Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Pálení > destilační přístroj

Destilační přístroj

VašekB (36) - xxx.xxx.166.20 (?)
22.6.2009 0:12

Také všechny zdravím, letošní úroda bude určitě dobrá, mnozí už kvasí třešně, také višní, renglí, špendlíků, ranných švestek i švestek domácích je spousta. Já to nestačím ani vypít a nejvíce jde u nás na odbyt Ořechový likér, na který jsem sem dával recept. Tak pokud jste ho někdo nevyzkoušeli, tak to letos určitě zkuste. Už máte čas shánět vše potřebné pro jeho výrobu. Velice dobře působí na zažívání a hlavně ho můžete nabídnout jakékoliv návštěvě a ta neodmítne. Tvrdý alkohol může jen málokdo, tím mám namysli hlavně ženy odmítají.

Ten chladič je velice pěkný, no snad i mě se jednou poštěstí si takové luxusní zboží pořídit. VašekB.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   << Předchozí příspěvky | <...71, 72, 73, 74, 75...>   

Destilační přístroj

VašekB (36) - xxx.xxx.166.20 (?), 22.6.2009 0:12
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Také všechny zdravím, letošní úroda bude určitě dobrá, mnozí už kvasí třešně, také višní, renglí, špendlíků, ranných švestek i švestek domácích je spousta. Já to nestačím ani vypít a nejvíce jde u nás na odbyt Ořechový likér, na který jsem sem dával recept. Tak pokud jste ho někdo nevyzkoušeli, tak to letos určitě zkuste. Už máte čas shánět vše potřebné pro jeho výrobu. Velice dobře působí na zažívání a hlavně ho můžete nabídnout jakékoliv návštěvě a ta neodmítne. Tvrdý alkohol může jen málokdo, tím mám namysli hlavně ženy odmítají.

Ten chladič je velice pěkný, no snad i mě se jednou poštěstí si takové luxusní zboží pořídit. VašekB.

Připojit reakci   

Destilační přístroj

host - xxx.xxx.105.100 (?), 2.7.2009 23:00

Zdarvím všechny nadšence. Tu ořechovku určitě vyzkoušejte, já ji udělal 18 litrů 35% a chyblo . S ovocem to letos tak optimisticky jako VašekB nevidím, třešně hnijí před očima... jsem rád, že jsem naplnil 60-ti litrový demižón. Potřebuji vyzkoušet nový aparát. Tak už se nemohu dočkat. Ostatním přeji hodně zdaru David.

Připojit reakci

Destilační přístroj

Lojza Novak (8) - xxx.xxx.3.122 (?), 9.7.2009 0:50

Myslím si že ten chladič je normál.dělám je už od doby  co jsem se vyučil (26let).Co se týká ceny tak ten velkej vyšel přes 4 000Kč a malej něco kolem 2 200Kč ten je na objem 25 L. Jediné změny jsou v konstrukci, kdy jsem zesílil slabé a namáhaneé části.Vše je vytemperováno, aby samovolně nepraskl.Je fakt, že to je stále sklo, ale co jsem udělal jeden z prvních se  zesílenou spojkou a zvýšeným výkonem, funguje do dneška to je už  víc jak 9let a to jsme na něm ze začátku dělali oba.

Připojit reakci

Destilační přístroj

Lojza Novak (8) - xxx.xxx.3.122 (?), 9.7.2009 1:02

Oba myslím se sousedem.Ořechovka musí být dobrá, je to výluh a bude  lehce nahořklá  což žaludku jedině prospěje.Já dělal macerát z listů jedlého kaštanu do 70% lihu. Také dosti zajímavé, hlavně účinek a ta barva. No člověk si vyhraje... Tak zatim zdar.

Připojit reakci

Destilační přístroj

host - xxx.xxx.231.244 (?), 11.7.2009 1:40

Zdravím Václave. Jen malý dotaz k Ořechovce. Ten rum co se přidává na konci, je normální český rum, co se mu už nesmí říkat rum nebo je to skutečný třtinový rum, jak se mu i v EU smí říkat rum? MacMagor. 

Připojit reakci

Destilační přístroj

host - xxx.xxx.166.20 (?), 11.7.2009 14:03

Ten rum dávám pouze Božkov. U levných rumu mám strach z kvality a zase drahý hych nekupoval. To aroma se asi snoubí s tou chutí ořechu, řebíčku a nového koření. Opravdu kdo máte doma nějakou pálenku, dejte se do výroby. Konečné dodělání s rumem má spoustu času, já na tom pracuji až když jedna dávka namíchané dojde a hotový likér pak už jen skladuji v 5 litrovém demižonku. VašekB.

Připojit reakci

Destilační přístroj

host - xxx.xxx.29.214 (?), 21.7.2009 20:41

Vážení, tak nevím,... dělám ořechovku již 30 let a mám cca 20 receptů na ořechovku, ale v žádném není přídavek "rumu" do základní receptury. Já jsem ho použil jen jednou, a to když se mi ořechovka nevyvedla (přidal jsem do ní vínovici z legální pálenice, kde špatně oddělily dokap a myslel jsem, že se to ztratí...)  pro zamaskování "ocasu". Jinak při správné "skladbě ořechovky"  a dostatečně "čistém" alkoholu, je přídavek "rumu" zbytečný, ... no když ale myslíte, že tam opravdu musí být, tak si ho tam dejte.

Zdravím příznivce dobrého pití Tony.

Připojit reakci

Destilační přístroj

host - xxx.xxx.166.20 (?), 22.7.2009 0:24

Tak to já mám bohužel jen jeden recept a podělil jem se s ním už před dvěmi lety když jsem ochutnal. Tak nám sem dejte svůj nejlepší a já ho určitě hned vyzkouším. Jen skořice mi už nedělá moc dobře a tak se snažím jí omezit. VašekB.

Připojit reakci

Destilační přístroj

host - xxx.xxx.134.23 (?), 29.8.2009 22:03

Zdravim,

mam dotaz na zkusenosti z praxe ohledne zakaleni destilatu. Po prevozu domu z palenice (3x destilovany) jsem zjistil neprijemne zakaleni destilatu. Ani po tydnu odvetrani zustava stejne, bez jakehokoliv usazeni. Protoze jsem si nechal jiste mnozstvi neredene, a to je take zakalene, musi to byt zpusobene procesem paleni. Chutove se jedna o dobry destilat, pomer vypaleni lepsi jak 100/10. V palenici jsem na okraj jen zaslechl s podezrenim na potize chlazeni. Zna nejaky praktik cim by to mohlo byt a zda se s timto druhem zakalu da neco udelat? Predem diky. Jaca

Připojit reakci

Destilační přístroj

host - xxx.xxx.166.20 (?), 29.8.2009 23:19

Třikrát destilované v palirně, to jsem tedy netušil, že by to někde takto dělali. A kolik má ředěná a neředěná pálenka procent? To snad museli zkoušet maximální výtěžnost a destilát chytali příliš dlouho, ale nechám to na radu nějakého profesionála. VašekB.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...71, 72, 73, 74, 75...>   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení domácích klobás30.6.2020
Strojek na uzavírání konzerv22.6.2020
Uzení domácích klobás16.6.2020
Uzení domácích klobás10.6.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení9.6.2020
Uzení domácích klobás1.6.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020