Přikrývání stromků



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.95 (?) 
28.2.2018 7:40

Tom Tom: Situácia je teraz iná v tom, že pred rokom boli kontinuálne dlhotrvajúce mrazy v priebehu januára. Nie je mráz ako mráz a záleží najmä na tom, kedy príde a čo mu predchádza, to je väčšinou dôležitejšie než jeho absolútne hodnoty. Tento rok bol január naopak teplý a marhule aj broskyne už čiastočne naliali puky. Preto terajšie mrazy - aj keď nedosiahnu minuloročné minimá - môžu mať následky. Ja verím že to tak nebude. Napokon, čo iné nám zostáva? IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 28.2.2018 8:05

Ano, věř a víra Tvá... Ale mám pocit, že se tu udělal jakýsi úkrok stranou. Tento způsob ochrany se dá použít zjara, když hrozí krátký pokles slabě pod nulu a jednou, dvakrát. Ne v plné zimě, kdy týden jsou mrazy pod -10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 28.2.2018 14:30

pan IH, dakujem za objasnenie, este len zacinam, tak mi suvislosti sem-tam unikaju :D  

viac sa bojim o mlade/na jesen vysadene (hlavne spendlik, vama a vinic) ktore som zostrihol asi skorej, uz zaciatkom februara 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 28.2.2018 20:42

Tak co tedy zvolit na jarní ochranu květů.Já volím jednoznačně parafinové svíce.Nemíním stepovat po zahradě celou noc buď rosením nebo zakuřováním s nejistým výsledkem a promrzlý nakost.Za čtyři roky jsem svíce použil dvakrát a významě přispěli k úrodě.Letos jsem si pořídil novou várku 12 ks. viz. foto.Ideální ochrana pro zákrsky a štíhlá vřetena na menších pozemcích.Dosah ochrany svící je asi 2,5 ÷ 3 m na výšku.Čili ideální pro moderní výsadbu.

Zahradě a připraveným zdar. - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 188.174 (?), 28.2.2018 20:58

Sice je to zatím předčasné, ale zeptám se. Jestli s tím tedy máte zkušenost - do jaké teploty a jak dlouho to skutečně účinkuje?

Jde mi o použitelnost pro můj případ - loni i předloni mráz celou noc, tj. cca od 21:00 do 7:00, teplota kolem -6°C. Lze?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 28.2.2018 21:18

Myslím, že jabloním, hrušním, švestkám, třešním...  a snad ani broskvoním či meruňkám tyhle mrazy kolem -15°C neublíží. Spíš mám strach o révu. Na podzim jsem nějak nestihl zahrnout zemí místo roubování (pro případné zapěstování nového kmínku po mrazové kalamitě). O víkendu jsem ji aspoň dole omotal netkankou a hadry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 28.2.2018 21:57

Při -6°C se používá 500ks/ha. Při-2 stačí 200ks/ha. Jedna svíce stojí 200Kč...

Parafínové svíce jsou silný zdroj energie. Nemohou být přímo pod korunou, dávají se do meziřadí a většina tepla při jasné obloze uteče přímo vzhůru. Paradoxně může docházet k tomu, že je k ohni nasáván studený vzduch z okolí, který může poškodit okraje porostu. Ve starých Ovocnických rozhledech byl článek, o ovocnáři, který měl elektrifikovaný meruňkový sad a v korunách byly žárovky...

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 188.174 (?), 28.2.2018 22:19

Takže říkáte, že pro jednotlivý stromek nepoužitelný? Ale p.Polehla píše pravý opak, že je to vhodné řešení právě pro zákrsky a štíhlá vřetena na malé zahradě. Komu tedy věřit? frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 28.2.2018 22:22

Když nebudete chtít při -7°zachraňovat před zmrznutím meruňky, ale jen broskve, tak byste měl být úspěšný. Já jsem vloni měl při zemi -4° a ve 2m -2.4°. Pod meruňkou jsem okolo kmene udělal ze zakrývacích plachet nasvislo pověšených na větvích ohraničený prostor o prúměru cca. 3m a ke kmeni jsem dal gril na uhlí a na něm zapálil o půlnoci 3 velké uhelné brikety. Vydržely prohořívat 3-4 hodiny. K ránu jsem to ještě zopakoval. Téměř všechny plůdky v chráněném prostoru přežily, všechno, co bylo za plachtou, kompletně spálil mráz. Bez toho opatření bych vloni neměl ani jednu meruňku.Takže ty svíce opravdu mohou pomoci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 1.3.2018 6:23

Parafínové svíce jistě fungují, ale vzhledem k ceně a nižší efektivitě na malých plochách bych volil jiná řešení. Jen doporučení posílit okraje a dát víc z návětrné strany je při malém počtu neřešitelný úkol.

Pane Polehlo, můžete rozvést jakým způsobem svíce rozmisťujete, v kterých letech a při jakých teplotách pomohly?

Díky

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika