Podzimní třešně



Stránky: 1,  2   
host - 116.7 (?) 
14.7.2009 8:12, zobrazeno: 17924x

Dobrý den, nedávno jsem slyšela, že existují třešně, které dozrávají na podzim. Mohl by se se k tomu někdo z vás vyjádřit? Děkuji, Helena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 31.7.2009 21:55

To asi povídala jedna paní. Takovou třešni neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 1.8.2009 12:07

Na Českomoravské vrchovině ve výšce 600 m n.m jsem trhal černé chrupky ještě začátkem srpna. O třešních zrajících na podzim jsem ale neslyšel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.164 (?), 18.8.2009 13:19

Já jedl koncem srpna výborné chrupky Hedelfingenské, ale bylo to ve výšce asi 800m nad mořem v Držkově u Tanvaldu. Podle tabulek zraje tato odrůda v posledním třešnovém týdnu=asi 7.týden a tak zrajících odrůd je více.Ale kdo bydlí tak vysoko, mohl by si z toho udělat docela dobrý kšeft.Jen nevím jak je to s červivostí tak pozdních třešní, zda by to nezčervivělo a jestli by se to dalo prodávat.Třešně v tuto dobu by mohly mít dost vysokou cenu na trhu.   Taky nevim jak je to s pozdními mrazy v této výšce, zda by byly každý rok, protože v některých letech namrznou na jaře květy.Ale experimentovat se dá všelijak, tak něco vyzkoušejte.Třeba si kupte někde vysoko pozemek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.150 (?), 4.3.2010 21:32

Dvacet roku jsme bydlali na Kubově Huti - Šunava obec 1000mnm.Zde zrají třešně začátkem září.Vůbec jim nevadí 2m sněhu, ba naopak tající sníh pozdrží dobu kvetení.Sníh sleze  do 15.5 pak je tak všelijak a když rozkvetou třešné je v této lokalitě léto. Odrůdy ještě staré, ale i novější chuťově dobré, dužina slabší je to tu samý šutr, plody zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.129 (?), 22.3.2010 17:46

Takova tresen existuje... jmenuje se pry Vaclavka a zraje na Vaclava... ale ma ji zrejme jiz malo lidi... take bych ji rad... Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 23.3.2010 0:28

Václavku znám osobně jako meruňku, sázel ji děd za I. republiky a odešla cc v 70. letech, zrála na jM. v půli září, nic moc chuť, ale třešeň Václavka - neslyšel jsem. Ovšem možné je vše.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.42 (?), 29.5.2013 12:07

Dobrý den.
Před 30-35 lety jsem znal strom pozdní třešeně, kterou majitel jmenoval Václavka a říkával, že zraje na Václava. Pamatuji si malé, zelené plůdky v době, kdy již jiné třešně (např. Hedelfingenská) nebyly. Zralé jsem je ale neviděl. Tehdy mně nezajímaly. ČM Vysočina, 610 m/m, Telečsko. V okolí byla spousta třešní (cca 250). Takže pojmenování velmi pozdní třešně „Václavka“ pravděpodobně existovalo. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 29.5.2013 21:45

Dobrý večer.

Pozdní třešeň znám velice důvěrně. Před několika mnoha lety jsem byl na prázdninách v Jizerkách. V nadmořské výšce zrály třešně o 2 měsíce později, než třeba v podmínkách V. Bíteše.

Myslím si že není dál co dodat.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.42 (?), 23.6.2013 9:59

Dobrý den.
Pan Wendy se může mýlit. Pojmenování třešně „Václavka“ uvádí (text z nedávné doby) mezi krajovými názvy ovoce Ludmila Harčariková (Správa KRNAP). JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika