postrik proti pilatce



host - 86.78 (?)
10.5.2013 0:38

Pokud mám 5 stromů slivoní,10 l.postřiku mě neunaví a mám splněno, pokud mám sad o 20 slivoních/a více/,signalizace náletů pilatky ušetří hodně práce i pěnez.Máte pravdu, letos to vypadá dobře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 81.42 (?), 9.5.2013 20:24

Postřik proti pilatce.

Je to muchnice zahradní(Bibio marci), Nebo více rozšířená muchnice březová (Bibio hortulans). Obě nejsou nebezpečné slivoním.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 10.5.2013 0:04

Pilatka je urcite nebezpecna nasi urode, ale jake mate vysledky na Vasich lepovych pasech?..Ja jsem letos nezaznamenal zadny vetsi vyskyt pilatky,,,Vy snad ano? Uz vidim ty hektolitry Calypsa frown...nikdo se tady nezabyva signalizaci ci prevenci a to je smutne.Pilatka v tomto roku se vyskytovla jen vyjimecne a proto jsem proti ni neprovedl zadny postik ac jsem byl pripraven a par stromu bylo osetreno.

Dalsi boj bude s obaleci a jsem na ne pripraven opet prevenci a to feromonovymi lapaky obalece svestkoveho, vychodniho a jablecneho.Musim vyzdvihnout firmu Propher, ktera v teto zalezitosti se mnou uzce spolupracovala a doporucuji ji vsem, jak amaterskym, tak profesionalnim nadsencum sadareni.Takovy kladny a profesionalni pristup jsem jiz dlouho nevidel.Klobouk dolu.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 10.5.2013 0:38

Pokud mám 5 stromů slivoní,10 l.postřiku mě neunaví a mám splněno, pokud mám sad o 20 slivoních/a více/,signalizace náletů pilatky ušetří hodně práce i pěnez.Máte pravdu, letos to vypadá dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.5.2013 11:14

Do letoška jsem ani jednou proti ničemu, tedy ani pilatkám, na modrých peckovinách nestříkal - a vždycky pilatka způsobovala dost velký propad plůdků. Letos jsem to poprvé zkusil s postřikem a asi by byla náhoda, kdyby zrovna letos byl výskyt pilatky menší, než v předchozích xx letech.

Když tady pan Krulikovský zmínil obaleče jablečného, nemáte někdo zkušenost s feromonovými odparníky typu Isomat C? Vím, že se doporučují jen do sadů (do zahrad ne?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 10.5.2013 11:25

Pilatka ještě neřekla poslední slovo!!! Jedna larva zničí 3 - 5 plůdků! Feromonové lapáky slouží jen k signalizaci. Používám Deltastop CP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 10.5.2013 12:56

Včera z večera jsem ošetřil velkou modrou blumu (odrůdu neznám) Calypsem proti pilatce. Každý rok krásně kvetla a plody žádné nebo mac 2-3 na celý strom, letos už měla smyčku kolem kmene. Až jsem narazil na podobobný problém zde na fóru a zjistil, že existuje nějaká pilatka a ta by mohla být onou příčinou. Dal jsem jí ještě šanci a postříkal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 10.5.2013 14:25

Tak si letos připravte podpěry, aby se Vám pod tíhou úrody nezlomily větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.130 (?), 10.5.2013 15:02

Doufám, že dnešní déšť dá pilatce pořádně zabrat. Snad omyje i vajíčka, nejenom postřiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 10.5.2013 15:16

Neomyje a vajíčka už vůbec ne, jsou schovaná. U nás ani nekáplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.130 (?), 10.5.2013 16:09

Dnes prší od noci. Nechce se mi ani k popelnici se smetím. Až doprší a uschne udělám kontrolu lupou na tom co zbylo z květů a možná udělám další postřik Calypsem. Včera jsem nenalezl poškození pilatkou. Jak jsem výše napsal, před několika dny jsem provedl postřik a za hodinu už pršelo.V Praze a Brandýse n/L často prší. Snad to ovlivní množství škůdců nejenom na švestkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika