Motor Slavia diesel 1válec vzduch



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 47.30 (?) 
8.3.2010 15:21

Dávat za startér tisíce... to si nemohu dovolit, když nevím na sto procent, že tam bude pasovat a točit na správnou stranu... Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ringo1 - (1) - 162.149 (?), 8.3.2010 19:32

Zdravím,
nebojte se startovat řemenem, je jednoduché a spolehlivé. Řemen pokud nemáte se dá velice snadno vyrobit z textilního popruhu (ten koupíte v prodejně s textilními potřebami), šířka asi tak 3 cm. Délka řemenu je cca tak 1-1,2 m, bohužel nevím přesně musel bych ho změřit. Na jeden konec připevníte dřevěný kolík a na druhý konci přehnete zpět asi tak v šířce 10 mm a přenýtujete. Tento konec pak nasadíte do zářezu na roztáčecí řemenici motoru a navinete na řemenici. Popruh uchopíte za dřevěný kolík a zatáhnete za řemen, ale jen pokud neucítíte odpor komprese. V tom okamžiku musíte řemen povolit a nechat motor vrátit do spodní úvratě. To opakujete asi 3x až uslyšíte jak tryska vrže a tím rozprašuje naftu do válce. V tom okamžiku v horní úvrati silně trhnete a motor by měl naskočit. Až motor naskočí řemen se sám vysmekne z drážky a nemusíte mít tedy strach, že se namotá na řemenici. Pokud motor nechce naskočit, lze si pomoci doutnákem nebo nalitím pár kapek mot. oleje do splavacího prostoru válce. V tom případě musí být píst v horní úvrati. Motor 1D80 máme ve fréze Tj-6,5 sartujeme jí jenom popruhem. Dal bych i obrázek ale nefunguje mi scaner tak snad později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 8.3.2010 20:06

Jééé    děkuji za postřeh, hned zítra to zkusím, jen si nejsem jist, zdali tam mám ten zářez na řemen... vím, že je tam navrtaná nějaká šikmá díra asi na kolík...  zítra vyfotím a pošlu.  Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 8.3.2010 20:01

Tak -máte někdo zkušenosti  s tímto startérem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 8.3.2010 20:19

Nedalo mi to a šel jsem se podívat na tu drážku a je tam ještě nějaká díra, hned na htaně drážky... ta je k čemu???  Nemá být v tom ohybu ještě nějaký kolíček???  Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.250 (?), 8.3.2010 20:41

Starter z dvanastsettrojky je levotocivy, to znamena ze z pohledu ze predu po smeru zasouvani pastorku se toci proti smeru hodinovych rucicek, tento motor je pravotocivy takze musi byt namontovan na motoru pokud je od prevodovky tak by to musel byt ze stodvacky nebo tak ja uz si to nepamatuju kde tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 8.3.2010 21:46

Ano... je tam právě nšroubován od motoru proto se musí točit doleva. Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 9.3.2010 16:39

Připojím se, jak startovat řemenem.  Opravdu je to jednoduchý a bezpečný. Kupte si řemen do kalhot od čonga za 100Kč, ten nejdelší (135 cm), do přesky strčte kousek klacku pro uchopení "dvojruč".  Ten kolíček na řemenici je tam proto, aby řemen neproklouzl, ale nedává se do žádného očka na řemenu!  Řemen se pevně natočí (namotá) na řemenici, 2x-3x pohoupe (už bylo řečeno v přízpěvku víše) až si tryska vrzne a pak zatahnout, až řemen ÚPLNĚ VYMOTÁTE!!  Vyzkoušejte to, je to levnější než startér.           Startu zdar    Míra 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.30 (?), 11.3.2010 20:24

Dobrý den. Tak milí Všichni-traktor již startuje a nekouří.A dokonce i jede... Paráda...díky za Vaše rady!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.243 (?), 12.8.2015 19:48

Zdravím. Taky vlastním motor 1 D 80 momentálmě dělám výbrus. Ale nemužu přijít na to jak funguje mazací lis. Mám nějakou dokumentaci podle které jsem postupoval a lis nemaže. Prosím o radu. Děkuji. Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika