Je možné zakrátit meruňku?



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.52 (?)
23.4.2012 22:33

S bielymi či ružovými "koulemi" sa stretávame všetci- tam kde je nadmerná kvetná násada. U marhúľ či broskýň sú o to žiarivejšie, lebo listy v čase kvetu nie sú zďaleka tak vyvinuté v porovnaní s neskôr kvitnúcimi čerešňami. Na snímke je Kordia, ktorá mi ani v najmenšom nepripomína "bílou kouli". Je to skôr zmes zelenej a bielej. Solidarita PP a JJ s MV ma neprekvapuje. Je to tiež úsmevné. wink

Kordia- apríl 2012
Kordia- apríl 2012
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.33 (?), 21.4.2012 22:29

Ak už niekto nechce vidieť snímku kvetmi obalenej marhule a tvrdošíjne vymýšľa teórie, je to iba k pousmiatiu, nič viac. Na tejto snímke broskyňa ešte len začína kvitnúť. Keď boli všetky kvety otvorené, konáre tiež neboli pod záplavou kvetov vidieť. Najmä u kultivarov s miskovitými kvetmi je strom jedna nádherná záplava ružovej farby, napriek tomu, že z jednoho puku vyrastá v porovnaní s čerešňami iba 1 kvet. Broskyne a marhule majú oproti čerešniam kraťučké stopky a preto pri nadmernej násade kvetov pripomínajú kvitnúcu sakuru.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 23.4.2012 12:42

Ano, souhlasím a beru zpět. Žádné směšné teorie. Z třešňových pupenů nevyrůstá 5 květů, možná ani jeden. Třešně a meruňky mají stejně květů.  Rozumím. Nesmíme bičovat   poctvé ovocnáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 9.2 (?), 23.4.2012 13:07

yes Mezi Čáslaví a Heřmanovým Městcem u obce Podhořany jsou na svahu sady starých třešní. Když tam jedeme a kvetou, někdy zastavím a chvíli čumím. A říkám si "kolikrát ještě..." Bohužel asi budu nazván nohsledem, ale tu teorii MV o bílé kouli, kterou odvolal, já podpořím. Mimoto jednu bílou kouli v provedení Napoleonova mám občas na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 178.81 (?), 23.4.2012 13:13

Nádhernou bílou kouli jsem viděl včera na chalupě v podání odrůdy Van. U ní mají květy krátké stopky, takže květy obalují větve jako bílé rukávy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.52 (?), 23.4.2012 22:33

S bielymi či ružovými "koulemi" sa stretávame všetci- tam kde je nadmerná kvetná násada. U marhúľ či broskýň sú o to žiarivejšie, lebo listy v čase kvetu nie sú zďaleka tak vyvinuté v porovnaní s neskôr kvitnúcimi čerešňami. Na snímke je Kordia, ktorá mi ani v najmenšom nepripomína "bílou kouli". Je to skôr zmes zelenej a bielej. Solidarita PP a JJ s MV ma neprekvapuje. Je to tiež úsmevné. wink

Kordia- apríl 2012
Kordia- apríl 2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 2.5.2012 12:07

Pokud byste svoji Kordii vyfotil v plném květu a ne před nebo až po něm, mohla by být bílé kouli podobnější.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 5.149 (?), 2.5.2012 14:18

Mám na zahradě třešeň Napoleonovu, je stará cca 55 let, vysoká asi deset metrů a stejně tak široká. Chtěl jsem ji již několikrát skácet. Moc třešní z ní nenatrhám protože trpí často monilií o červech ani nemluvím. Ale když kvete tak to je něco. A proto stojí a ještě dlouho bude stát.

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 14.199 (?), 2.5.2012 14:22

Ta moje je mladší, sázel jsem ji já. Ale pro to to nepíšu, jen zajímavost, v loňských kompotech jsme nenašli jediného červíka. A sklízelo se v docela vysoké zralosti. Taky se tomu divíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 5.149 (?), 2.5.2012 17:11

No jo, vysočina, aspoň v tomto máte výhodu proti nám dole. Já jsem měl taky domácí švestku od kamaráda z Vlachovic a za dva roky jsem ji musel vykopat- šarka. U nás je to všechno prolezlé škůdci a nemocemi.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 10.81 (?), 4.5.2012 16:00

Ad MV: Vaša zeleno- biela čerešňa je pekne zakvitnutá, viac ako moja Kordia. Videl som však ešte hustejšie a belšie koruny čerešní, niečo podobné ako píše p.Mr.Bigggg. Kordiu som fotil krátko po rozkvetu. Keby bola aspoň polovica kvetov opeľená, bolo by to fajn. Bohužiaľ, tento rok neboli u mňa priaznivé podmienky na opelenie, najviac plodov má práve opeľovač v korune- Hedelfingenská. Po vlaňajšej rekordnej nadúrode tento rok Kordia zrejme odpočíva. Prírastky za minulý rok sú malé. Obrovské vtáčnice vo vinohrade majú však koruny plné plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika