Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

        Můj závěr a zkušenost po šesti letech: enlightened Po radách, které jsem zde dostal jsem si ještě v roce 2008 nechal realizovat terasu z tropického dřeva Massaranduba. Dodací cena byla myslím 1.200,- vč. DPH/m2 včetně montáže. Na vrstvu hrubšího kamení a pak jemnějšího jsem položil dlaždice a na ty trámky z Massaranduby. Na ty jsem dal napříč rýhovaná prkna se spádem (aby voda tekla v drážkách). Ano, každý rok 2x olejuji, to je pravda, ale efekt je dokonalý. Po šesti letech nevidím prakticky žádné opotřebení, nulové třísky. Terasa není nijak stíněná a chodíme na ní v botech (i ze zahrady) a máme na ní hliníkový nábytek. Myslím, že stejně by posloužilo i jiné dřevo jako Bankirai nebo Teak. Olej kupuji na Internetu a ve velkém balení, není to tak velká položka. Dříve jsem používal bezbarvý (když stríknu mimo, tak nešpiní :), ale pak jsem se dozvěděl, že pigment (čili barvené odstíny) výrazně chrání proti UV záření, takže teď už zase kupuji pigmentovaný. Je velký rozdíl mezi olejováním a natíráním barvou nebo lazurou. Napustit olejem je mnohem rychlejší a jednodušší (nezůstávají žádné šmouhy, kapky apod). Všem bych doporučil venkovní terasu realizovat z masivu z tropického dřeva. smiley

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika