Okurky ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?) 
2.6.2010 12:21

Můj předchozí příspěvek se samozřejmě týkal roubovaných okurek. Dříve, když jsem pěstovala neroubované, tak jsem na jedné rostlině sklidila 3-4 plody a potom okurka zašla na vadnutí. Ekonomicky se sotva zaplatila sazenice. Od lońska si je roubuji sama, loni jsem měla odrůdy Emilie a Tribute, letos mám Tribute a Minisprint.  Při tak malém množství rostlin nelze mezi sebou odrůdy moc porovnávat.     J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 2.6.2010 12:37
Já mám roubované dvě odrůdy z nichž jedna je Marta, a de facto je mám ve foliáku poprvé, takže teprve sbírám zkušenosti. Rostliny mají několik asi čtyřcentimetrových plodů, bohužel celodenní teploty kousek nad desítkou a absence slunce růst viditelně pozastavili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
badoga - (43) - 57.67 (?), 2.6.2010 13:42

a tie bocne vyhony ste stale vsetky odstranovali?

Ja som zasadila vrublovany saladin prvy krat. Doteraz som salatovky nikdy nepestovala a vlastne v skleniku nazivo som ich ani nikdy nevidela (iba fotky v knizkach). Celkom ma sokoval rozmer mojej rastliny, najma tej v strede. (Pracovne ju volam "Adela").  Bocne rastliny nejako slabsie rastu a celkovo su zltsie. Potesili ste ma ze uhorka znasa vedenie pod stropom sklenika, lebo ak to takto pojde dalej... no neviem. A s tym zastipovanim, kedze pestujem podla knizky... docitala som sa ze bocne vyhony treba zastipovat po 2. liste. Tak treba ci netreba? 

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.6.2010 13:54
Tak teď jsem z Vaší Adély trošku paf! Ona roste jen z té zeminy v bedýnce (předpokládám že fotka je současná)?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
badoga - (43) - 57.67 (?), 2.6.2010 15:30

No ano, rastie iba z tej bednicky. Ale ako substrat som dala cisty kompost. do tej bednicky som ju dala len ako pokus, lebo mi jedna sadnica zostala... Teraz sa bojim ked tak divoko rastie, ze za chvilu nebude mat ziviny a bude stradat. Neviem ci bude stacit prihnojovat zalievkou. Dosypat zeminu tiez nemozem, lebo miesto vrublovania by sa dostalo pod zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 2.6.2010 13:59

Metodika z chytré knihy: Na bočních výhonech 1list a plod, 2 list a plod, 3 list, plod vyštípnout a za listem zakrátit. Pokud do toho skleníku ale dva týdny nepůjdete, Adéla Vás povečeří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
badoga - (43) - 57.67 (?), 2.6.2010 15:32

dakujem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.6.2010 7:21
Tak to to před Vámi Honzo smekám. Já nasadil pět okurek abych měl alespoň deset plodů a ono je to zatím jinak. Jo všechno je jednou poprvé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 226.190 (?), 2.6.2010 14:15

připojuji fotku těch mých 2 okurek; vzadu vidíte tu síť, tam se to pne samo; ale jinak většinu výhonů táhnu sám pomocí provázků směrem ke stropu, resp. kam potřebuji a kde je místo

a přes absenci sluníčka a tepla jdou zatím na jedničku, ta tkaná textílie rozhodně pomáhá i proti vlhkosti co by normálně šla z půdy směrem nahoru a mohly okurky chytat hnilobu

jinak jak PP poznamenal, neexistuje nechat to 14 dní bez dozoru, to nejde, jednou za 3-4 dny to chce pravidelnou péči (ostříhat staré listy co žloutnou, plody, navést výhony na provázky, atd...)

ale ta výnosnost stojí za to... není problém na JEDNU rostlinu mít za sezónu třeba 60-70 hadovek, i více

ještě přikládám fotku na jakou vzdálenost jsem píchnul papriky, menší vzdálenost se mi ve skleníku už vymstila a ve všech směrech to bylo špatně

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.6.2010 14:46
Hezký, díky. Jak vyhážu kedlubny a ředkvičky tak rozprostřu černou textilii. Mám netkanou, ta tkaná je neprodyšná?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika