Jaký druh švestky na slivovici?



stokrat - (4) - 225.241 (?)
21.2.2015 11:34

Ahoj. Jsem tu poprvé a potřebovala bych poradit od Vás zkušených a nevím jesti to patří do tohoto téma, ale zkusím. Chtěla bych sázet švestku na jídlo, ale nevím jakou. Máme menší zahradu a ještě k tomu pronajatou. Chtěla bych nějakou zakrslou, nebo čtvrt´kmen, aby nezabraly moc místa a byly resistentní vůči ŠÁRCE-nebo alespon. Může mi někdo sdělit, do jaké výšky a šířky asi vyroste zakrslá a čtvrtkmen?  Bydlím v okrese Brno-venkov- Zakřany u Rosic asi 400m nadmořská výška. Chtěla bych, aby víc rodila protože budu pořizovat 1stromek a poradit kvůli opylení. Majitel tam má asi 4 švestky větší plody a další menší. Je tam puda těžší dost vlhká- je to u potoka. Nezlobte se, že mám tolik otazek, ale psala jsem do různých zahradnictví a nikdo neodpověděl. Tady se dívá, že je rad víc než dost. Děkuji moc krátza rady. Budínová Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 64.218 (?), 28.8.2007 10:07, zobrazeno: 401156x
Cau, jelikoz budeme mit novou zahradu planujeme si vysadit cca 10 stromu švestek, ktere pote zuslechtime ve slivovicku. Poradite nam jakou mame koupit odrudu a kde?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.8.2007 10:13
Záleží na lokalitě. Zasaďte ty švestky, které ve Vašich podmínkách spolehlivě dozrají. Odrůdám citlivým k šarce bude asi lepší se vyhnout, bosenským (čačanským) pološvestkám kvůli malé cukernatosti mimo Balkán nejspíš také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 8.7.2011 0:02

Výběr je docela veliký, pokud kouknete do databáze genetických zdrojů a to ještě je možné že některé krajové kultivary nejsou podchyceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.44 (?), 7.9.2012 21:30

Poradí někdo jakou renklódu jsem ochutnal?Byly to staré stromy tak 50 let a renklóda mi přišla jako zelená ale plody měly červenofialové líčko.Koncem srpna už byly přezrálé a neuvěřitelně sladké.Chtěl bych nějakou renklodu na pálení a váhám mezi Althanovou a Zelenou. Jsem z Poděbradska takže suchá teplá nížina. Ctěl jsem koupit i Top Taste ale nevím kde, Mcely ji nemají a Eshop nechci neví někdo kde by je ve středních čechách měli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petra1234 - (3) - 29.210 (?), 28.5.2014 15:28

Moc mam rada takove svestky fialove, stredni velikosti a trvrde. Ale nevim jestli one jsou dobre pro slivovici?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 8.9.2012 8:36

Chcete-li odrůdu na pálení, volte raději švestku než renklódu, slivovice z nich je aromatičtější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 28.5.2014 15:42

Ano, ty modré, střední oné jsou na výrobu slivovice nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stokrat - (4) - 225.241 (?), 21.2.2015 11:34

Ahoj. Jsem tu poprvé a potřebovala bych poradit od Vás zkušených a nevím jesti to patří do tohoto téma, ale zkusím. Chtěla bych sázet švestku na jídlo, ale nevím jakou. Máme menší zahradu a ještě k tomu pronajatou. Chtěla bych nějakou zakrslou, nebo čtvrt´kmen, aby nezabraly moc místa a byly resistentní vůči ŠÁRCE-nebo alespon. Může mi někdo sdělit, do jaké výšky a šířky asi vyroste zakrslá a čtvrtkmen?  Bydlím v okrese Brno-venkov- Zakřany u Rosic asi 400m nadmořská výška. Chtěla bych, aby víc rodila protože budu pořizovat 1stromek a poradit kvůli opylení. Majitel tam má asi 4 švestky větší plody a další menší. Je tam puda těžší dost vlhká- je to u potoka. Nezlobte se, že mám tolik otazek, ale psala jsem do různých zahradnictví a nikdo neodpověděl. Tady se dívá, že je rad víc než dost. Děkuji moc krátza rady. Budínová Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.2.2015 13:23

Ještě byste měla uvést, kdy chcete, aby švestka dozrávala. Např. trávíte-li na zahradě dovolenou (prázdniny).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
stokrat - (4) - 225.241 (?), 21.2.2015 18:22

Ahoj.  Mysím, že tak od půli srpna do konce. V podstatě je to jedno, ale ne konec září.My jsmev mistě, takže tam chodíme skoro denně.  Chtěla bych švestku, která by začala brzy rodit, pravidelně a víc, ne až za několik let .Aby jsme měli na jídlo.  A ještě otázka, co je to prostokořenný stromek- dost jsem se stím setkala, při hledání švestek. Děkuji za rady. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika