Jahody



host - 144.136 (?)
26.3.2016 17:13

Mate niekto skusenosti s jahodami "Ostara"?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Zuzana Plzeň - (33) - 216.49 (?), 5.3.2016 16:54

Dříve jsem měla všchny záhony ohraničeny prkny, ale ta bohužel vydrží jen pár sezon a pak se rozpadají. Postupně vše vyměňuju za klasické zahradní obrubníky a jsem spokojená. Ještě mám v plánu je zkusit natřít na hnědo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zuzana Plzeň - (33) - 216.49 (?), 5.3.2016 16:55

...ano klasické betonové obrubníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sedrik - (5) - 151.153 (?), 5.3.2016 20:08

My máme jahody zasazené v pyramidě, která je vytvořena z cetris desek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zuzana Plzeň - (33) - 216.49 (?), 5.3.2016 20:11

Taky jsem o takovém způsobu uvažovala... jak jste s tím spokojený? Nebyla by fotka prosím? smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sedrik - (5) - 151.153 (?), 5.3.2016 20:23

Spokojeni s ní jsme velice.  Desky z cetrisu vydrží dlouho a dají se upravit dle potřeby. Výhodu to má - děti neběhají v záhonu s jahodami (občas jahody pošlapou), ale i tu, že je k nim lepší přístup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzana Plzeň - (33) - 216.49 (?), 5.3.2016 20:35

Ano přesně... jahody mám hlavně kvůli vnučkám. Troufnu si na hodně, ale pořád přesně nevím, jak pyramidu udělat, aby to bylo dobře a hlavně dobře funkční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 5.3.2016 22:59

Minulý pěstební cyklus jsem měla na netkance, od r. 2010 do r. 2014. Nebylo nutno stále plet. Dle manžela se ráda hrabu v zemi. O to horší byla likvidace záhonu. Netkanka byla prorostlá kořeny okolního trávníku, ještě letos se vyorávala v bramborách, humusem jsem naplnila celou popelnici. Loni jsem další cyklus nasázela bez netkanky. Letos v brzkém jaru jsem vytahala část netkanky v borůvkovišti, tam zabraňuje rozkladu mulčovací kůry a její spojení se substrátem. Takže netkanku již raději ne. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 6.3.2016 4:42

Z toho obrázku paní Zuzany bych si tipl. že ona nemá netkanou textilii ale tkanou (podle těch zelených čtverců), která je daleko pevnější. Dá se odklopit, půdu pod ní okopat a vytrvalý plevel (svlačec zlikvidovat). Je to textilie pro vícenásobné použití a měla by vydržet až patnáct a vice let. Nejsem žádný propagátor této folie, každý ať si pěstuje jahody jak chce. Pro mne bylo pěstování jahod vždy nejhorší práce, nerad jsem čistil záhony od plevele, nerad jsem na jaře záhony okopával a ani trhání jahod není má oblíbená činnost. Teď se mně zdá, že jsem našel způsob, jakse těm neoblíbeným pracem vyhnout.

                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vagabund - (48) - 220.250 (?), 6.3.2016 6:40

Každá rostlina snáší opakované vysazení na stejném pozemku jinak. I já jsem to podcenil, jak v případě česneku, tak i jahod. Brambory zatím i při opakovaném vysázení na stejný pozemek „nezlobí“.  Myslel jsem si že když na záhon zaryji dostatek kompostu a ještě pohodím cereritem že to stačí. Bohužel jsem se mýlil, i když to ze začátku několik let tak nevypadalo. Chybami se člověk učí, ale nemusí to být vždy jen chyby vlastní.
Teď už raději sázím jahody na záhony, kde několik let nebyly, i když to přináší určité potíže.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.136 (?), 26.3.2016 17:13

Mate niekto skusenosti s jahodami "Ostara"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika