Kvas z jablek



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.72 (?)
14.8.2018 8:03

Buďte bez obav. Většina lidí drtí lablka i s jádřinci a slupkami a pálenku mají dobrou. Já kvasím jen mošt, ale spíš proto, že je to praktičtější (kvašení v demižonech, žádné riziko octovatění, připálení, atd. Důležitější je kvalita suroviny a správné vedení kvasu. Někteří pěstitelé dokonce považují příchuť jader za přínos (já ji tam nikdy necítil).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Petlice - (9) - 92.194 (?), 13.8.2018 22:23, zobrazeno: 27471x

Dobrý den panové

Mám zkušenosti pouze s kvasem švestek. Ten se mi podařil dokonce i loni, kdy to byla bída. Letos jsem se stěhovala a na zahradě mám pouze jabloně a ořech. Jablka začala před měsícem padat, tak jsem popadaná schovávala do sklepa a dnes jsem vybrala co nezčernalo a sesbírala jablka pod stromy. Pořídila jsem si drtič ledu (sekáč brambor neměli) a drtila a drtila a mám z toho polovinu 250l bečky. Pak jsem sud pokutálela do sklepa, kde je stabilní teplota. Dotaz zní....Chci kvalitní palenku.... U švestek jsem udělala den předem zakvas z kila cukru a z nejlepších švestek, pak dosypávala. Tady jsem do té půlky bečky nasypala kilo cukru. A co dál? V různých prispěvcich píšou vodu s cukrem, kvasinky, kyselinu atd... nemělo by se to rozjet samo?

Druhý dotaz... dalších 100 litrů by ještě bylo během dvou týdnů... mám kvas z dalších opadaných jablek rozje v druhé bečce?

Přestěhovala jsem se do Jistebniku. Nezná někdo dobrou pálenku? Jinak to odvezu do té nejbližší... a časem sama poznám.

Děkuji moc za reakce, rady zkušenosti. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 14.8.2018 6:58
Takže v becce jsou podrcena celá jablka í s jadrincemi? Jestli ano tak zázrak nečekejte. Když kvasit drt tak bez jadrincu a nebo vykvasit mošt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.72 (?), 14.8.2018 8:03

Buďte bez obav. Většina lidí drtí lablka i s jádřinci a slupkami a pálenku mají dobrou. Já kvasím jen mošt, ale spíš proto, že je to praktičtější (kvašení v demižonech, žádné riziko octovatění, připálení, atd. Důležitější je kvalita suroviny a správné vedení kvasu. Někteří pěstitelé dokonce považují příchuť jader za přínos (já ji tam nikdy necítil).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petlice - (9) - 92.194 (?), 14.8.2018 8:23

Jak mám tedy vezt kvas?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.72 (?), 14.8.2018 11:31

To je těžké paní Petlice. Tady na fóru je o přípravě a vedení jablkového kvasu příspěvků spousta. Ale náš člověk, než by si před zahájením nějaké činnosti něco předem vyhledal a přečetl, tak se do toho pustí a uprostřed díla se začne ptát, jak se to dělá. 
   Kvas máte vézt nejlépe na dvoukoláku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.194 (?), 14.8.2018 12:19

Jo, tak opravdu se stydím... mělo být vést :-D

No víte pane, četla jsem těch článků asi deset na téma kvas z jablek. Ale žáden neodpovídá na mou otázku. Tak když už jste se ráčil odpovídat, mohl jste poradit. Mám tam přidat cosi, nebo to tak nechat? Kdyby to byly švestky, tak s tím už nic nedělám, dokonce to dneska a zítra zamíchám a hotovo. S jablky nevím...

No ale jak už to tak na fórech bývá, raději tedy už se neptám a prostě něco zkusím a když to nevýjde, tak příště jinak.

Každopádně je to bez kvasinek a moštu a cukr téměř žádný, jestli se podaří, tak podle mě bude dobrá :-D

Kdy se mám podívat, jestli se podařilo?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.41 (?), 14.8.2018 14:31

Pocitam, ze kdyz jste to rozdrtila na drtici na led tak to bude nadrcene na male kousecky(kousky, ne kase). Nekteri davaji do sudu enzymy aby jim ta jablka se lepe rozlozila a zkapalnila(osobne nemam zkusenost). Ja misto toho davam bileho podporovatele 1kg/100kg jablek a do 200l becky cca 30l vody. Zalezi jak jsou jablka stavnata(musi jit zamichat - tyci, nasadou apod.). Z vody sice nic neni, ale pokud se tam neda, pak je ten kvas jak beton(nezkazi se to, ale skro zadna stava tam neni - jak kdyz to udusate. Poprve kdyz sem to delal tak se mi to stalo a cca po 2tydnech jsem to musel rozdelit do 2 sudu a naredit vodou) a v palenici to nevypali nebo to musi stejne naredit vodou. Zda je ovoce suche tak se musi redit vodou(popr. stavou).

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 14.8.2018 15:37
Proč by se muselo redit vodou??? Není lepší naredit jablečným moštem? Jablko samo o sobě moc aromatické není tak proč ho redit 30ti litry vody? Aby bylo.jeste míň vyrazné? Děláme to.pro sebe tak ať je to dobry ne? Furt lepší mošt z nevýrazných klidně kyselých jablek než tam lit kýble vody..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petlice - (9) - 92.194 (?), 14.8.2018 15:53

Nemám mošt...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petlice - (9) - 92.194 (?), 14.8.2018 15:52

Děkuju přesně tohle jsem potřebovala. Jablka jsem drtila tak dlouho dokud to nebylo jak na štrůdl 😀 čili mohu míchat. Dneska zkusim přilít vodu dle potřeby aa zamicha... zavřu a co poté? Ty jablka musí nějak brzo do pálenice jsem četla. Švestky jsme vezli půl roku po založení kvasu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika