Okurky ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 226.190 (?) 
2.6.2010 15:11

tkaná je taky prodyšná, jen ta voda prostupuje o něco pomaleji, což ve skleníku nevadí, naopak, zalévám vždy konkrétně každou rostlinu zvlášť

resp. letos jsem si pořídil kapkovou závlahu Gardena, udělám rozvod ke každé rostlině a pak se jen napíchne na hadici vždycky na půl hodiny denně a hotovo

nebylo to drahé a je to flexibilní, si to natáhnete přesně jak potřebujete, budu to dělat o víkendu, mrkněte do diskuze pod skleníky ohledně zavlažování Micro Drip

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.6.2010 15:41
Fajn, díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 12.6.2010 21:38
Tak kedlubny a ředkvičky jsem z foliáku vyházel, papriky poletí za nimi, žaby jsem vyhnal a zůstaly mi tam jen okurky a melouny. Půda je stále podmáčená a smrdí to tam jak bahno z rybníka a daří se hlavně mravencům. Okurky salátovky i pro polní pěstování (jméno již nevím) a skleníkovky Marta rostou, kvetou, mají plody ale ty "zdechají" už jako malé. Na přebalu je uvedeno -...dvouliniový raný hybrid s čistě samičím květenstvím. Nevím jak je to s opylením, foliák je otevřen stále, je nutno s ním nějak květům pomoci? Díky
konec paprik
konec paprik
Bez názvu
Bez názvu
úrodnost 7 : 1, to není dobrý poměr
úrodnost 7 : 1, to není dobrý poměr
tato rostlina je největší ale neměla ješte ani jeden plod
tato rostlina je největší ale neměla ješte ani jeden plod
tady je vidět jak kvete, odkvete, uvadá, vadne, vadne....
tady je vidět jak kvete, odkvete, uvadá, vadne, vadne....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 13.6.2010 7:23

Mirku, hadovky s čistě samiččím květenstvím jsou určené pro uzavřené prostory. Opylení hmyzem nejenže nepotřebují, ale může i škodit, prý vede k tvorbě semen a deformaci plodů, dle literatury, nemám osobní zkušenost. Hadovky mám ve skleníku, hmyz tam přístup má, plody nejsou deformované. Váš problém bude spíše nepříznivými podmímkami pro rostlinu při přemokření. Určitě to nebude opylením. Jinak tak špatný rok pro zahradničení též nepamatuju, včera u nás spadlo ke 100mm vody v přívalové bouřce s kroupami, naštěstí je to v kopcovitém terénu Vysočiny, takže voda postupně odtéká.    J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 13.6.2010 16:22

Zdravím Mirku, na ty vaše fotky je smutnej pohled, když si představím jak se s tím všichni od února pipláme, posíláme si první fotky rostlinek a pak to takhle dopadne, to je fakt k naštvání(napsala bych to i hůř),já zas pro změnu nadávám že nezaprší a lítám každý večer s konvema, sudy suchý, Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 13.6.2010 19:44
Pane Mirku, zdravím.Při pohledu na Vaše fotky okurek mě napadá několik věcí. Vzhledem k tomu, že máte foliovník letos nový, půda v něm se mi zdá "slisovaná" tím, jak byl zaplavený. Samotná motyka to nespraví, chtělo by to kompost a trochu písku, aby se zlepšila struktura půdy. V porovnání s rukou jsou listy okurek velmi malé, už by měly být jak lopuchy, a také velmi světlé. Vlivem podmoku asi došlo k poškození kořenové soustavy, ta není schopna celou rostlinu vyživit. Radím vyštípat alespoň do 50 cm postranní výhony a začít přihnojovat, aby se rostliny mohly vzpamatovat. Podle barvy jim chybí především dusík a podle usychání plodů výživa celkově. Toto ale občas hadovky dělají v plné plodnosti, kdy rostlina plody prostě " neutáhne". Věřím, že si poradíte, některé zkušenosti jsou nepřenosné a nesdělitelné. To si musí každý ohmatat sám. Upřímně MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 13.6.2010 19:32

Mirku, příští rok si opravdu kupte tu roubovanou okurku... přikládám foto, můžete porovnat s asi 3 týdny starou fotkou co jsem vám už sem posílal

jsou to dvě sazenice vedle sebe, dole vidíte dnešní sklizené okurky, už jich bylo sklizeno cca. 15! v tuhle chvíli je nasazeno dalších asi 30 plodů různých velikostí, v podstatě už teď každý den sklízím tak dvě okurky a v červenci to bude ještě vydatnější... to pak ze dvou sazenic nejste na chalupě 3-4 dny a pak jich taky odstřiháváte 20 najednou...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 13.6.2010 20:37
Děkuji všem za radu a pomoc. Máte to velmi pěkné a jen Vám mohu závidět. Dnes jsem byl od rána na zahradě a zachraňoval ještě co se dalo po včerejší bouři. Melouny jsou na odpis, jen dnes jsem tři rostliny vyhodil a nasadil své roubovance, rajčata jsem podsadil co se dalo a rovněž tak papriky. Většinu jsem vyhodil a zasadil poslední zálohu, a z ní mi ještě polovinu během noci ožrali slimáci. Ale ještě zpět k okurkám. Asi jsem se nezmínil ale všechny okurky co mám jsou roubované (vlastnoručně). Mám ještě asi pět sazenic a včera jsem jednu novou vysadil. Půda je stále velmi podmočená a i zalití lignohumátem přináší další mokro. Viděl jsem to při výsadbě paprik, kdy se doslova hrabu v bahně. Půdu ve foliáku jsem před zakrytím "naředil" pískem a prokypřil rotavátorem. Všiml jsem si dnes, že zem má hnědou, zelenou a červenou! barvu. Podhodím pod rostliny NPK s guantanámem;o) a začnu aplikovat hnojivo na list a uvidíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 13.6.2010 21:43

Po přečtení dalších příspěvků jsem si znovu prohlédla Vaše fotografie okurek. Nevidím to tak tragicky, rostliny rostou, sice o něco hůře, než by měly,  až přijdou lepší zevní podmínky, tak se též "rozjedou". Je zcela běžné, že některé plody okurek zasychají, rostlina, i když nemá mozek, tak ví, kolik plodů může utáhnout. Doporučovala bych odřezat žiletkou zasychající plody, aby se ev. plíseň nedostala na stonek. Dále ve Vašich podmínkách bych možná uvažovala o výsadbě na hrůbek kvůli spodní vodě.     J 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
badoga - (43) - 57.67 (?), 15.6.2010 10:36

Podmocena poda je u vas kazdorocny problem? Ak ano, asi by som zvazila oddrenazovanie. Existuju drenazne rury (take dierkovane), ktore sa v cca 2% spade ulozia do strkoveho obsypu. Len musite mat kam tie vody odviest - do nejakej existujucej dazdovej kanalizacie, nizsie polozeneho rigolu alebo v najhosom do trativodu (co je asi najdrahsie a aj najhorsie riesenie). Dobre je na strkovy obsyp potrubi polozit este geotextiliu, ktora zabrani, aby voda zanasala do strku zeminu. Ta by mohla nasledne upchat diery v drenaznych rurach a cela investicia by bola zbytocna.

Drzim palce, nech sa tie rastlinky spamataju. Ja mam viac stasia ako skusenosti (sklenik mam len 2. rokom) . Adela prospieva a aj jej "zaspate susedky" ju uz dobiehaju. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika