Příspěvky uživatele - Kšely

Uhorky na kvašáky, 27.4.2018
Dobrý den. Věřte, že nejlepší kvašáky jsou z běžných nakladaček - čím menší, tím lepší. Když jsme před 40 lety začínali zahrádkařit, sousedé v kolonii se divili, že nejdřív několikrát naložím nakládačky na kvašáky a teprve pak zavařuji. Dnes to tam... celý příspěvek >
Papriky 2018, 15.1.2018
Dobrý den. Byla zde nastolena otázka, proč nakličujeme složitě na buničině. Odpověď byla už v mé první reakci - při event. nákaze mohu rychleji zasáhnout, ale také, přiznám se, že mě nesmírně baví pozorovat zdařilost či nezdařilost klíčení přes... celý příspěvek >
Papriky 2018, 14.1.2018
Dobrý den. Balkonovka je staší, ale slušně výnosná odrůdy firmy Libera. Já papriky nakličuji na plátku buničiny v Petriho miskách, tím vytřídím špatná semena a mohu kontrolovat případnou nákazu.Nakličuji na radiátorech na 3 cm plátcích polystyrenu.... celý příspěvek >
Cibule - sadba?, 6.3.2017
Ano, to všechno vím, jen jsem chtěla sdělit svou zkušenost. Je to prostě alternativa k raným výsevům. V nízkých nadm. výškách nemá valný význam. MH
Cibule - sadba?, 6.3.2017
Dobrý den.V časech hodně minulých se na Vysočině cibule často předpěstovávala z důvodu dlouhé zimy. Určitě se Vám to podaří, také jsme ji párkrát předpěstovávali - hlavně šalotku. Zprvu jsem tomu moc nedávala, takové nitečky, ale úspěch se pokaždé... celý příspěvek >
Papriky pro 2017, 13.1.2017
Dobrý večer. Všem moc děkuji. Rozčiluje mě marná práce, na zahradě zejména. MH
Papriky pro 2017, 12.1.2017
Dobrý den. Chtěla bych poprosit o sdělení aktuální zkušenosti s paprikami Libera, má-li je někdo z návštěvníků tohoto serveru. Poslední dobou byla klíčivost velmi mizerná, ale mohlo se to změnit. Moc děkuji. MH
Choroba na egrešoch, 5.7.2016
Dobrý den. My máme tento problém také, opakovaně, užitek téměř žádný, všechno je na zemi. Takže půjdou pryč. Je to odrůda Invicta. Všimla jsem si, že nezáleží jen na oslunění, ale na stupni dozrávání. Tedy jsou tím postupně zasažené i plody uvnitř... celý příspěvek >
Česká rajčata, 13.8.2014
 Dobrý den.Už několik let pěstujeme převážně Torino, především protože nejsme schopni na našich latifundiích zajistit pravidelný režim. Letos je jich nesmírně moc, takže na obou parcelách přezrávají a nevím, je-li to tím, ale chuť je proti jiným... celý příspěvek >
Jak vysít kopr?, 11.3.2014
Dobrý den. Kopr sejeme do oblasti třetí trati- mrkev- petržrel, kopr.Do vzejití zaléváme. Když vyroste do výšky na nakládání nakyselo, dobře ho projednotím.vyjednocený zpracuji a zbytek roste dál. Asi za 6 tý vysévám nový, čerstvý, ale ten už nechám... celý příspěvek >
Rajče Torino, 24.2.2014
Dobrý den. Torino pěstujeme řadu let. Neurazí ani nenadchne. Tuto odrůdu jsme vyselektovali proto, poněvadž zahrada u domu a u chalupy jsou od sebe 80 km vzdálené. Výkyvy ve vodním režimu snáší vcelku dobře, zásadně nepraská, na chalupě není potřeba... celý příspěvek >
Sametka podzimní - Trombicula autumnalis, 21.5.2013
Dobrý den. Loni jsme K-Othrinem postříkali jen vnitřek stodoly /včely zednice?/ a půdy proti vosám a čmelákům, nebotˇ jsme s dcerou velmi alergické na jejich jedy. Zahradu jsme nestříkali, ale sametky ani klíšťata se po několikaletém zásahu tady... celý příspěvek >
Jak na Bršlici - Kozí nohu?, 21.5.2013
Dobrý den. V našem případě se na bršlici a nejen na ni, osvědčilo lidské sádlo. Funguje úžasně. Ale musí se aplikovat co nejčastěji, ne až bršlice kvete. Hned, jak vystrčí neduživé lístečky, utrhnout je. Pak nemá z čeho prospívat a docela rychle... celý příspěvek >
Okurky - salátovky, 10.5.2013
Dobrý den. Na Vašich okurkách řádí jednoznačně klopušky. Rychle postříkat Decisem, Talstarem nebo, a to nejlépe, má-li někdo zbytek z minulých let, Sumitionem. Klopušky jsou nesmírně akční a během dvou dnů jsou schopny zdecimovat podstatnou část... celý příspěvek >
Neznáte někdo recept na pravé znojemské okurky?, 17.8.2012
Dobrý den. Pro sebe mám jediný závěr - nostalgie, staromilství. A to já mám moc ráda a klidně se tím pochlubím. Byli jsme mladí, zdraví, měli chuť jak do práce, tak do jídla a neměli všeho vrchovatě. A proto myslím, že mnohé chutě se nám už... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika