Jaký druh švestky na slivovici?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
      
host - 105.5 (?) 
24.3.2008 22:04

spletl jsem odkaz, takže správně je to takhle

www.vupp.cz/czvupp/publik/06poster/06sdJP.pdf

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 136.34 (?), 25.3.2008 19:13

Několikrát zde byly probrány výhody/nevýhody pálení z myrobalánu.Výhodu bych viděl v tom že se jedná o křoví.Když plody uzrají je snadné dát pod keř plachtu a několika údery klackem sklidit úrodu.Mlátit do švestky s kterou se piplám, to bych si asi nedovolil.Mezi tím křovím u silnice jsem viděl též plody modré.Trnka to nebyla.Zasadil jsem si po odkopku červené, žluté a modré.Modrá se neujala.Ze zbývajících se mi staly obě žlutooranžové, zrají 14 dní po sobě.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.3.2008 19:56

Ty modré malé kulaté plody byly pravděpodobně podnoží St. Julien.
   Nikdy bych do švestkové koruny nemlátil klackem. Stromem lze obvykle účinně a bez poškození zatřást. Osobně ale švestkami třesu jen když vařím povidla, jinak počkám až plody opadají samy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.91 (?), 26.3.2008 8:12

Dobrý den

celou tuto velmi zajímavou diskusi jsem přečetl jednim dechem.Dovolil bych si připojit jednu otázku.Bydlím na Vysočině v údolí řeky Svratky v nadmořské výšce 550m v typické mrazové kotlině.Existuje nějaká odrůda která by to přežila a dala se z ní pálit slivovice?Mám na zahradě, který dozrává do podoby sladkých švestek jen velmi zřídka.Šárka zde samozřejmě je také.

Velmi děkuji za Váš názor

           Přeji pěkný den

           František Vojta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 26.3.2008 9:36

Předposlední větě tak zcela nerozumím.
   Doporučil bych svou oblíbenou Wangheimovu. Pokud nedozraje ta, stěží nějaká jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.91 (?), 26.3.2008 10:46

Omlouvám se: Mám na zahradě strom, který málo kdy dozraje do podoby sladkých plodů, druh samozřejmě neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 122.214 (?), 7.4.2008 20:01

Švestka Jojo je u nás k mání sotva 2 roky a to ještě né všude, ale co snad každého zaujme tak je to zmiňovaná rezitence vůči Šárce.Máte někdo zkušenoti s využitím jejich plodů k výrobě kvasu a k následné výrobě sivovice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.4.2008 22:23

Plodů Jojo jsem sklidil asi jako mám prstů na rukou. Pochybuji, že jich někdo u nás vypěstoval tolik, aby je pálil. Literatura uvádí nižší cukernatost než Domácí, ale i než jiné toleranty. Na druhé straně prý není náročná na teplé podnebí.  Kvas na pálení z ní bezpochyby připravit lze - ostatně jako ze všeho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 8.4.2008 7:08

Dobrý den pane doktore. Že bych byl teda první? Odrůdu Jojo mám už delší čas než dva roky a v loňském roce pěkně zaplodila. I když jsem od kolegů slyšel rozpačité názory, já jsem byl velmi spokojený. Chuž opravdu dobrá, plody pěkné. Ze zvědavosti jsem si i nasušil, ale nic nevydrželo, protože sušené plody mám moc rád a tak jsem to hned snědl. Za sebe mohu napsat jenom chválu. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.4.2008 8:07

Blahopřeju, i když jste neřekl jestli jste ji pálil. I v tom ale asi budete mezi prvními.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika