Materiál (typ dřeva) na nezastřešenou dřevěnou terasu



host - 222.12 (?)
12.11.2017 11:40
No, to záleží také na tom, jaké další materiály uvažujete. Za nás je ale WPC tím nejlepším. Například oproti dřevu má delší životnost, což je při takové investici pádný argument...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 222.12 (?), 12.11.2017 11:40
No, to záleží také na tom, jaké další materiály uvažujete. Za nás je ale WPC tím nejlepším. Například oproti dřevu má delší životnost, což je při takové investici pádný argument...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.18 (?), 29.1.2018 10:57

Dobrý den, prosím, měla bych dotaz. Dočetla jsem se, že ten WPC materiál je možný namontovat i svépomocí. Je to tak? A jak je to náročné? Máte zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.222 (?), 19.2.2014 8:46

Každý má jiné zkušenosti s materiály a tak záleží opravdu spíše na každém z nás. Každá firma si samozřejmě obhajuje to svoje a životnost dřevoplastových teras není zatím nijak extra odzkoušena - nehledě na to, že se neustále používají nové materiály. Ovšem každá má nějaké své výhody i nevýhody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 222.20 (?), 11.4.2018 13:42

Vážení, prosím o info ohledně ceny terasy z WPC. Jak se cena liší v případě samomontáže a v případě, kdy si nedchám montáž provést přímo ódbornou firmou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jcernoch - (3) - 166.1 (?), 14.7.2014 7:09

        Můj závěr a zkušenost po šesti letech: enlightened Po radách, které jsem zde dostal jsem si ještě v roce 2008 nechal realizovat terasu z tropického dřeva Massaranduba. Dodací cena byla myslím 1.200,- vč. DPH/m2 včetně montáže. Na vrstvu hrubšího kamení a pak jemnějšího jsem položil dlaždice a na ty trámky z Massaranduby. Na ty jsem dal napříč rýhovaná prkna se spádem (aby voda tekla v drážkách). Ano, každý rok 2x olejuji, to je pravda, ale efekt je dokonalý. Po šesti letech nevidím prakticky žádné opotřebení, nulové třísky. Terasa není nijak stíněná a chodíme na ní v botech (i ze zahrady) a máme na ní hliníkový nábytek. Myslím, že stejně by posloužilo i jiné dřevo jako Bankirai nebo Teak. Olej kupuji na Internetu a ve velkém balení, není to tak velká položka. Dříve jsem používal bezbarvý (když stríknu mimo, tak nešpiní :), ale pak jsem se dozvěděl, že pigment (čili barvené odstíny) výrazně chrání proti UV záření, takže teď už zase kupuji pigmentovaný. Je velký rozdíl mezi olejováním a natíráním barvou nebo lazurou. Napustit olejem je mnohem rychlejší a jednodušší (nezůstávají žádné šmouhy, kapky apod). Všem bych doporučil venkovní terasu realizovat z masivu z tropického dřeva. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.199 (?), 23.9.2017 18:26
Dřevo bych ani tak nevolila, nemá dobré vlastnosti... Na terasu doporučuji WPC materiál. Má skvělé vlastnosti, dlouho životnost a netvoří třísky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.8 (?), 20.8.2017 11:59

Dobrý den, máme již tři roky terasu venkovní nezastřešenou z borovice. letos začala masivně vytékat pryskyřice a tím je terasa nepoužitelná. chceme vyměnit dřevo. Máme k dispozici jedlové dřevo. Nevíte někdo jestli je to srovnatelné při takovém použití se smrkem?

Děkuji za rady, Tom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2017 12:29

Jedlové dřevo se dost podobá smrku, ale je ještě méně trvanlivé. U dnes již vzácných jedlí se využívalo toho, že šlo o vysoké stromy vhodné na dlouhé trámy stodol, atd. 
   Já osobně bych na vodorovnou nezastřešenou terasu nepoužil tuzemské dřevo žádné. Jeho životnost je velmi omezená. Jestli, tak nějaké tropické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.31 (?), 20.8.2017 16:42

mozno agat, ak taky zozeniete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2017 17:50

Každý strom narostlý v mírném pásu, má letokruhy, kde se střídá hustší dřevo s řidším. Působením teplotních a vlhkostních změn v něm vznikají mikrotrhlinky. Na nezastřešené terase zateče do trhlinek voda a mrazem dřevo naruší.Tropická dřeva letokruhy nemají - neznají zimu a léto - jsou trvanlivější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika