Okurky ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?) 
15.6.2010 12:19
Dobrý den, díky za radu ale oddrenážování není v mém případě možné. Zahrada je kousek od hráze řeky a pokud je vysoká hladina (déle jak týden) tak se spodní voda tlačí vzhůru (spojené nádoby). V této době je asi 50 cm pod terénem a řeka bohužel už zase stoupá. O víkendu jsem nasadil všechny zbylé přísady (rajčata, papriky, kedlubny...), ale doslova jsem se hrabal v blátě. Podmáčenou a slehlou zem nevzal ani rotavátor. Ve foliáku obeschla tak dvoucentimetrová horní vrstva a hnojení zálivkou zatím nehrozí. Začal jsem aplikovat hnojivo na list a pro okurky vymyslel bedýnky do kterých jsem dal na dno koňský hnůj, nahoru zeminu a do ní jsem nasadil roubované okurky (Marta x Sprinter). Roubování už mám po letošku v "malíčku" a příští rok ať se těší! Dvě okurky jsem zasadil i přímo do země foliáku a uvidím tedy kterým se bude nejlépe dařit. Předpokládám že nejvíce půjdou ty v bedynkách, ty které nebudou podle mého gusta vyhodím, je to pokus. Přepravky mají děrované dno a tak kořeny, pokud půjdou tak hluboko, mohou i do země. Už mám obrubníky, domluvenou zeminu, koňský hnůj a jak jen to bude možné začnu záhony navážet alespoň o deset centimetrů (já s tou vodou vykývám i kdybych měl natáhnout dráty nad celou zahradou a vše pěstovat v kýblech hore nohama ;o).
Martička v
Martička v "bavlnce"
.. a tady je ségra.
.. a tady je ségra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
badoga - (43) - 57.67 (?), 15.6.2010 16:27

sestry vyzeraju fakt dobre a po takej extremnej starostlivosti co dostali si nemozu dovolit neprosperovat 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.6.2010 16:38
.. by sem je vydědil!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 16.6.2010 9:06
Jestli nejste " oharkožraví " jako my, budete je muset nakonec i silážovat!! MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.6.2010 21:30

Už asi týden nebyla zahrada pod vodou. Zbytek paprik jde (s prominutím) do háje.

že jsem ten podělaný foliák neudělal na kůlech jak v Amazonii
že jsem ten podělaný foliák neudělal na kůlech jak v Amazonii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 141.212 (?), 17.6.2010 21:33

tak nečekejte a pokud to je skutečně tak zlé tak šup ještě nějaké koupit!!!

dneska jsem v zahradnictví viděl krásné co už dokonce mají i malé plody a ceny jsou výprodejové...

já koupil 2 nádherně obrostlé chilli papričky, jsem na to zvědavý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.6.2010 21:43
I kdybych je koupil tak je nemám kam nasadit - hrábnu do země a jsem ve vodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 141.212 (?), 17.6.2010 21:52

jj, já zapomněl... :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 18.6.2010 12:13
Tak jsem koupil pěknou přísadu AMY a RUBINKA? (Rubika, Rubinola, zelená do červena). Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 11:05
" Věřte, bude líp!!"...Dost mi ten slogan svého času dral nervy. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika