevim zda ten necely centimetr mam nejak ustrihnout nebo to nechat byt :-o.Kazdopadne jeden kokos je totalne bez vody, roztrhany roztazenim bile ho vnitrku, nic se v oblasti klicku nedeje.Druhy ma mleko a syci a pomalu vyteka a posledni je plny mleka, kompletne uzavreny, nic neroste, nic nevyteka.Ted je mam vsechny venku na balkone, uz nicim nezakryte, nezalevane.Jeste mam v lednicce 2 seminka kokosove palmy z obchodu, pry 3 mesice chladne stratifikovat, tak do zari jsou v lednici a pak se uvidi.Spise ted sazim nejvic na Salak, uz to zacina pekne rust zatim 4 max 3 cm vysoke kminky, roste to opravdu Pooomalu. Zato Granadilla, Passion Fruit, Pepino, Maracuja apod rostou jak houby po desti... Z palem se dari velmi dobre 5 kouskum 5cm vysoke Washingtonie vlaknite, Dracinka australska taky pomalu roste a dneska jsem si vsimnul, ze vykoukla na povrch i Zumara slicna :-o Problem je, ze to za chvili nebude kam davat.Treba od Maracuja se chytlo temer 100% ze 100+ semen a realne bych tipoval, ze v metrovem truhliku na Pelargonie by mely byt 3 - 4 kousky... No docela by me zajimal nazor toho borce, co sem daval fotky svych naklicenych kokosu, nerad bych o ten zkomirajici klicek prisel definitivne a taky by me zajimalo jak postupuje klicivost jeho koupoenych kokosovych orechu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ovar - (19) - 117.119 (?), 3.8.2010 10:36

Já jsem se nachvíli odmlčel a spíše jsem sledoval z vpovzdálí. Povedlo se mi přihlásit se na muj první účet, který před tím nešel. Tato stránka je velmi zvláštní s novými změnami, ale musím podotknout, že mi nejdou otevřít některé obrázky a ze začátku jsem bloudil kam zmizeli nové témata, ale už jsem se zorientoval.

Radku, stalo se ti to co mě. I když nechápu jak si to dokázal. Mě se povedlo neotevřít párkrát zimní zahradu a všechny kokosy mi pečlivě praskli a vykvasili při teplotě 40 stupňů. Smrad to byl děsnej, tak sem to vyházel. Už asi vím proč je důležitá ta slupka na kokosu, on se tím pak tolik nepřehřívá (asi teda hlavně na sluníčku).

Mě zůstal akorád ten kupovanej, ten dokonce udělal jeden novej list a ten předešlej se mu začal dělit na proužky.

Pak dále jsem plně nepochopil, co znamená "kokosové semínko" a už vůbec mi nedochází, co dělá v ledničce!? Jestli je to mysšleno jako kokosový ořech, tak po těch 3 týdnech v ledničce stratí klíčivost na xxx Lutz natotata.

A nakonec vkládam fotku mího salaku, ročně dělá jen kolem 3 listů. Je to opravdu velmi pomalu rostoucí palma. (na fotce ta úplně nalevo)

Pak dále se zmiňuješ o ananasu, mě letos zaplodil. A taky se zmiňuješ o žumaře, ale to už je mimo téma, tak jen že mam žumaru nízkou jak v květináči tak v zemi, a i žumari ztepilou v květináči i v zemi. I od semínek i o něco větší..

Je hezký koukat jak to roste.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika