Kladivo Fiskars 5Kg



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
6.12.2009 21:10

Ale to samosebou chápu, sám jsem vlastníkem seker Fiskars. Také mám však klasický perlik na jasenovém toporu, používám ho při klínování větších špalků a drží výborně. Myslím, že toporo u perliku je masivnější než u klasické sekery, proto vydrží ledacos.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 128.154 (?), 6.12.2009 17:35, zobrazeno: 60358x

Zdravím chlapi, vím že to tu možná nepatří, ale chci se zeptat zdali máte někdo tohle kladivo a jak se s nim dělá, protože se mi zdá že ten gumový chránič topora je moc dlouhý a při nápřahu zavazí, co vy na to?Ještě jsem ho neviděl naživo, chci si ho obědnat z netu, u nás ho zatím v obchodě nemají.díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 6.12.2009 20:44

je to o zvyku, těžko si člověk zvyká ze dřeva na plast a naopak a je to fakt dost široké a takové zavazející, ale osobně ho nevlastním... mám dřevo, ale dřevo klouže a musíš ho pevně držet, dostaneš dříve křeč... plas můžeš držet méně, ale asi dříve se dostaví mozoly... dlouhý chránič bude chtít jinou techniku nápřahu a "mlácení"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 6.12.2009 20:52

Já Vám nevím, sekyry Fiskars to je klasa, ale proč kupovat drahé kladivo téže značky, když klasický 5kg perlik přijde na třetinu. A kladivo přeci naní sekera, aby záleželo na dokonalém zpracování ocelové palice...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.83 (?), 6.12.2009 21:01

Třeba proto, aby se kladivo z násady neuvolnilo třeba hned po cca 3tí ráně??

Genialita sekerek Fiskars není ani tak v použitém materiálu(i když jistě-to tu ještě nebylo) jako v dokonale spolehlivém spojení topůrko-kov. Předpokládejme, že u kladiva to bude stejné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 6.12.2009 21:06

mám dva těžká kladiva a neuvolnily se za 20 let, musí být kvalitně nabité a neseschlé, když jdu dělat, tak seschlou násadu je nutno navlhčit den předem.Je to dobou, plast je všude, kdyby sletělo kladivo z násady, byla by to ostuda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.83 (?), 6.12.2009 21:13

No právě, že je ten plast dnes všude a není plast jako plast.

Osobně jsem viděl skutečně směšnou výdrž kladiv na plast.násadách do uvolnění. Většinou se jednalo o polský původ. Pokud si zájemce o kladivo neumí vyrobit, popř.upravit dřevěnou násadu sám, ocitne se v těžko řešitelné situaci neboť násady běžně prodávané jsou popraskané a jinak vážně poškozené ještě v prodejnách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 6.12.2009 21:10

Ale to samosebou chápu, sám jsem vlastníkem seker Fiskars. Také mám však klasický perlik na jasenovém toporu, používám ho při klínování větších špalků a drží výborně. Myslím, že toporo u perliku je masivnější než u klasické sekery, proto vydrží ledacos.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 6.12.2009 21:27

 Pokud kladivo s plastovou násadou, tak jedine fiskars, ty levný brní do rukou. Mám starou palici na klínování s násadou z akátu a celkem pohoda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.154 (?), 6.12.2009 21:43

Chlapi díky za rady.Chci ho proto že obyč kladivo Zbirovia české výroby stojí cca 650kč a je se dřevěným topůrkem, což není nevýhoda, ale říkal jsem si že Fiskars by byl lepší a našel jsem jej za 1100Kč, takže to obyč není za 1/3 ceny.Sám mám F2400 a Je to fantastický nástroj, několikrát jsem trefil násadou plnou silou špalek a nic... ani nebrní ruce jak u dřevěné násady, jinak nemám nic proti obyč topůrku, když je dobře osazeno vydrží řadu let.Právě kladivo už mám uplně KO-velké okuje, má už to za sebou, tak přemýšlím nad novým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.154 (?), 6.12.2009 21:45

Jo a k těm mozolům, ty neznám, používám rukavice-klasika kožené a mám klid, žádné třísky ani mozoly a ruce od pryskyřice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika