Kladivo Fiskars 5Kg



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
6.12.2009 20:52

Já Vám nevím, sekyry Fiskars to je klasa, ale proč kupovat drahé kladivo téže značky, když klasický 5kg perlik přijde na třetinu. A kladivo přeci naní sekera, aby záleželo na dokonalém zpracování ocelové palice...
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 128.154 (?), 6.12.2009 17:35, zobrazeno: 60277x

Zdravím chlapi, vím že to tu možná nepatří, ale chci se zeptat zdali máte někdo tohle kladivo a jak se s nim dělá, protože se mi zdá že ten gumový chránič topora je moc dlouhý a při nápřahu zavazí, co vy na to?Ještě jsem ho neviděl naživo, chci si ho obědnat z netu, u nás ho zatím v obchodě nemají.díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 6.12.2009 20:44

je to o zvyku, těžko si člověk zvyká ze dřeva na plast a naopak a je to fakt dost široké a takové zavazející, ale osobně ho nevlastním... mám dřevo, ale dřevo klouže a musíš ho pevně držet, dostaneš dříve křeč... plas můžeš držet méně, ale asi dříve se dostaví mozoly... dlouhý chránič bude chtít jinou techniku nápřahu a "mlácení"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 6.12.2009 20:52

Já Vám nevím, sekyry Fiskars to je klasa, ale proč kupovat drahé kladivo téže značky, když klasický 5kg perlik přijde na třetinu. A kladivo přeci naní sekera, aby záleželo na dokonalém zpracování ocelové palice...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.83 (?), 6.12.2009 21:01

Třeba proto, aby se kladivo z násady neuvolnilo třeba hned po cca 3tí ráně??

Genialita sekerek Fiskars není ani tak v použitém materiálu(i když jistě-to tu ještě nebylo) jako v dokonale spolehlivém spojení topůrko-kov. Předpokládejme, že u kladiva to bude stejné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 6.12.2009 21:06

mám dva těžká kladiva a neuvolnily se za 20 let, musí být kvalitně nabité a neseschlé, když jdu dělat, tak seschlou násadu je nutno navlhčit den předem.Je to dobou, plast je všude, kdyby sletělo kladivo z násady, byla by to ostuda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.83 (?), 6.12.2009 21:13

No právě, že je ten plast dnes všude a není plast jako plast.

Osobně jsem viděl skutečně směšnou výdrž kladiv na plast.násadách do uvolnění. Většinou se jednalo o polský původ. Pokud si zájemce o kladivo neumí vyrobit, popř.upravit dřevěnou násadu sám, ocitne se v těžko řešitelné situaci neboť násady běžně prodávané jsou popraskané a jinak vážně poškozené ještě v prodejnách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 6.12.2009 21:10

Ale to samosebou chápu, sám jsem vlastníkem seker Fiskars. Také mám však klasický perlik na jasenovém toporu, používám ho při klínování větších špalků a drží výborně. Myslím, že toporo u perliku je masivnější než u klasické sekery, proto vydrží ledacos.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 6.12.2009 21:27

 Pokud kladivo s plastovou násadou, tak jedine fiskars, ty levný brní do rukou. Mám starou palici na klínování s násadou z akátu a celkem pohoda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.154 (?), 6.12.2009 21:43

Chlapi díky za rady.Chci ho proto že obyč kladivo Zbirovia české výroby stojí cca 650kč a je se dřevěným topůrkem, což není nevýhoda, ale říkal jsem si že Fiskars by byl lepší a našel jsem jej za 1100Kč, takže to obyč není za 1/3 ceny.Sám mám F2400 a Je to fantastický nástroj, několikrát jsem trefil násadou plnou silou špalek a nic... ani nebrní ruce jak u dřevěné násady, jinak nemám nic proti obyč topůrku, když je dobře osazeno vydrží řadu let.Právě kladivo už mám uplně KO-velké okuje, má už to za sebou, tak přemýšlím nad novým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.154 (?), 6.12.2009 21:45

Jo a k těm mozolům, ty neznám, používám rukavice-klasika kožené a mám klid, žádné třísky ani mozoly a ruce od pryskyřice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika