Jahody



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Liki12 - (37) - 60.183 (?) 
26.3.2016 17:25

Ano, já mám několik řad stáleplodících jahod odrůdy Ostara. Jsem s nimi velice spokojený, plodili od června až do podzimu, spíše menší ale chuťově výborné a sladké jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 143.130 (?), 30.3.2016 19:57
Slama rustu plevelu nezabrani. Slama omezuje vyskyt houbovych chorob plodu a jahody na slame jsou ciste od zeminy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.39 (?), 30.3.2016 22:46

Potesili ste ma p. Petrzilek. Kupil som 10 sadenic sorty Ostara a uz aj zasadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 1.4.2016 11:20

Smí se teď sázet jahody koupené v květináčích. Táta mi koupil Rumbu. Ne, že bych o ni stála.. Teď řešim kam s ní. Doma se vytahuje, ale venku bylo před pár dny -2 (po ránu). H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 1.4.2016 11:23

Zalezi, v jake jste poloze a na predpovedi pocasi. Ta je ted vcelku prizniva, tak by s vysadbou kontejnerovanych sazenic nemel byt problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 1.4.2016 11:44

Jestli máte kam, vysaďte ji. Ať v místě zakoření. Jestli nemáte kam, šoupněte jí na balkon a kdyby mělo více mrznout, přikryjte něčím na noc. Za dva týdny by se měly rostliny "utáhnout" a listům nic neuškodí. To až pak budou mrazíky škodit květům - ale tomu lze v malém dobře ochránit. Vedle dvojité netkanky poslouží na jednotlivé rostliny obracet kyblíky či 4 l láhve od čehosi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 1.4.2016 12:43

Děkuji. Koukala jsem, že příštích pár dní mrazíky nehrozí. Pro jistotu na ně dám zavařovačky. Zkusím je někam vmáčknout. Řikala jsem tátovy, že mi běžci uváleli jahody, ale myslela jsem měsíční. Špatně mě pochopil. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.172 (?), 4.4.2016 12:18

Co se týče jarních mrazíků mám jeden tip- když hlásí mráz, přes záhon "hodím" velký karton. Sice to rostlinku malinku zmáčkne, ale to v pohodě přežije. Co se týče pěstování, taky budu zakládat nové jahodiště a zvažuju jak zjednodušit pletí. Kdysi jsem tu našla příspěvek, kde paní psala, že jen nastýlá do záhonu vyšší vrstvu posekané trávy a prý to výtečně funguje. Tak to asi letos zkusím.

Osobně nemám jasno v tom, jak řešit odnože (nebo nevím jak se to správně jmenuje u jahod). Stříháte nebo necháváte zakořenit a pak likvidujete v druhém roce staré rostliny?  Protože v řádcích je při zakořeňování jahodiště jen první rok po zasazení, pak se z toho stává džungle.

Tak co zkušení pěstitelé na to :-)?

Erika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.4.2016 12:30

Jahody není nutno přikrývat, s mrazem nemají žádný problém.

Odnože odstraňovat. Ponechejte je, až budete jahody likvidovat a zakládat nový záhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.172 (?), 4.4.2016 13:37

Myslela jsem hlavně přikrývání nakvetlých jahod, které rozhodně s mrazem problém mají.

E.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika