Příspěvky uživatele - pkovarik

Světlušky 2020, 29.6.2020
Se světluškama jsem se naposledy setkal tak před 10 lety či jako dítě na táboře, ale tady, kde aktuálně bydlím, jsem je zatím v noci nijak nevyhledával. Pokud bych se za nimi do lesa vydal, najdu je spíš někde dole u vody, nebo na kopci?
(Ne)prosperita stromku, 26.3.2020
A zálivku 10 % roztokem mám chápat jakože 1 kg hořké soli + 1 kg zel.skalice na 1 konev (10 l)? A toto vylít ke stromku? To by byla docela drsná dávka, ne?
(Ne)prosperita stromku, 25.3.2020
Mám obdobné trable. Já síranem hořečnatým hnojím vdy na podzim. Myslíte, že zálivkou na jaře se tím vliv Ca omezí? A ta skalice je důležitá kvůli tomu Fe, jinak by ji strom ze země skrz Ca nedostal?
Kroucení listů hrušně, 2.5.2019 Obsahuje fotku
Se rzí, s vlnovníkem, s bejlomorkou jsem měl tu čest, ještě s jinou potvorou, co napichuje čerstvé výhony do spirály, ale toto je pro mě úplná novinka. Některé listy jsou z části červenorůžové, ze spodní strany bez jakéhokoli příznaku, jen lehce... celý příspěvek >
Uhorky hynu, 21.5.2018
V žádném případě nelze souhlasit. Raději jednou dvakrát za sezonu v době hrozící plísně použiji Kuprikol, než kupovat zeleninu. Kupovaná bude chemicky ošetřovaná nesrovnatelně více, a navíc bez výrazné chuti. Co se týká broskvoní, meruněk atd. -... celý příspěvek >
Slimáci, 18.5.2018
Granulax 750g stojí 169,- a funguje spolehlivě. Stačí je řídce použít třeba kolem plotu, odkud lezou (pokud máte problém s tím je používat na záhonech), a na zahradu se nedostanou - jsou pro ně velice lákavé a neprojdou na metry kolem nich bez... celý příspěvek >
Špičák ořešáku přestal růst, 17.5.2018
Je nutno zaštípnout o 2 listy, nestačí pouze odstranit plody? Mám malý stromek s několika výhony, každý se zakončil plody, ale nijak moc dlouhé nejsou. Chtěl bych je přinutit k dalšímu růstu, ale když je všechny zkrátím o 2 listy, moc z výhonů... celý příspěvek >
Brokolice, 17.5.2018
Nic, čekejte, až začne tvořit růžice... Brokolice má ráda chladno, ve skleníku z ní nic moc nebude.
Jak bojovat proti plísním bez chemie?, 17.5.2018
Ale ono těžko říct, co to je. Začíná to bílými skvrnami na listech, a pak postupně odejde celý list. Chytají to i dýně, cukety venku. Spíš bych řekl, že padlí, než plíseň.
Jak bojovat proti plísním bez chemie?, 17.5.2018
Zajímavé. Já mám skleník celé léto trvale otevřený, přesto vždy v půlce léta okurky chytnou plíseň. Takže větrání evidentně není to, co zamezí plísni.
Asimina Triloba, 16.5.2018
Myslím si, že ze začátku určitě. Já je mám sice ve skleníku, ale i tam se začaly dělat skvrny na listech, pravděpodobně od slunce. Udělal jsem nad nimi stříšku z bílé netkanky a teď se jim vede dobře.
Asimina Triloba, 16.5.2018
No asimina má dlouhý kůlový kořen. Takže ten byl smotán uvnitř květináče, hmm. Takže jí to evidentně není na škodu. Všude se totiž doporučuje ji předpěstovat ve vysokých nádobách, 30-40cm, takže je mám v PETkách a po zimě plánuji vysadit na stálé... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 16.5.2018
Mě překvapuje, jak to mají takové stromky s kořeny, že se prodávají v tak malých kontejnerech. Pěstuji si ze semen v PETkách a kořen při klíčení dosahuje od shora až ke dnu...
Fíkovník Brown Turkey, 16.5.2018
Potvrzuji, i na mém.
Mazaní mravenci dokázali překonat lepovou ochranu kmenů stromů, 15.5.2018
Jste si jistý? Jak se to projevilo - byla nekrotická kůra pod nátěrem? Zahnívala? Nemohla být příčina úmrtí stromku jiná?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika