postrik proti pilatce



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?) 
10.5.2013 18:44

Další postřik je zbytečný, Calypso funguje dlouho a je systemické, vstřebává se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.105 (?), 31.5.2013 19:57

Calypso zaůřadovalo i přes následný déšť. Mám jednu usychající švestku s jedinou přežívající větví, kterou jsem proti pilatce záměrně nestříkal. Říkal jsem si, že se ukáže nutnost, nebo zbytečnost postřiku. Plody na ní byly s charakteristickými tečkami, na postříkaných stromech ani tečka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.115 (?), 10.5.2013 19:23

zdravím! dvakrát po sobě jsem neměl na stromech ani švestku, pokaždé vlivem jarního mrazu? myslíte si vážení kolegové, že je letos tlak škůdce nižší? bohužel nemám čas sledovat svoje stromy, jsem na tři týdny mimo domov.. Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 10.5.2013 19:55

Pilatky... Tlak je stejný jako vloni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 11.5.2013 8:41

Také mě napadlo, že když v předchozím roce došlo k plošnému zmrznutí květů slivoní, že neměla pilatka možnost rozmnožit se a že v následujícím roce bude i bez postřiku slušná úroda. Tak nám, Honzo, na podzim sdělte, jakou budete mít úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.154 (?), 31.5.2013 16:41

zdravím z Vysočiny! Tak sem to byl zhodnotit v sadu, napadení stejné jako vždy, to znamená vysoké, jsem zvědav, kolik plůdků se udrží, předchozí roky bez úrody švestek očividněneměly na výskyt pilatky žádný vliv... na čem se jen ty potvory množí? že by třeba na trnkách? Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 1.6.2013 19:59

Postřik proti pilatce.

Jak píše pan KUKY, feromonové lapáky jsou jen na signalizaci a |somat C se používá s úspěchem pouze v sadech nad výměru 5 ha.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 20.5.2013 21:54

Jaké máte zkušenosti s Decisem? Píší na něm, že není selektivní, musím si tedy dát pozor abych postříkala opravdu celý strom že? Ale když stříkám až teď, zabije i ty potvory co jsou zalezlé? (Mospilan jsem nesehnala...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 21.5.2013 8:40

Zkusenosti s Decisem mam vcelku dobre, zkusenosti s pilatkou na hrusni nemam. Decis 'nema systémový účinek' coz je neco jineho nez ze 'neni selektivni'. Cely strom musite pokud mozno postrikat tak jako tak. Zkuste popr. koupit Calypso. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 22.5.2013 15:32

Ve filmu Bounty prohlásil sezazený kapitán lodi: "Už nikdy víc nechci vidět "Flečra Kristijena" (vůdce vzbouřenců)". A já říkám: Už nikdy víc nechci vidět Reldan 22, tento málo účinný prostředek proti živočišným škůdcům. Tolik černých teček na plodech jsem už dlouho neviděl. Od dob Calypsa tedy rozhodně ne. Tam stačí jeden postřik a je "čisto a uklizeno". Myslím tím od housenek ve švestkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika