Příspěvky uživatele - Petr z H

RedHaven, 3.4.2020
Nepraští blesk... ehm... mráz třikrát do stejného místa.
A je po meruňkách, 2.4.2020
Jak se pozná, že zmrzly všechny rouby? Nenapadá mě důvod, proč by měly. Přes zimu ležely na mraze normálně a při rašení raší stejně jako stromy. Nebo tím, že je omotáte páskou, způsobíte jejich větší náchylnost na zmrznutí?
A je po meruňkách, 27.3.2020
Tak popis choroby říká: Letorosty jsou obvykle napadány jestliže napadené květy neopadnou, houba jimi prorůstá přes květní stopky do větévek. Proto mě zajímá, zda se strom nakazí pouze skrze květy, nebo je možnost i přes ranku zbylou po... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 27.3.2020
Mám takový zvláštní dotaz - pokud mi mi pomrzne meruňka v květu, a zmrzlé květy ručně odstranim, je potřeba ještě stříkat proti monilii? Dostává se do stromu pouze skrze blizny, nebo i drobnými rankami po květech?
A je po meruňkách, 19.3.2020 Obsahuje fotku
Dnešní stav té nejrychlejší. Přežije / nepřežije příští týden? Ještě mám v záloze 2 meruňky dole na zahradě, kde se teprve pupeny začínají probouzet, ale to je sázka do loterie, zda přežijí poslední dubnový / květnový noční mrazík, sem teče... celý příspěvek >
Hmotnost VARI, 6.3.2020
Tak se podívejte na jakýkoli e-shop s komponentami, hmotnosti jsou tam uvedené
A je po meruňkách, 5.3.2020
Tady u Brna jsou jen mírně zvětšené květní pupeny, a jen u některých odrůd. Zatím je ke květu ještě pořádně daleko. Holt klima se mění, pro pěstování meruněk se stávají vhodnější jiné polohy...
Roubování, 4.3.2020
Ne. Kdo roubuje nejen teoreticky, ale i prakticky, si o tomto pomyslí své. Nemá žádný smysl dokazovat něco někomu, kdo se snaží ostatním vnutit svoji svatou pravdu. Jen pro inspiraci, každý roub na následném odkazu jsem upravoval rozhodně víc než... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 3.3.2020
Ano, mně se takto objevil klejotok vloni na podzim současně na všech 7 broskvoních, které do té doby byly bez problému. Připisuji to za vinu právě dešťům, které na konci léta přišly, jiné vysvětlení není.
Co to je?, 2.3.2020
Možná bych zašel ještě dál... nezačala borovice usychat díky houbovému napadení sypavkou borovicovou, což je poslední dobou dost obvyklé? Ty larvy se tam zřejmě dostaly, až byla borovice hodně oslabená sypavkou. A ten datel si šel pro larvy úplně... celý příspěvek >
Roubování, 2.3.2020
Nikdo neřekl, že to dělá špatně. Někteří řekli, že se jim to nelíbí. Za sebe - já to taky šmrdlám, většinou to nikdy neprovedu jedním řezem, protože nemám k tomu uzpůsobený nůž a na těch pár roubů nemám potřebu plýtvat časem a prostředky na lepší... celý příspěvek >
Žlutá barva pod vyhrabaným dubovým listím, 27.2.2020 Obsahuje fotku
Třeba slizovka práškovitá?
Poškození třešně v oblasti roubu, 17.2.2020
Nemám tušení, proč mě neustále zmiňujete. Techniku roubování i očkování zvládám dobře, tato videa mi nic nového nedají. A na profi rychlost štěpování nemám ani v nejmenším potřebu trénovat - o víkendu jsem dorouboval posledních 30 volných podnoží, v... celý příspěvek >
Vrúbľovanie - marhule, 16.2.2020
Ale však já vím, že dělám něco špatně. Taky jsem to zcela jasně napsal.  Jsem si toho vědom, protože teorie naopak očkování doporučuje. Vaše výsledky vám můžu jen závidět. A protože něco dělám špatně (a těžko říct co - když je očko ujmuté, tak... celý příspěvek >
Vedení mladé révy - více možností?, 15.2.2020 Obsahuje fotku
Pěstuji révu úplně poprvé a letos jsem potřeboval začít budovat kmínek, proto jsem trochu brouzdal, a narazil jsem právě na tento modifikovaný Guyotův řez, metodu dle Simonata a Sirche. Předpokládám, že to je to, o čem mluvíte. Dobře to je popsáno... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika