sněhová fréza



skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?)
15.12.2007 21:16

ano dobře, někdo v dnešní době používá kompresor, nekdo to ještě fouká pusou... v tom přeci ale neni podstat věci! Sohlasím s vám, chtít to na co má zákazník nárok a nestidět se zato, jim tim udělat na prodejně reklamu! ale co co sem pochopil s dotazu tak zákaník požadoval něco vic než český návod, a to se obávám, že manuáli nejsou poviností dodání k vrobku. Steně tak přesná formulace návodu k obsluse asi taky neni definována, atěžko říci jestli tam musí být na psáno - udžujte tlak v pneu. , nebo pneu dofukujte na 1bar... Myslim že tázající potřeboval pomoct - poradit, ale jak tak sleduji asi mu nezbude nic jineho než stim jít rovnou k soudu....

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 15.12.2007 21:16

ano dobře, někdo v dnešní době používá kompresor, nekdo to ještě fouká pusou... v tom přeci ale neni podstat věci! Sohlasím s vám, chtít to na co má zákazník nárok a nestidět se zato, jim tim udělat na prodejně reklamu! ale co co sem pochopil s dotazu tak zákaník požadoval něco vic než český návod, a to se obávám, že manuáli nejsou poviností dodání k vrobku. Steně tak přesná formulace návodu k obsluse asi taky neni definována, atěžko říci jestli tam musí být na psáno - udžujte tlak v pneu. , nebo pneu dofukujte na 1bar... Myslim že tázající potřeboval pomoct - poradit, ale jak tak sleduji asi mu nezbude nic jineho než stim jít rovnou k soudu....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 16.12.2007 10:18

Povinnost dodat návod v čj je platná už několik let ze zákona. Jak potom může výrobek udržovat v provozu, když ani neví jaký olej, popřípadě benzín tam má nlaít a kdy? K soudu s tímhle určitě nebude muset. Stačí si stát za svým a požadovat co mi náleží. Popřípadě si zavolat vedoucího prodejny, ale tam kde jsem ten nákup uskutečnil. Oni dobře vědí, že jim to za tu ostudu nestojí a raději se velmi rychle dohodnou! Taky zde funguje dovozce těchto výrobků, takže v nejhorším případě bych se obrátil na něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.107 (?), 17.12.2007 0:08

Jelikož také uvažuji o koupi nějaké frézy a sháním informace o různých značkách, chtěl bych se zeptat autora diskusního příspěvku, který hovoří o velmi špatné zkušenosti s frézami Stiga, zda skutečně myslí švédského výrobce Stiga nebo zda hovoří o zde diskutovaných čínských frézách Snow Jet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 17.12.2007 16:42

No tak do té čínské snad může jít jen dobrodruh který neví co s penězi. Co se týká Stigy, tak to mám informace od kolegy, kterému naprosto důvěřuji. Možná je je pouze takový smolař. Osobně jsem viděl v akci MTD 640 a byla to katastrofa! Soustavně ucpaný komín, bunkr plný sněhu a skomírající motor. Přitom to má silnější motor než konkurenční stroje. Nakonec jsem zvolil jonsereda 2106. Nevím co to je ucpaný komín, šrouby také drží a co je s podivem, tak i ten slabší motor to v pohodě utáhne, to se spíše zastavím na prokluzu kol, ale motor je stále v otáčkách a odhazuje čiperně těch svých 5-10 m. Upozorňuji, ale že manipulace je s tím poměrně složitá, také to váží přes metrák. Také je třeba dávat pozor kam odhazujete sníh, ono si to totiž najde každý kámen, popřípadě rampouch a dokáže to nadělat paseku. Dvoustupňovou bych vám doporučoval pokud bydlíte v horách. Jestli to ale potřebujete na odhození od garáže, tak jednostupňovou. Ze značek bych volil Hondu, ale ta cena je u tohoto sortimentu velice přehnaná. Za tu cenu máte dvě poměrně kvalitní od jiných výrobců - Stiga - jonsered - HQ, ůdajně i Partner kterého nemám v oblibě je srovnatelný, ale toho až na konec. Samozřejmostí by měl být při prodeji český manuál a v současné době i když není moc sněhu tak předvedení výrobku v provozu, v nejhorším případě vzít lopatu, naházet hromádku a ukažte mi co to umí, vždyť to platím já! Nenechat se obalamutit hezkými kecy. Není to malá investice a jedná se o jednoůčelový stroj, který po zbytek roku nevyužijete, ale když vám přes noc napadne 60 cm sněhu tak to velmi oceníte a zapomenete na vložené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.122 (?), 7.1.2008 1:10

já jsem si nedávno koupil frézu Snow Jet 1100... to je na pásech... motor má výkon 11 k... co se týká výkonu, tak to je bez problému ale problém je s pojezdem... po půl hodině provozu fréza nechce jet... když jsem se podíval pod kryt na pojezd, tak jsem tam našel hrst nějaké opálené bílé hmoty... pravděpodobně z kolečka od variátoru... měl jsem za to, že není dostatečně seštělován přátlak variátoru... tak jsem jej trochu přišponoval a zkusil znovu ale opět asi po půl hodině to nechtělo jet... jinak zatačení a pohon šneku funguje perfektně ale s tím pojezdem si nevím rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.208 (?), 8.1.2008 12:48

Nemůžu souhlasit se zatracováním sněhových fréz - čínských. Já mám osobní zkušenost, 3-letou, s touto frézou a jinými a můžu říci že tato čínská fréza se minimálně vyrovná ve své třídě frézám typu STIGA, MTD, MOUNFIELD a pod. Naopak co se týká vzdálenosti odhozu, tato čínská fréza je vesměs předčí. Rovněž pokud se týká motoru jedná se u těchto čínských fréz o lepší motory než jsou TECUMSEH a BRIGS, neboť se vlastně jedná o motory HONDA. V neposlední řadě je zde nesrovnatelně nižší cena a to určitě nejméně poloviční až třetinová. Ani s náhradními díly a servisem není žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 8.1.2008 17:22

Takový příspěvek může napsat pouze člověk který má z prodeje těchto zařízení dobrý kšeft a příští rok už nebude jeho firma existovat, prostě vydělat a zavřít krám! Jednoho takového mám ve svém okolí, loni to prodával a letos už funguje pod jiným jménem v té samé provozovně a k minulosti se samozřejmě nehlásí, dneska přece prodává výhradně značkové stroje, ani ty levné náhradní díly za tu třetinovou cenu tam samozřejmě nenajdete! Opravte mne jestli se mýlím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.208 (?), 9.1.2008 11:41

To je nic neříkající článek. Napište prosím konkretní výtky k těmto frézám čínské výroby a vaše osobní zkušenosti s nimi. Nepsal jsem nic o třetinových cenách náhradních dílů ale o nákupních cenách kompl. výrobků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.66 (?), 29.3.2008 15:29

Já jsem si koupil sněhovou frézu benzínovou BSF 40 Royal Ainhel, jenže bez českého návodu. Pokud někdo vlastní tuto frézu a má jej, prosím o oskenování tohoto návodu a jeho poslání na O.Stolarik@seznam.cz. Nyní mám problém s údržbou po zimní sezóně. Je pravdou, že se musí vypustit benzín? Děkuji i za jiné důležité rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 14.2.2009 15:07

Takže máme tady první výraznější snížek, jak nám ty frézičky foukají??Já ji také dneska pořádně projel, a bez nejmenšího problému.

To co jsem předtím dělal celou sobotu, vyřešeno dnes během půl hodiny včetně přípravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika