Okurky ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?) 
17.6.2010 22:07

Dle Vašich fotografií může jít o popálení od sluníčka či při přehnojení a oslunění. Vzniklo patrně minulý týden při tropických dnech, příští týden popálení sluncem nehrozí, hrozí zase nachlazení rostlin. O plíseň okurkovou se jistě nejedná, ta vypadá jinak, pokud se mají rostliny jinak k světu, neřešila bych to.   J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 141.212 (?), 17.6.2010 22:15

já s tím nesouhlasím, to by to přeci nebylo jenom na jednom výhonu... já mám okurky ve skleníku na celodenním sluníčko a tohle jsem z něj nikdy neměl

jak ve skleníku větráte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kudrlinka - (18) - 73.252 (?), 17.6.2010 22:33

Děkuji za odpovědi, ale to sluníčko se mi nepozdává. Objevilo se to tam ted během posledních dvou dnů a to sluníčka opravdu nebylo moc. Navíc skleník je polykarbonátový a v tom se prý rostlinky nespálí... Větrání skleníku je zajištěno 2 samootvíracími okny. Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 17.6.2010 23:49

Na jedné okurce se mi po vysazení na záhon udělalo nemlich to samé, ostatní byly OK. Zatím je taková jakási nedomrlá, no, snad se zbrchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 11:17
Tak snadno "nezbrchá". Loni jsme "to" měli také, ale téměř na všech rostlinách. Stalo se to během dvou dní. Usoudila jsem, že to budou klopušky, nic jiného jsem nemohla objevit. Po postříkání se rostliny vzpamatovávaly velmi těžce, dalo by se říci, že celé léto. I postranní výhony neměly tu sílu, na kterou jsme byli zvyklí. Druhá šarže hadovek ty první předhonila. To už pak jsme měli okurky až do podzimu, ale v plné sezóně málo. Rychle zasáhněte, než budete mít zamořený skleník celý. Ještě jsem si všimla, že zřejmě z podnože vyrůstá výhon. Ten by se měl vylomit, vysiluje okurku. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kudrlinka - (18) - 73.252 (?), 18.6.2010 11:19

Prosím vás, čím jste to stříkala? O klopuškách jsem nic neslyšela. Děkuji I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 11:42
Zdravím. Už nevím přesně, ale tuším, že Mospilanem. Požerovým insekticidem s krátkou ochrannou lhůtou, který byl po ruce. Stejně musíte okurky, co jde, otrhat, postříkat a pak bych ještě ty další obětovala a vyhodila. Teď jsem našla doporučení ing.Prášila na Decis nebo Talstar, Sumithion už neseženete, nemáte-li jej doma. OL u rychlerostoucí zeleniny je kolem 7 dní, což je, myslím, únosné. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 18.6.2010 14:30

Co to jsou klopušky? Takové slovo jsem zatím neslyšela. Z možných živočišných škůdců okurek znám svilušky, třásněnky, molici, mšice, slimáky, ale klopučky ne. Přesto daný úkaz na listech považuji spíše za fyziologické postižení rostliny než živočišného škůdce. Prohlédnout rostlinu lupou? Nebo v noci s baterkou? Osobně se používání chemie ve skleníku velmi bráním.    Zdraví J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 14:50
Zadejte si do googlu " choroby a škůdci okurek". Ing. Prášil je popisuje zcela přesně. Také se bráním postřikům ve foliáku, ale savé škůdce těžko pochytám do ruky. Než jsem zjistila o co jde, byly vrcholy mimo dvou rostlin zničené s důsledkem pro polovinu sezóny. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.24 (?), 18.6.2010 22:46

Děkuji Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika