Přikrývání stromků



host - 14.170 (?)
1.3.2018 6:23

Parafínové svíce jistě fungují, ale vzhledem k ceně a nižší efektivitě na malých plochách bych volil jiná řešení. Jen doporučení posílit okraje a dát víc z návětrné strany je při malém počtu neřešitelný úkol.

Pane Polehlo, můžete rozvést jakým způsobem svíce rozmisťujete, v kterých letech a při jakých teplotách pomohly?

Díky

V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.95 (?), 28.2.2018 7:40

Tom Tom: Situácia je teraz iná v tom, že pred rokom boli kontinuálne dlhotrvajúce mrazy v priebehu januára. Nie je mráz ako mráz a záleží najmä na tom, kedy príde a čo mu predchádza, to je väčšinou dôležitejšie než jeho absolútne hodnoty. Tento rok bol január naopak teplý a marhule aj broskyne už čiastočne naliali puky. Preto terajšie mrazy - aj keď nedosiahnu minuloročné minimá - môžu mať následky. Ja verím že to tak nebude. Napokon, čo iné nám zostáva? IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 28.2.2018 8:05

Ano, věř a víra Tvá... Ale mám pocit, že se tu udělal jakýsi úkrok stranou. Tento způsob ochrany se dá použít zjara, když hrozí krátký pokles slabě pod nulu a jednou, dvakrát. Ne v plné zimě, kdy týden jsou mrazy pod -10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 28.2.2018 14:30

pan IH, dakujem za objasnenie, este len zacinam, tak mi suvislosti sem-tam unikaju :D  

viac sa bojim o mlade/na jesen vysadene (hlavne spendlik, vama a vinic) ktore som zostrihol asi skorej, uz zaciatkom februara 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 28.2.2018 20:42

Tak co tedy zvolit na jarní ochranu květů.Já volím jednoznačně parafinové svíce.Nemíním stepovat po zahradě celou noc buď rosením nebo zakuřováním s nejistým výsledkem a promrzlý nakost.Za čtyři roky jsem svíce použil dvakrát a významě přispěli k úrodě.Letos jsem si pořídil novou várku 12 ks. viz. foto.Ideální ochrana pro zákrsky a štíhlá vřetena na menších pozemcích.Dosah ochrany svící je asi 2,5 ÷ 3 m na výšku.Čili ideální pro moderní výsadbu.

Zahradě a připraveným zdar. - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 188.174 (?), 28.2.2018 20:58

Sice je to zatím předčasné, ale zeptám se. Jestli s tím tedy máte zkušenost - do jaké teploty a jak dlouho to skutečně účinkuje?

Jde mi o použitelnost pro můj případ - loni i předloni mráz celou noc, tj. cca od 21:00 do 7:00, teplota kolem -6°C. Lze?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 28.2.2018 21:18

Myslím, že jabloním, hrušním, švestkám, třešním...  a snad ani broskvoním či meruňkám tyhle mrazy kolem -15°C neublíží. Spíš mám strach o révu. Na podzim jsem nějak nestihl zahrnout zemí místo roubování (pro případné zapěstování nového kmínku po mrazové kalamitě). O víkendu jsem ji aspoň dole omotal netkankou a hadry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 28.2.2018 21:57

Při -6°C se používá 500ks/ha. Při-2 stačí 200ks/ha. Jedna svíce stojí 200Kč...

Parafínové svíce jsou silný zdroj energie. Nemohou být přímo pod korunou, dávají se do meziřadí a většina tepla při jasné obloze uteče přímo vzhůru. Paradoxně může docházet k tomu, že je k ohni nasáván studený vzduch z okolí, který může poškodit okraje porostu. Ve starých Ovocnických rozhledech byl článek, o ovocnáři, který měl elektrifikovaný meruňkový sad a v korunách byly žárovky...

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 188.174 (?), 28.2.2018 22:19

Takže říkáte, že pro jednotlivý stromek nepoužitelný? Ale p.Polehla píše pravý opak, že je to vhodné řešení právě pro zákrsky a štíhlá vřetena na malé zahradě. Komu tedy věřit? frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 28.2.2018 22:22

Když nebudete chtít při -7°zachraňovat před zmrznutím meruňky, ale jen broskve, tak byste měl být úspěšný. Já jsem vloni měl při zemi -4° a ve 2m -2.4°. Pod meruňkou jsem okolo kmene udělal ze zakrývacích plachet nasvislo pověšených na větvích ohraničený prostor o prúměru cca. 3m a ke kmeni jsem dal gril na uhlí a na něm zapálil o půlnoci 3 velké uhelné brikety. Vydržely prohořívat 3-4 hodiny. K ránu jsem to ještě zopakoval. Téměř všechny plůdky v chráněném prostoru přežily, všechno, co bylo za plachtou, kompletně spálil mráz. Bez toho opatření bych vloni neměl ani jednu meruňku.Takže ty svíce opravdu mohou pomoci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 1.3.2018 6:23

Parafínové svíce jistě fungují, ale vzhledem k ceně a nižší efektivitě na malých plochách bych volil jiná řešení. Jen doporučení posílit okraje a dát víc z návětrné strany je při malém počtu neřešitelný úkol.

Pane Polehlo, můžete rozvést jakým způsobem svíce rozmisťujete, v kterých letech a při jakých teplotách pomohly?

Díky

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika