Okurky ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
4.7.2010 9:39
Zvednul jsem obrubníky a navezl zeminu, okurky přímo povyskočily, nově zasazené v bedýnkách už mají půl metru, jenže... Ta velká rostlina nalevo o které jsem přepokládal že je Marta, bude asi LINDA F1 MIX, začala kvést hodně ale doposud neměla ani jeden plod. První je rohlíček o velikosti tří centimetrů velmi podobný nakladačce. Předpokládám že až "bedýnkové" rostliny ukáží co jsou zač tak Lindu vyhodím.
Rodí jen ty dvě prostřední (tak 6 plodů), levá roste a kvete, pravá kvete ale zatím všechny plody po odkvětu zežloutly a odešly.
Rodí jen ty dvě prostřední (tak 6 plodů), levá roste a kvete, pravá kvete ale zatím všechny plody po odkvětu zežloutly a odešly.
Počkám tak týden a neplodící rostliny vyselektuji...
Počkám tak týden a neplodící rostliny vyselektuji...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 12.7.2010 17:51
Tak jsem levou rostlinu (že by zbloudilá a naroubovaná nakladačka?) vyhodil a ostatní začaly konečně rodit. Už asi 14 dnů sklízím první úrodu (3x hurá).
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 13.6.2010 22:33

Prosím Vás, Honzo, mohl byste mi napsat, kde kupujete tu textílii s vyznačenou sítí? Mockrát jsem přemýšlela, proč to někdo nevyrábí, že by to bylo supr, Žádné pracné vyměřování a kreslení křížků fixem. O teď čubrním jako Jura. Nebo kdybyste mi napsal výrobce. Velice moc děkuji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 14.6.2010 23:45

Odpovím Vám za Honzu.Loni jsem ji sháněl v mém oblíbeném obchodě se zahrádk. potřebami a neměli ji. Ale stačil krátký hovor s prodavačkou, a do týdne ji měli v nabídce.Výrobce byl tuším Rijat.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 15.6.2010 14:44

koupil jsem tkanou v Bauhausu, byla na roli asi ve třech šířkách a délce myslím 5 a 10 metrů

pak jsem jí viděl i ve dvou zahradnictvích, řekl bych opravdu běžná věc, event. stačí se zeptat a rádi objednají :) plus na netu na dobírku taky nebude problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 15.6.2010 22:08

U nás bohužel Bauhaus není, jen Baumax a Obi, pak pár zahradnictví a pár prodejen se zahrádkářskými potřebami. Ani v jednom jsem ji zatím neviděla. Když zadám do vyhledabače netkaná textílie, vyjede spousta odkazů, jenže jak najít tu s vyznačenou sítí? Jak upřesnit, co vlastně hledám?

Zkusím ještě tu značku. Kdyby někoho napadlo, jak pomoci, dejte prosím - i pro ostatní nadšence - tip.

Všem moc díky!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 16.6.2010 7:58

špatně hledáte, tohle je TKANÁ! zadejte na google "koupit tkaná textilie" a hned vám vypadne několik obchodů a za 3 dny to máte doma!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 16.6.2010 10:05

Moc děkuji za radu! Fakt je, že s tkanou textílií jsem se v obchůdcích ani v hypersuper zatím nesetkala. Ovšem je možné, že jsem čuměla jen na netkané. Jdu na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 16.6.2010 22:55

Takže textílie je objednaná u společnosti Fortel. Vzala jsem rovnou 25 metrů, bude to stát včetně dopravy 544,- káčé, což je myslím velice slušná cena. Snad bude dobrá i kvalita. Dnes jsem se v Baumaxu schválně na tkanou textílii zaměřila, skutečně ji, aspoň v "našem" nemají.

Ještě jednou moc díky za rady!!

A ještě bych poprosila - vysazené papriky jsou nějak žluté, takže potřebuji udělat 0,25% roztok boraxu. Na obalu píší 25 g na 10 litrů vody. Já opravdu 25 gramů neodvážím, mohli byste mi poradit, kolik by to mohlo být? Polévková lžíce? Kávová lžička? Mám pouze odměrku na mililitry, respektive na 10 ml. No, snad jsem to nezvojtila, sáček s boraxem je totiž na zahrádce a venku už je tma jako v pytli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kudrlinka - (18) - 73.252 (?), 17.6.2010 21:08

Dobrý den, mám nový skleník, ve kterém pěstuji naroubované okurky. Rostou pěkně, ale na jednom výhoně usychají sotva vyrostlé listy. Nemám s tím zatím žádné zkušenosti proto vás prosím o radu, co to může být a co s tím mohu dělat. Děkuji I.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika