sněhová fréza



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 84.55 (?) 
10.11.2007 14:55, zobrazeno: 72545x
Dobrý den nemá někdo zkušenosti s frézou SNOW JET 550 nebo 650 (nebo doporučte nejakou do 200m2 přes noc max 20 cm sněhu) dík
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 102.50 (?), 2.12.2007 6:27
Zdravím,
tuto sněhovou vlastním 2 týdny (je to letošní novinka na trhu) a mám s ní za tuto dobu dobré zkušenosti. Používám ji ve Vrchlabí, tedy pod horami, kde napadne občas právě oněch 20 cm za noc. Použil jsem ji již jak na nový sníh, tak i na mokrý sníh ve vrstvě cca 20 cm a nemám výhrady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.50 (?), 2.12.2007 6:31
...zapomněl jsem uvést typ mé sněhové frézy - jedná se o SNOW JET 550
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.3 (?), 14.12.2007 18:41

Zdravím, mám typ 550 asi týden - jak je to s odhozem sněhu? Je psáno 10 až 15 m a zdá se mi že pravdou je 5m. Jinak - kde se dá sehnat podrobnější návod - manuál např na pojezd i na motor. Zdá se mi že OBI tento návod poněkud podcenila. Obdoba návodu je pro MTD 770-8744D ale není to originál na tento typ, Také postrádám katalog náhradních dílů, alespoň typ na gumu varistoru, náhon rozvodů a pohonů... Hustění pneu je snad 1,5 ale kdo ví?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 15.12.2007 15:30

Předepsaný tlak musí být vyždy na pneu, na frézku by stačil i 1bar, jde o to že spravidla bývají obuty na tekostěných plechovích dyskách, a ten by se moh při větším tlaku i rostrhnout... Manuáli od motoru, pojezdu a podobně jsou dnes již spíše vecí servisu, čili se dodává pouze návod k obsluze - více, běžný uživatel nepotřebuje, stačí jen vědět jak se to startuje, ovlátá, zhasíná, co se do toho leje, přípaně jak často se má měnit olej. A co se týče náhradních spotřebních dílů, najdete je jistě u prodejce! gumový lopatky, nebo šneky fréz, je to samé spotřební zboží jako nůž na sekačce, nebo řetěz na pile.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.195 (?), 15.12.2007 19:38

JJ takže když potřebuje nafouknout kolo, tak ať jde do servisu. No to je mi tedy rada! Být majitelem tohoto výrobku, tak požaduji vrácení peněz u prodejce, protože ten je odpovědný za to co prodává. Loni jsem také o značce Stiga uvažoval, ale byl jsem včas odrazen naštěstí! V práci mám kolegu kterému takovou frézu koupili jeho potomci k narozeninám (složili se na to) a je z toho nešťastný. Když se v práci bavíme, tak já řeknu že ráno vytáhnu josereda - vyfouknu sníh jedu do práce, tak se tomu diví. Říká mi jak to můžu stihnout, on by tu svoji ani nerozjel. A když s ní vyjede, tak mu okamžitě po záběru odletí střižný šroub od šneku. Řekl mi to takhle 5x výjezd =10ks šroubů mno to je tedy výrobek, a to má zámkovou dlažbu, takže to lítá už při pouhém kontaktu se sněhem. Jeden šroubek přitom stojí 60Kč!Já mám od jonsereda pořád náhradní šrouby přibalené v sáčku, a manuál ten je tak podrobný a v českém jazyce tak, že jste schopni celou frézu kompletně rozebrat a složit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 15.12.2007 20:11

co se pneu utýče, radil jsem jen že předepsaný tlak nejdete 100% na pneumatice - z boku, ovšem pokud to uživatel nezvládne nafouknot sám, od toho přeci ty servisi jsou! ne? kdo jiný by je živil, že? co se týče jen nafouknutí pneu, s tím vám pomužou i v klasickém pneuservise, který bývá více poruce. Navíc v tom nevidim ani nic špatného - proč by si měl například běžný uživatel kvuli fréze kupovat komprsou, když mu to má ušetřit práci a ne přidělávat starosti jak to nafouknout, když od toho jsou servisi. Co se týče kvality a značky, je každá rada drahá, když už je stroj zakoupený, a ještě ke všemu z hoby márketu... Ale o to se tu přeci nejedná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.65 (?), 15.12.2007 20:48

Ale na plášti je vyznačen maximální tlak, který pneumatika snese. Skutečný tlak určuje až výrobce stroje, který je na pneumatikách postaven (podle váhy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 15.12.2007 21:00

Ano, dobře, tak dejme tomu že když bude na pneu uvedeno max 1,5 baru, tak každýmu technicky založenýmu človeku bude jasné že když to nafoukne na 1 - 1,5 baru, bude to OK, Neni to přeci tak podsatné jakou přesný tlak u automobylu - kde jde o mnoho víc, než  u tohoto jednoduchého, lehkého stroje jen o to že to má kola, a že mají být nafouklá aby se nejezdilo po rávcich... Všeobecně platí ta maximální hodnota, jako hranice aby se to nenetlakovalo nad unosnou hranici... V případě sněhové frézi bude vhodnější nafouknout spíše méně, protože pneumatika se více rozplácně - přispůsobý terénu a bude mít lepší ashezi a lépe tlumit vybrace a nerovnosti zmzlého povchu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 15.12.2007 20:54

No na tohle snad nepotřebuji kompresor! Jinak za každý servis se samozřejmě platí. Takže doporučuji jednoznačně požadovat to co mají ze zákona dodat( kopletní návod v čj), a pokud nebudou ochotni vyhovět (žádné takové, že je něco na intrnetu! Musí to být v tištěné podobě!) tak žádat okamžité zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. Hezky mluvit pěkně nahlas a na místě kde jsem to zboží kupoval! Hlavně se nenechat odlákat někde do kanceláře. Výrobek jste taky nekupoval v kanceláři, tak proč měnit nějaké podmínky (v kanclu to mají beze svědků). Mám to velice ůspěšně odzkoušeno a věřte mi že to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika