Příspěvky uživatele - vagabund

Jahody, nemoc?, 15.7.2020 Obsahuje fotku
Letos nasazené koupené jahody odrůdy Faith vypadají na první pohled zdravě. Rostliny jsou velké, listy mají zdravou barvu, ale při podrobném pohledu některé listy vypadají podivně. Stáčejí se do pravého úhlu, a podélně jim praskají řapíky, nakonec... celý příspěvek >
Postřik octem - poraďte, 16.7.2017
O provrtání kmínku a zastrčení měděného drátu jsem už někde četl. Míza pozvolna rozpouští měď a ta se s mízou dostane do celé rostliny. Je to jako postřik Kuprikolem. Když ale vzorky takto ošetřovaných rajčat poslali do laboratoře zjistili v plodech... celý příspěvek >
Jahody, 6.3.2016 Obsahuje fotku
Každá rostlina snáší opakované vysazení na stejném pozemku jinak. I já jsem to podcenil, jak v případě česneku, tak i jahod. Brambory zatím i při opakovaném vysázení na stejný pozemek „nezlobí“.  Myslel jsem si že když na záhon zaryji dostatek... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 1.3.2016 Obsahuje fotku
Posílám fotky ze sklizně 2013. Všechno jsou to meruňky a broskve neroubované, z pecky. Meruňky byly nasazené (nikoli vyseté) na jaře 2011 a ta větší 2005. U menší je i detail. Broskev je sazená už dřív. Další foto jsou detaily... celý příspěvek >
"Černá" sousedova studna na mém pozemku, 27.2.2016
Myslím si totéž. Po poradě s právníkem, zajít za vedením osady a řekněte jim, že preferujete rozumnou dohodu a velkoryse přehlédnete, že někdo nezákonně vstoupil na Váš pozemek a pokácel Vaše stromy. Nejsem právník, ale Vy jste koupil zahradu v... celý příspěvek >
"Černá" sousedova studna na mém pozemku, 24.2.2016
Nevím, možná jsem hlupák ale já bych po zahrádkářích žádné peníze nechtěl. Jen bych zašel za právníkem, aby mi poradil co v tomto případě udělat aby mi do budoucna nevznikly problémy. Například někdo se vody napije a vzniknou zdravotní problémy, nebo... celý příspěvek >
"Černá" sousedova studna na mém pozemku, 23.2.2016
Jo. Zrušte ji. Jistě tím mezi zahrádkáři získáte mnoho dalších přátel a mít dobré sousedy to je k nezaplacení.
Cukr jako hnojivo?, 16.2.2016
Co udělá cukr s rostlinkama, to nevím ale určitě uděláte radost mravencům. Jejich hojný výskyt na zahradě udělá jistě radost i Vám.
Polievanie paradajok, 3.2.2016 Obsahuje fotku
Tak nějak.
Česnek 2015, 25.11.2015
Vaše úvaha že je lepší osadit větší plochu menšími stroužky a to ještě v hustším sponu má hned několik slabin, které se při pěstování na záhonku 10m2 neprojeví ale, pokud ručně obděláváte 600m2 jsou už podstatné. 1.Obdělávat větší plochu a udržovat... celý příspěvek >
Česnek 2015, 24.11.2015
Vidím že jste ostrej jak břitva. Doufám ale, že se tato diskuze bude vyvíjet jako přátelská debata lidí, kteří mají společného koníčka a ne jako boj na život a na smrt. 1.Nevím, byl li tento česnek pod závlahou ale bylo by to dost neobvyklé (i když... celý příspěvek >
Plíseň na česneku, 24.11.2015
Pokud na takový pozemek v příštích pěti letech nasadíte česnek, máte jistotu že tam bude víc plísně než minule. Moření je v tomto případě neúčinné. Raději bych počkal ještě víc než těch pět let. Kdysi jsem jako desinfekci zkoušel dusíkaté vápno,... celý příspěvek >
Česnek 2015, 24.11.2015
Minulý rok bylo velké sucho takže s tímto rokem bych nesrovnával.
Česnek 2015, 23.11.2015
Já bych česnek žádným organickým hnojivem nehnojil. Hnojí se k předplodině.
Česnek 2015, 23.11.2015
Já bych sadil ty největší.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika