destilační přístroj



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
5.12.2009 14:00

Zrovna teď jsem přišel z procházky a nějaký anonymní páleník výpalky "zlikvidoval" v odvodňovacím příkopu komunikace. Pravděpodobně dneska nad ránem, jelikož mi do nosu praštila nezaměnitelná vůně...
 Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  76,  77,  78,  79,  80  >   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 5.12.2009 14:00

Zrovna teď jsem přišel z procházky a nějaký anonymní páleník výpalky "zlikvidoval" v odvodňovacím příkopu komunikace. Pravděpodobně dneska nad ránem, jelikož mi do nosu praštila nezaměnitelná vůně...
 Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.139 (?), 10.12.2009 17:14

Ano a to jsou ty případy, kdy bych "vraždil". Díky takovým to "odborníkům" pak jdou "financové" po každém, o kom dostanou "hlášku". Proč to nemůžou dělat normálně? Takoví si zaslouží, aby je "vymákli", přístroj "skonfiskovali" a dali jim ještě "pokutu".

Zdravím všechny "inteligentní" paliče. Tony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 11.12.2009 9:13

Zbývá 20 dní a domácí pálení nebude trestný čin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.15 (?), 15.12.2009 0:55

Nevím, ale asi se opravdu něco děje. Lidé si u mě objednávají více přístrojů než kdy jindy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
xxxyyy - (7) - 233.131 (?), 2.1.2010 21:59

Zdravím nevíte někdo náhodou čím by to mohlo být, že se mi už stalo mockrát že při pálení mi začne vytékat slivovice kalná kolem60% už si s tím nevím rady.Kolonu mám s nerezu, šnek z měďi, pálím pomalu a většinou mi to tohle udělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.8 (?), 9.1.2010 15:37

Zdravim.precetl sem toto téma pozorne cele ale porad my neni jasná jedna vec.Nad kotlem je tzv. dóm, S dómu jde trubka ke chladiči.t.zn. k hadu.Moje otazka zní: Má trubka klesat alebo stoupat k chladiči?za 1. Príkladne je li kotel 50 l ten je uzavren dómem z takého istého 50 l kotle / hore dnem ve kterem je trubka k chladiči/ bude trubka klesat.Za 2. Ale je li na 50 litrovém kotly jenom poklička, v jejim strede bude navarená trubka ta by mnela podle mého nazoru naopak stoupat šikmo k ckladiči.V 1. pripade dóm funguje jako deflegmator.A páry kondenzujú na jeho povrchu.V 2. prípade stoupava trubka / je-li dostatečne dloúhá / funguje jek deflegma v ní páry častečne kondenzují a vrací se spet do kotle.Jsou me úvahy správné?Vedel by se nekdo odborne vyjadrit k tomuto problému.Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 9.1.2010 19:25

Moje odpověď nebude uplně odborně fundovaná, ale Vaše úvahy jsou pravdivé. Trubka k chladiči by měla stoupat (záleží na její délce, ale při délce cca 2m pod úhlem cca 13°), a cylindr a trubka opravdu částečně nahrazují deflegmátor.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.70 (?), 9.1.2010 20:09

Dobrý den, vaše úvahy jsou správné, záleží na vás jaký typ destilačního přístroje si zvolíte. Kotel může mít, ale nemusí mít „deflegmátor“ (ten zvyšuje parní objem kotle, a pomáhá lépe rozdělit jednotlivé „frakce“, zároveň také částečně „zabezpečuje“ kotel před „překypěním“). Kotel by se měl plnit max. na 2/3 až 3/4 objemu.   … co se týče sestupného, či vzestupného potrubí, záleží kam chcete vložit teploměr. … U sestupného potrubí „páry“ po opuštění kotle chladnou a stékají ke chladiči, kde úplně zkondenzují a kapalina se ochladí. Proto musí být teploměr těsně nad „kotlem“, ale tak, aby „zachytil“ i „spodní“ páry v trubce (a tím je zřejmé, při jaké teplotě jednotlivé „frakce“ odcházejí).   … u vzestupném potrubí (a délce cca 2 m) částečně funguje jako „deflegmátor“ (zkondenzované výševroucí frakce se vracejí do kotle a pomáhají lepšímu rozdělení). Zde musí být teploměr těsně před chladičem, aby byl funkční.           …mimo jiné - vzestupné potrubí je podmínkou pro „veřejné pálenice“, aby je MZe povolilo.           Zdravím „paliče a „páleníky“, ať to kape i v roce 2010. Tonda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.191 (?), 22.6.2010 14:43

Dobrý den. Zajímalo by mne jaký význam má odkalovací nádoba mezi kotlem a chladičem. Viděl sem obrázky, kde byli dvě, nebo tři láhve od okurek. Má to nejaký zmysel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 22.6.2010 15:43
To má velký význam. slouží to jako filtr. Nečistoty se usazují ve sklenicích a vyčištěný alkohol teče dál. Já tam mám dvě sklenice od okurek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  76,  77,  78,  79,  80  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika