Lze roubovat višeň na třešeň?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?)
3.3.2019 21:23

Nemám dlouholetou statistiku roubovaných višňovych semenáčů. Aby se mi však nestalo to, čeho se obáváte, roubuju jen silné a rovné podnože. Myslím si, že to mohou být hybridy s třešní. Časem uvidím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 126.187 (?), 22.6.2018 10:29, zobrazeno: 5903x

Zdravim,

nikde jsem tohle nenašel a tak se ptám: lze úspěšně roubovat višeň na starší strom třešně? A ještě lépe šlo by mít na půlce stromu třešně a na druhé půlce višně? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 22.6.2018 10:46

Jistě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.6 (?), 22.6.2018 11:14

A má to nějaké výhody? Nebo je lepší roubovat višeň na semenáček višně a třešeň na semenáček třešně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.6.2018 14:11

Višně se na semenáčích višní prakticky nemnoží. Pomineme-li slaběji rostoucí podnože jako mahalebka, Colt, Gisela 5 aj., nejčastější podnoží pod višně je planá třešeň - ptáčnice.  Semenáče višní tvoří slabé a křivé kmínky, které se často lámou.
   Co se zadavatelova dotazu týče - na starší strom třešně se nedoporučuje roubovat prakticky nic, ani třešeň. Řezné plochy by se nezahojily. 
    Mít na půlce stromu třešně a na druhé višně teoreticky možné je - pokud by byl druhý ovocný druh přištěpován do mladého stromku. V praxi se to ale nedělá. Třešeň a višeň mají hodně odlišný habitus i intenzitu růstu. Udržet tak bujně rostoucí třešeň se slabě rostoucí višní v jedné souměrné koruně není reálně možné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.223 (?), 24.6.2018 16:21
Diky za odpovedi, v tom pripade na to kaslu. Chtel jsem usetrit misto a moc se o strom nestarat. Takhle by to bylo slozity.. Jeste jednou diky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.110 (?), 3.3.2019 13:29

Zdravím, tak je možná chyba, že jsi to nevyzkoušel, kdo hodně čte tak se sice hodně dozví ale kdo neví tak zkusí a je mile překvapen jako já...

Mám na zahradě jen 10 stromlů a rád bych měl více druhů, třešni mám jen jednu, nyní je asi 10ti letá, před několika roky jsem na několik ročních přírůstků narouboval na původní Burlat i další tři, mimo jiné na jednu i višeň Favorit kterou jsem kdysi měl a musel jsem ji pokácet.

Nyní, po několika létech můžu říct, že jsem udělal moc dobře protože na jednom stromě mám ranější, pozdnější, samosprašnou i tu višňičku...

Neni potřeba vše co se pěstuje v domácích podmínkách brát tak puritánsky a šablonovitě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 3.3.2019 21:23

Nemám dlouholetou statistiku roubovaných višňovych semenáčů. Aby se mi však nestalo to, čeho se obáváte, roubuju jen silné a rovné podnože. Myslím si, že to mohou být hybridy s třešní. Časem uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.176 (?), 26.3.2019 11:44
Ex M ám to tak. Obě půlky rodí bezvadně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika