Lze roubovat višeň na třešeň?



host - 227.176 (?)
26.3.2019 11:44
Ex M ám to tak. Obě půlky rodí bezvadně.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 126.187 (?), 22.6.2018 10:29, zobrazeno: 5970x

Zdravim,

nikde jsem tohle nenašel a tak se ptám: lze úspěšně roubovat višeň na starší strom třešně? A ještě lépe šlo by mít na půlce stromu třešně a na druhé půlce višně? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 22.6.2018 10:46

Jistě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.6 (?), 22.6.2018 11:14

A má to nějaké výhody? Nebo je lepší roubovat višeň na semenáček višně a třešeň na semenáček třešně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.6.2018 14:11

Višně se na semenáčích višní prakticky nemnoží. Pomineme-li slaběji rostoucí podnože jako mahalebka, Colt, Gisela 5 aj., nejčastější podnoží pod višně je planá třešeň - ptáčnice.  Semenáče višní tvoří slabé a křivé kmínky, které se často lámou.
   Co se zadavatelova dotazu týče - na starší strom třešně se nedoporučuje roubovat prakticky nic, ani třešeň. Řezné plochy by se nezahojily. 
    Mít na půlce stromu třešně a na druhé višně teoreticky možné je - pokud by byl druhý ovocný druh přištěpován do mladého stromku. V praxi se to ale nedělá. Třešeň a višeň mají hodně odlišný habitus i intenzitu růstu. Udržet tak bujně rostoucí třešeň se slabě rostoucí višní v jedné souměrné koruně není reálně možné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.223 (?), 24.6.2018 16:21
Diky za odpovedi, v tom pripade na to kaslu. Chtel jsem usetrit misto a moc se o strom nestarat. Takhle by to bylo slozity.. Jeste jednou diky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.110 (?), 3.3.2019 13:29

Zdravím, tak je možná chyba, že jsi to nevyzkoušel, kdo hodně čte tak se sice hodně dozví ale kdo neví tak zkusí a je mile překvapen jako já...

Mám na zahradě jen 10 stromlů a rád bych měl více druhů, třešni mám jen jednu, nyní je asi 10ti letá, před několika roky jsem na několik ročních přírůstků narouboval na původní Burlat i další tři, mimo jiné na jednu i višeň Favorit kterou jsem kdysi měl a musel jsem ji pokácet.

Nyní, po několika létech můžu říct, že jsem udělal moc dobře protože na jednom stromě mám ranější, pozdnější, samosprašnou i tu višňičku...

Neni potřeba vše co se pěstuje v domácích podmínkách brát tak puritánsky a šablonovitě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 3.3.2019 21:23

Nemám dlouholetou statistiku roubovaných višňovych semenáčů. Aby se mi však nestalo to, čeho se obáváte, roubuju jen silné a rovné podnože. Myslím si, že to mohou být hybridy s třešní. Časem uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.176 (?), 26.3.2019 11:44
Ex M ám to tak. Obě půlky rodí bezvadně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika