Příspěvky uživatele - Jiřina7

Čím jsou napadeny brambory?, 23.7.2018
Podobné postižení také mívám, výhradně na hlízách z keřů přiléhajících k trávníku, takže primární je požer živočišným škůdcem z trávníku a hniloba je sekundární. Poškozeno vždy několik hlíz, neřeším, oloupu. J.
Nejspíš plíseň narajčatech - postříkat nebo zlikvidovat?, 8.7.2018
Ani na jednom z obrázků ve vlákně se nejedná o obávanou plíseň bramborovou. Za sebe radím neřešit. Život mne již naučil nepodstatné neřešit. Jiřina.
Naklíčování semen pro roubování okurek?, 19.4.2018
Roubované okurky (svoje) pěstuji asi deset let, předtím jsem si je kupovala. Svoje si pěstuji hlavně pro ignoranci prodejců, nikdo z nich nezná naroubovanou odrůdu ani podnož. Roubované rostliny mají výhodu v mohutnosti kořenového systému tykve,... celý příspěvek >
Naklíčování semen pro roubování okurek?, 13.4.2018
Okurky roubuji na Sprinter a nic nepřekličuji, klíčí dobře po léta z různých šarží. Vysévám do kelímku po 6 semenech. Zdraví Jiřina
Tykev k roubování melounů, 11.4.2018
Možno zasadit hlouběji, pustí dobře kořeny, nevidím v tom problém. jiřina
Množení sazenic rajčat řízkováním 2016, 22.1.2018
Původní rostliny nechávám vždy plodit. Na novou sazenici zapěstuji nejníže rostoucí zálistek, většinou neroste šejdrem. V místě spojení s původním stonkem je kolénko, tam je nebezpečí vylomení, to řeším zasazením (zapuštěním) do většího květináče od... celý příspěvek >
Množení sazenic rajčat řízkováním 2016, 21.1.2018
Kolik mají pravých listů? Řízkuju vždy tak, že prvně odřízku vrcholový řízek, ponechám zbylou rostlinu s čtyřmi až pěti pravými listy a čekám na zálistky.  J.
Množení sazenic rajčat řízkováním 2016, 21.1.2018
Substrát používám ten výsevní. K řízkování jsou vhodnější substráty s nižším obsahem živin, v tom se lépe hojí rány a tvoří kořeny. Po zastrkání řízku do kompostu by Vám mohly shnít. Bakterie v kompostu by je pojaly za další přísun materiálu k... celý příspěvek >
Papriky 2018, 14.1.2018
Balkonovku jsem pěstovala před lety ve skleníku, šlo o nevzrůstnou odrůdu s jehlancovitými plody se silnou stěnou. Byla jsem s ní spokojená. V poslední době mi vyhovují hybridní odrůdy fy SEMO, loni jsem zakoupila semínka v balení po 1 g, mám na... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 13.1.2018
Před několika lety jsem pěstovala M.R. jednu rostlinu, ničím nme nezaujalo, opakovaně nepěstuji. J.
Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik, 8.1.2018
Vysévám do nějakého českého výsevního substrátu, většinou si ho v předchozím roce na jedné dvou sazenicích odzkouším, aby nešlo o špatnou šarži. Dále přesazuji do směsi vlastního kompostu, rašeliny a hlíny z krtinců. Vlastní kompost bez herbicidem... celý příspěvek >
Množení sazenic rajčat řízkováním 2016, 6.1.2018
Letos na Tři krále jako už tradičně začínám rajčatovou sezonu výsevem semínek k řízkování. Možná by šlo vysévat o něco dříve, tento termín mám odzkoušený a jsem celkem konzervativní, tak neměním. Snažila jsem se omezit množství rostli k řízkování,... celý příspěvek >
Papriky 2018, 4.1.2018
Kompost a popel ze dřeva používám při předpěstování paprik též, ale přidávám ho až do substrátu při přepichování paprik do kelímků. Výsevní substrát by měl obsahovat co nejméně živin a možných patogenních bakterií. Zvýšená koncentrace solí zpomaluje... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 26.12.2017
Pane Milane, projděte si moje starší příspěvky zde na zahradě.cz, kde řízkování detailně popisuji včetně fotodokumentace a datování posledních asi sedm let. Příspěvky jsou pod názvy: Množení sazenic rajčat řízkováním a podobně. Rajče Blumko je... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 26.12.2017
Zatím mám přesnější obraz o složení rostlin ve skleníku, venkovní posty ponechávám zatím otevřené. Letos se mi Tomatoberry F1 zdálo hůře rostoucí v druhé polovině sezony a lehce ve skleníku praskalo, byla jsem rozhodnutí ho r. 2018 vynechat, říkala... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika