Motor Slavia diesel 1válec vzduch



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 47.30 (?) 
2.3.2010 21:53, zobrazeno: 98589x

Dobrý den. pořídil jsem malotraktor s motorem Slavia a hodně kouří. Co s tím?? Máte někdo nějaké zkušenosti?  Díky Jenda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.106 (?), 2.3.2010 22:04

Hodně kouří je dost široký pojem, kouří stále nebo jen v tahu po přidání plynu? Dále to může být slabý tlak vstřikovače nebo vadná tryska, nebo špatně nastavený předvstřik paliva atd., záleží taky v jakém stavu je celkově motor, tedy pokud již není za obzorem..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.30 (?), 2.3.2010 22:11

No teprve poprvé se mi ho podařilo natočit. Bylo mi řečeno, že jsou špatné kroužky a žere olej-za zenitem nevím jestli je-ale funglofka to není-když jsem ho nastartoval, tak jsem musel během chvilky urychleně opustit garáž a větrat-mlha jako blázen.Nafta co byla v nádrži byla stará a než jsem startoval-vše sem pročistil a vymněnil. nevím, co dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 3.3.2010 0:08

Napiš to trochu s rozumem, typ motoru, a další detaily, takhle Ti poradí leda pánbů, který je vševědoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 3.3.2010 6:01

No jestli kouří modře, tak bere olej. Bilý kouř tak tryska či čerpadlo a černý v tahu tak moc nafty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 3.3.2010 10:15

Kuci, máte všecky pravdu. Já jen dodám - jednoválec vzduch. To že studenej hulí je normální, chvíli trvá než se ohřeje. A v březnu na volnoběh v garáži asi moc ne...

Zkoušel si to zahřát v tahu?

Kor když dlouho stál...

Pokud bude hulit i zahřátej v tahu, tak pak je naprosto přesně vyjádřeno:

No jestli kouří modře, tak bere olej. Bilý kouř tak tryska či čerpadlo a černý v tahu tak moc nafty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.36 (?), 3.3.2010 15:27

Zdravím

Dal bych na přezkoušení trysku, jaký má tlak a aby nekapala, a hned potom bych změřil tlak válce.Pokud je špatrná tryska, tak vyměnit, pokud je malý tlak ve válci tak je připečený, pak je nejlepší nápravou výbrus.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 3.3.2010 19:12

Dnes jsem nechal trysku přeměřit a nastavit-bylo mi řečeno, že má dávat tlak 120 B.Je nastavena-podařilo se nastartovat a motor čoudí-sice bíle, ale čoudí-jo a ze začátku tarokuje a po zahřátí přestane, ale zase v nižších otáčkách chcípe. budu vděčný za všechny postřehy, které budete mít. Díky Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.36 (?), 3.3.2010 20:19

...ještě mně napadlo, zkuste motor nahodit a odšroubovat měrku oleje. Pokud bude z otvoru "dýchat " tlak resp. kouřit, tak je to jasné.Výbrus.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 175.67 (?), 3.3.2010 20:54

Motor jistojistě dýchat bude, a to je v pořádku, protože běhající píst ve skříni střídavě vytváří přetlak a podtlak (u velkoobjemového jednoválce to platí několikanásobně), ale neměly by z něho být cítit výfukové zplodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika