Příspěvky uživatele - Kamil Severa

Jaká může být maximální cukernatost, 21.10.2020
Zesládnou pocitově, když ochutnáme. Na stupnici refraktometru toto štěpení nemá vliv. Alespoň jsem nikdy žádný rozdíl po odležení nenaměřil.
Jaká může být maximální cukernatost, 18.10.2020
Ano měřil, po pár dnech, po týdnu i po 14ti dnech. Téměř bez rozdílu na stupnici Bx. To že se vám zdá, že sládnou znamená, že ztrácí i tu minimální kyselinku, co mají a tím se zdají sladší. Kdyby po utržení sládly nějak markantněji, byl by to asi... celý příspěvek >
Jaká může být maximální cukernatost, 14.10.2020
Jaké hrušky měly prosím cukernatost 24Bx? to je myslím utopie))
První rok vinné révy, 27.5.2020
Nemělo by se. Vim trha to srdce ho ustrihnout, ale je to pro dobro hlavy, tedy kořenů
Vedení mladé révy - více možností?, 15.2.2020
A ještě jedna otázka, chtěl jsem jak píšu výš ohybat tažeň a nechat těch asi 6 oček. A teď jsem dostal radu, že bych měl střihnout jen na tři očka mezi spodním a drátem nad ním) ty nechat volně růst a nic neohybat. Příští rok mám vybrat z těch tří... celý příspěvek >
Vedení mladé révy - více možností?, 13.2.2020
No třeba na tom něco bude. Soused má u plotu jednu hlavu a má ji po plotu nataženou na každou stranu asi 5 m. A když jsem si byl u něj natrhat na burčák tak z jedné strany byla plná vinařská bedna.
Vedení mladé révy - více možností?, 12.2.2020
Nechal jsem jen jeden výhon, chci pouze jeden kmínek. Ostatní jsem vylámal.
Zakalená slivovice, 31.1.2020
Pálim už pár let a nikdy se mi palenka po 2D nezakalila. Redim pro sebe na 52, pro kamaráda na 46 a nikdy. Myslím, že za dodrzeni pravidel (čistá aparatura, správný postup pálení a vhodná voda na ředění) se tak téměř nemůže stát.
Kněžna Olga, Princess Augusta, 23.1.2020
Co třeba víno Jedlička? Stolních odrůd má myslím mraky A jsou i do okrajových oblastí.
Jesenna vysadba, 7.1.2020
Asi 50 je klidne 52, nebo klidně 54 - nepodstatné. Experimentovat nebudu, místo na 50 zjara a 50 na podzim nemám - výsledek nedůležitý. Jen jsem se zeptal jaké má podzimí vysazení výhody. Děkuji za zdůvodnění. Na jaře jsem si čas na výsadbu udělal a... celý příspěvek >
Jesenna vysadba, 7.1.2020
Jsem vinař amatér, z jara jsem vysadil asi 50 hlav prostokořenných sazenic a v průběhu roku několik kontejnerovaných. Ty jarní jsou z 99% zapěstované s krásným kmímkem někde i přes 1 cm v průměru. Ty kontejnerované musím všechny zjara... celý příspěvek >
Jesenna vysadba, 7.1.2020
Jsem myslel že prostokořenné sazenice se sází jen zjara. Podzimní výsadby mají nějaké výhody?
Dráty na révu, 25.12.2019 Obsahuje fotku
Plus mínus 825 m.
Dráty na révu, 10.12.2019
To je co by kdyby... originál pozink sloupek taky neobstojí vandalovi. A zlodějovi hroznů se taky nepostaví čelem i když odolává vlhkosti a nekoroduje ani nerezne)) takže trubka taky dobrý :-)
Dráty na révu, 9.12.2019
50mm u sloupku stačí, dvojdrati se stejně o pár cm roztahne s pribyvajici vzdálenosti od sloupku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika