sněhová fréza



host - 18.208 (?)
9.1.2008 11:41

To je nic neříkající článek. Napište prosím konkretní výtky k těmto frézám čínské výroby a vaše osobní zkušenosti s nimi. Nepsal jsem nic o třetinových cenách náhradních dílů ale o nákupních cenách kompl. výrobků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 15.12.2007 21:16

ano dobře, někdo v dnešní době používá kompresor, nekdo to ještě fouká pusou... v tom přeci ale neni podstat věci! Sohlasím s vám, chtít to na co má zákazník nárok a nestidět se zato, jim tim udělat na prodejně reklamu! ale co co sem pochopil s dotazu tak zákaník požadoval něco vic než český návod, a to se obávám, že manuáli nejsou poviností dodání k vrobku. Steně tak přesná formulace návodu k obsluse asi taky neni definována, atěžko říci jestli tam musí být na psáno - udžujte tlak v pneu. , nebo pneu dofukujte na 1bar... Myslim že tázající potřeboval pomoct - poradit, ale jak tak sleduji asi mu nezbude nic jineho než stim jít rovnou k soudu....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 16.12.2007 10:18

Povinnost dodat návod v čj je platná už několik let ze zákona. Jak potom může výrobek udržovat v provozu, když ani neví jaký olej, popřípadě benzín tam má nlaít a kdy? K soudu s tímhle určitě nebude muset. Stačí si stát za svým a požadovat co mi náleží. Popřípadě si zavolat vedoucího prodejny, ale tam kde jsem ten nákup uskutečnil. Oni dobře vědí, že jim to za tu ostudu nestojí a raději se velmi rychle dohodnou! Taky zde funguje dovozce těchto výrobků, takže v nejhorším případě bych se obrátil na něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.107 (?), 17.12.2007 0:08

Jelikož také uvažuji o koupi nějaké frézy a sháním informace o různých značkách, chtěl bych se zeptat autora diskusního příspěvku, který hovoří o velmi špatné zkušenosti s frézami Stiga, zda skutečně myslí švédského výrobce Stiga nebo zda hovoří o zde diskutovaných čínských frézách Snow Jet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 17.12.2007 16:42

No tak do té čínské snad může jít jen dobrodruh který neví co s penězi. Co se týká Stigy, tak to mám informace od kolegy, kterému naprosto důvěřuji. Možná je je pouze takový smolař. Osobně jsem viděl v akci MTD 640 a byla to katastrofa! Soustavně ucpaný komín, bunkr plný sněhu a skomírající motor. Přitom to má silnější motor než konkurenční stroje. Nakonec jsem zvolil jonsereda 2106. Nevím co to je ucpaný komín, šrouby také drží a co je s podivem, tak i ten slabší motor to v pohodě utáhne, to se spíše zastavím na prokluzu kol, ale motor je stále v otáčkách a odhazuje čiperně těch svých 5-10 m. Upozorňuji, ale že manipulace je s tím poměrně složitá, také to váží přes metrák. Také je třeba dávat pozor kam odhazujete sníh, ono si to totiž najde každý kámen, popřípadě rampouch a dokáže to nadělat paseku. Dvoustupňovou bych vám doporučoval pokud bydlíte v horách. Jestli to ale potřebujete na odhození od garáže, tak jednostupňovou. Ze značek bych volil Hondu, ale ta cena je u tohoto sortimentu velice přehnaná. Za tu cenu máte dvě poměrně kvalitní od jiných výrobců - Stiga - jonsered - HQ, ůdajně i Partner kterého nemám v oblibě je srovnatelný, ale toho až na konec. Samozřejmostí by měl být při prodeji český manuál a v současné době i když není moc sněhu tak předvedení výrobku v provozu, v nejhorším případě vzít lopatu, naházet hromádku a ukažte mi co to umí, vždyť to platím já! Nenechat se obalamutit hezkými kecy. Není to malá investice a jedná se o jednoůčelový stroj, který po zbytek roku nevyužijete, ale když vám přes noc napadne 60 cm sněhu tak to velmi oceníte a zapomenete na vložené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.122 (?), 7.1.2008 1:10

já jsem si nedávno koupil frézu Snow Jet 1100... to je na pásech... motor má výkon 11 k... co se týká výkonu, tak to je bez problému ale problém je s pojezdem... po půl hodině provozu fréza nechce jet... když jsem se podíval pod kryt na pojezd, tak jsem tam našel hrst nějaké opálené bílé hmoty... pravděpodobně z kolečka od variátoru... měl jsem za to, že není dostatečně seštělován přátlak variátoru... tak jsem jej trochu přišponoval a zkusil znovu ale opět asi po půl hodině to nechtělo jet... jinak zatačení a pohon šneku funguje perfektně ale s tím pojezdem si nevím rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.208 (?), 8.1.2008 12:48

Nemůžu souhlasit se zatracováním sněhových fréz - čínských. Já mám osobní zkušenost, 3-letou, s touto frézou a jinými a můžu říci že tato čínská fréza se minimálně vyrovná ve své třídě frézám typu STIGA, MTD, MOUNFIELD a pod. Naopak co se týká vzdálenosti odhozu, tato čínská fréza je vesměs předčí. Rovněž pokud se týká motoru jedná se u těchto čínských fréz o lepší motory než jsou TECUMSEH a BRIGS, neboť se vlastně jedná o motory HONDA. V neposlední řadě je zde nesrovnatelně nižší cena a to určitě nejméně poloviční až třetinová. Ani s náhradními díly a servisem není žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 8.1.2008 17:22

Takový příspěvek může napsat pouze člověk který má z prodeje těchto zařízení dobrý kšeft a příští rok už nebude jeho firma existovat, prostě vydělat a zavřít krám! Jednoho takového mám ve svém okolí, loni to prodával a letos už funguje pod jiným jménem v té samé provozovně a k minulosti se samozřejmě nehlásí, dneska přece prodává výhradně značkové stroje, ani ty levné náhradní díly za tu třetinovou cenu tam samozřejmě nenajdete! Opravte mne jestli se mýlím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.208 (?), 9.1.2008 11:41

To je nic neříkající článek. Napište prosím konkretní výtky k těmto frézám čínské výroby a vaše osobní zkušenosti s nimi. Nepsal jsem nic o třetinových cenách náhradních dílů ale o nákupních cenách kompl. výrobků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.66 (?), 29.3.2008 15:29

Já jsem si koupil sněhovou frézu benzínovou BSF 40 Royal Ainhel, jenže bez českého návodu. Pokud někdo vlastní tuto frézu a má jej, prosím o oskenování tohoto návodu a jeho poslání na O.Stolarik@seznam.cz. Nyní mám problém s údržbou po zimní sezóně. Je pravdou, že se musí vypustit benzín? Děkuji i za jiné důležité rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 14.2.2009 15:07

Takže máme tady první výraznější snížek, jak nám ty frézičky foukají??Já ji také dneska pořádně projel, a bez nejmenšího problému.

To co jsem předtím dělal celou sobotu, vyřešeno dnes během půl hodiny včetně přípravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika