Jahody



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 248.118 (?) 
4.4.2016 21:57

Množení jahodníku odnožemi - nejlépe se mi osvědčilo neoddělené nové rostlinky nechat zakořenit v kelímcích od jogurtu umístěných na záhoně s jahodami (rostlinku přichytit kouskem izol.drátu ohnutého do tvaru obráceného "V"). Po zakořenění se od mateční rostliny odstřihnou a vysadí na nový záhon. Výhody : mladé rostlinky nevadnou ani v horkých dnech, dosr času na přípravu nového záhonu, po zasazení na nové místo pokračují nerušeně v růstu dál a opět lépe snášejí horka, jako byla poslední léta. 

Při mrazících v době květu překrývám netkankou.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 252.4 (?), 5.4.2016 10:45

No já myslela jestli jim nevadí ten šok.V chodbě 10 stupňů natahují se za světlem a venku v noci -2. Od neděle jsou venku pod sklenicemi. Jahody se mají sázet v srpnu a ne na jeře. Nechtěla jsem je. Oproti lesním a měsíčním je to spíš hmota. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 5.4.2016 10:54

Jahody se bezne sazeji na jare. Duben je obecne vhodny termin k vysadbe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 5.4.2016 11:01

Tu sklenici dejte jen na noc, kdy by mělo mrznout. Jakmile budou mít srdíčkové listy barvu ostatních, není jí třeba dávat. No a vyzrálé jahody nejsou jen hmota. Rumba by měla patřit k chutným odrůdám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 5.4.2016 13:16

Děkuji za radu. Ale asi nebudu mít čas ji ráno sundat, když letím na autobus. Jinak k té chuti. Už jste měl Rujanu. Je sladká voňavá to se nedá srovnat. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 5.4.2016 13:36

A jaky mate vynos z Rujany (v kg na 1 rostlinu) ? Sklenice tam davat nemusite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 5.4.2016 13:54

Měl jsem Rujanu, Yellov Alpine, Baron Solemacher, Sweet Heart (trávnice), i ty větší Karmen, Mici Šindler, Zefýr a další. Stejně jako u jablek (hrušek, třešní, slivoní,...,) mě těší i u jahod pestrost chutí a odlišnosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 5.4.2016 14:27

Vy počítáte sklizeň z rostliny kg/ rok? Dělala jsem z přěbytků marmeládu zahradní a měsíční 1:1. Bylo toho tak 4l. Zahradní mají na 1 rostlině tak 3 plody a ty drobné jsou vždy obsypané. Zrají první a kvetou do listopadu. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 5.4.2016 14:38

Zahradni jahody maji z rostliny aspon 0.6-0.7 kg i vice, chut zavisi na podminkach a agrotechnice.  Z Rujany skoro nic neni, to je jen na ochutnani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 5.4.2016 14:50


Hm. Mam asi 50 rostlin Rujany. Obroubila jsem jimi chodník. Pak lesní, ty mám po různu ve všech koutech zahrady. A asi 4m x 3řádky raných a stále plodících. Hnojeno konským hnojem, na stanovišti 3roky. Zkoušela jsem různé techniky mulče. Naposled trávu. V létě to nestíham plít, protože jsem u rybníka :) H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika