Motor Slavia diesel 1válec vzduch



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 175.67 (?)
3.3.2010 20:54

Motor jistojistě dýchat bude, a to je v pořádku, protože běhající píst ve skříni střídavě vytváří přetlak a podtlak (u velkoobjemového jednoválce to platí několikanásobně), ale neměly by z něho být cítit výfukové zplodiny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 47.30 (?), 2.3.2010 21:53, zobrazeno: 98865x

Dobrý den. pořídil jsem malotraktor s motorem Slavia a hodně kouří. Co s tím?? Máte někdo nějaké zkušenosti?  Díky Jenda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.106 (?), 2.3.2010 22:04

Hodně kouří je dost široký pojem, kouří stále nebo jen v tahu po přidání plynu? Dále to může být slabý tlak vstřikovače nebo vadná tryska, nebo špatně nastavený předvstřik paliva atd., záleží taky v jakém stavu je celkově motor, tedy pokud již není za obzorem..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.30 (?), 2.3.2010 22:11

No teprve poprvé se mi ho podařilo natočit. Bylo mi řečeno, že jsou špatné kroužky a žere olej-za zenitem nevím jestli je-ale funglofka to není-když jsem ho nastartoval, tak jsem musel během chvilky urychleně opustit garáž a větrat-mlha jako blázen.Nafta co byla v nádrži byla stará a než jsem startoval-vše sem pročistil a vymněnil. nevím, co dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 3.3.2010 0:08

Napiš to trochu s rozumem, typ motoru, a další detaily, takhle Ti poradí leda pánbů, který je vševědoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 3.3.2010 6:01

No jestli kouří modře, tak bere olej. Bilý kouř tak tryska či čerpadlo a černý v tahu tak moc nafty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 3.3.2010 10:15

Kuci, máte všecky pravdu. Já jen dodám - jednoválec vzduch. To že studenej hulí je normální, chvíli trvá než se ohřeje. A v březnu na volnoběh v garáži asi moc ne...

Zkoušel si to zahřát v tahu?

Kor když dlouho stál...

Pokud bude hulit i zahřátej v tahu, tak pak je naprosto přesně vyjádřeno:

No jestli kouří modře, tak bere olej. Bilý kouř tak tryska či čerpadlo a černý v tahu tak moc nafty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.36 (?), 3.3.2010 15:27

Zdravím

Dal bych na přezkoušení trysku, jaký má tlak a aby nekapala, a hned potom bych změřil tlak válce.Pokud je špatrná tryska, tak vyměnit, pokud je malý tlak ve válci tak je připečený, pak je nejlepší nápravou výbrus.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 3.3.2010 19:12

Dnes jsem nechal trysku přeměřit a nastavit-bylo mi řečeno, že má dávat tlak 120 B.Je nastavena-podařilo se nastartovat a motor čoudí-sice bíle, ale čoudí-jo a ze začátku tarokuje a po zahřátí přestane, ale zase v nižších otáčkách chcípe. budu vděčný za všechny postřehy, které budete mít. Díky Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.36 (?), 3.3.2010 20:19

...ještě mně napadlo, zkuste motor nahodit a odšroubovat měrku oleje. Pokud bude z otvoru "dýchat " tlak resp. kouřit, tak je to jasné.Výbrus.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 175.67 (?), 3.3.2010 20:54

Motor jistojistě dýchat bude, a to je v pořádku, protože běhající píst ve skříni střídavě vytváří přetlak a podtlak (u velkoobjemového jednoválce to platí několikanásobně), ale neměly by z něho být cítit výfukové zplodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika