Materiál (typ dřeva) na nezastřešenou dřevěnou terasu



host - 72.199 (?)
23.9.2017 18:26
Dřevo bych ani tak nevolila, nemá dobré vlastnosti... Na terasu doporučuji WPC materiál. Má skvělé vlastnosti, dlouho životnost a netvoří třísky...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 222.12 (?), 12.11.2017 11:40
No, to záleží také na tom, jaké další materiály uvažujete. Za nás je ale WPC tím nejlepším. Například oproti dřevu má delší životnost, což je při takové investici pádný argument...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.18 (?), 29.1.2018 10:57

Dobrý den, prosím, měla bych dotaz. Dočetla jsem se, že ten WPC materiál je možný namontovat i svépomocí. Je to tak? A jak je to náročné? Máte zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.222 (?), 19.2.2014 8:46

Každý má jiné zkušenosti s materiály a tak záleží opravdu spíše na každém z nás. Každá firma si samozřejmě obhajuje to svoje a životnost dřevoplastových teras není zatím nijak extra odzkoušena - nehledě na to, že se neustále používají nové materiály. Ovšem každá má nějaké své výhody i nevýhody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 222.20 (?), 11.4.2018 13:42

Vážení, prosím o info ohledně ceny terasy z WPC. Jak se cena liší v případě samomontáže a v případě, kdy si nedchám montáž provést přímo ódbornou firmou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jcernoch - (3) - 166.1 (?), 14.7.2014 7:09

        Můj závěr a zkušenost po šesti letech: enlightened Po radách, které jsem zde dostal jsem si ještě v roce 2008 nechal realizovat terasu z tropického dřeva Massaranduba. Dodací cena byla myslím 1.200,- vč. DPH/m2 včetně montáže. Na vrstvu hrubšího kamení a pak jemnějšího jsem položil dlaždice a na ty trámky z Massaranduby. Na ty jsem dal napříč rýhovaná prkna se spádem (aby voda tekla v drážkách). Ano, každý rok 2x olejuji, to je pravda, ale efekt je dokonalý. Po šesti letech nevidím prakticky žádné opotřebení, nulové třísky. Terasa není nijak stíněná a chodíme na ní v botech (i ze zahrady) a máme na ní hliníkový nábytek. Myslím, že stejně by posloužilo i jiné dřevo jako Bankirai nebo Teak. Olej kupuji na Internetu a ve velkém balení, není to tak velká položka. Dříve jsem používal bezbarvý (když stríknu mimo, tak nešpiní :), ale pak jsem se dozvěděl, že pigment (čili barvené odstíny) výrazně chrání proti UV záření, takže teď už zase kupuji pigmentovaný. Je velký rozdíl mezi olejováním a natíráním barvou nebo lazurou. Napustit olejem je mnohem rychlejší a jednodušší (nezůstávají žádné šmouhy, kapky apod). Všem bych doporučil venkovní terasu realizovat z masivu z tropického dřeva. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.199 (?), 23.9.2017 18:26
Dřevo bych ani tak nevolila, nemá dobré vlastnosti... Na terasu doporučuji WPC materiál. Má skvělé vlastnosti, dlouho životnost a netvoří třísky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.8 (?), 20.8.2017 11:59

Dobrý den, máme již tři roky terasu venkovní nezastřešenou z borovice. letos začala masivně vytékat pryskyřice a tím je terasa nepoužitelná. chceme vyměnit dřevo. Máme k dispozici jedlové dřevo. Nevíte někdo jestli je to srovnatelné při takovém použití se smrkem?

Děkuji za rady, Tom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2017 12:29

Jedlové dřevo se dost podobá smrku, ale je ještě méně trvanlivé. U dnes již vzácných jedlí se využívalo toho, že šlo o vysoké stromy vhodné na dlouhé trámy stodol, atd. 
   Já osobně bych na vodorovnou nezastřešenou terasu nepoužil tuzemské dřevo žádné. Jeho životnost je velmi omezená. Jestli, tak nějaké tropické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.31 (?), 20.8.2017 16:42

mozno agat, ak taky zozeniete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2017 17:50

Každý strom narostlý v mírném pásu, má letokruhy, kde se střídá hustší dřevo s řidším. Působením teplotních a vlhkostních změn v něm vznikají mikrotrhlinky. Na nezastřešené terase zateče do trhlinek voda a mrazem dřevo naruší.Tropická dřeva letokruhy nemají - neznají zimu a léto - jsou trvanlivější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika